Mâide / 93. Ayet
لَيْسَ عَلَى الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ جُنَاحٌ ف۪يمَا طَعِمُٓوا اِذَا مَا اتَّقَوْا وَاٰمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ ثُمَّ اتَّقَوْا وَاٰمَنُوا ثُمَّ اتَّقَوْا وَاَحْسَنُواۜ وَاللّٰهُ يُحِبُّ الْمُحْسِن۪ينَ۟

Ýman edip sâlih amel iþleyenlere, artýk bundan böyle günahlardan sakýnýp imanda sebât ile sâlih amellere devam ettikleri, sonra takvâlarý ve imanlarý tam saðlamlaþýp kökleþtiði, sonra hem günahlardan sakýnýp hem de iyilik yapmaya çalýþtýklarý takdirde, haram olmadan önce yiyip içtiklerinden dolayý bir günah yoktur. Çünkü Allah, iyilik ve ihsân sahiplerini sever.

tıbbın yeni önerdiği el-yüz temizliğini islam 1400 yıl önce önerdi...

Başlatan bir garip hafýz, Kasım 07, 2008, 11:31:54 ÖS

bir garip hafýz

Ziyaretçi
Dünya Sağlık Örgütü`nün, her yıl 9 milyon insanın kör olmasına neden olan Trahom hastalığının önüne geçmek için yüz yıkama seferberliği başlattığı, İslamiyet`in 14 asır önce bu uygulamayı tavsiye ettiği bildirildi. Sağlık Mensupları Derneği(SAMED) tarafından düzenlenen `Tıbb-Nebevi` konulu konferansa konuşmacı olarak katılan İzmir Özel Þifa Hastanesi Uzman Doktorlarından Veli Karabuğu, İslam`ın temizlik anlayışını dile getirdi. İslamiyet`in `temizliğe imanın gereği` olarak özel önem verdiğini vurgulayan Dr. Karabuğu çağdaş tıbbın mikropların temizlik yapılmamasından çoğaldığını, hastalıklara neden olduğunu tesbit ettiğini söyledi. Karabuğu, `Bugün çağdaş tıpta önerilen banyo, el, yüz ve ayak temizliği, İslam`ın temizlik anlayışı ile karşılaştırıldığında İslam`ın bu konuda çağdaş tıptan çok ilerde olduğu görülüyor. Çağdaş tıbbın öngördüğü temizlik İslam`da mevcuttur. Dünya Sağlık Örgütü sadece yüz yıkanmadığı için her yıl 9 milyon insanın kör olmasına Trahom hastalığının sebep oduğunu tesbit etti. Bu hastalığı önlemek için 2020 yılına kadar Dünya Sağlık Örgütü yüz yıkama seferberliği başlattı. Oysa İslam yüz yıkamak için bin 400 yıl önce abdest almayı emretti` dedi.

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.119 saniyede 25 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017