Zeytinyaöı ihracat fiyatıyla raflarda

fussilet

Üye
Yönetici
Zeytinyağı ihracat fiyatıyla raflarda

Ege İhracatçı Birlikleri Başkanı Ali Nedim Güreli yaptığı açıklamada, zeytin ağacı varlığı hızla artan Türkiye'de, iç tüketimin istenen oranda artmadığını söyledi. Güreli, bunun zeytinyağı fiyatlarının yüksek olmasından kaynaklandığını belirtti.
Zeytinyağında ihracat fiyatının market rafındaki ürünün yaklaşık yarı fiyatına yapıldığını ifade eden Güreli, marketlerin yüksek raf kirası istemesi nedeniyle birçok şirketin pazara giremediğini savundu.
Kaça satılacak?
İhracatta ortalama kilogram fiyatı 6 lira olan zeytinyağının iç piyasada ihracat teşvikleri çıkarılıp ambalaj maliyetleri eklendiğinde marketlerde kilogramının 7-7,5 liradan satılabileceği belirtiliyor. Halen raflarda bulunan sızma 1 litre zeytinyağının fiyatı ise 12-14 liradan satışa sunuluyor.
Bu haber 15 defa okundu.Avea aboneleri ABONE yazıp 9462a€™e göndererek ilanları cep telefonlarına alabilirler. İptal için a€œİPTALa€ yazıp 9462a€™ye göndererek de servisten ayrılabilirsiniz.Servis haftalık 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Fiyatlara % 18 KDV ve % 25 ÖİV dahildir. Paket üyeliği aylıktır.Günde 2 bilgilendirme SMS'i gelmektedir

Source: Zeytinyağı ihracat fiyatıyla raflarda
 

[TB] Benzer konular

Üst