Zencefil Çayı Gribin Düşmanı

  • Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi
S

senarist081

Guest
Kış aylarının yaygın hastalığı gripten korunmak için zencefil çayı için. Tabii bu çayın başka faydaları da var..

Grip salgını vatandaşları yataklara düşürürken, aktarlar vatandaşlara zencefil çayı içmelerini tavsiye ediyor. 7 çeşit şifalı bitkinin yer aldığı zencefil çayının metabolizmayı hastalıklara karşı dirençli hale getirdiği belirtiliyor.
Kış ayları beraberinde hastalıkları da getiriyor. Bu hastalıkların en yaygın olanı ise grip. Her yıl grip aşıları ile korunulmaya çalışılan hastalığa aktarların önerisi ise doğal yolla mücadele. Grip hastalığının yüz yıllardır bitkilerle atlatıldığına dikkat çeken aktarlar, bitkilerden oluşan çayların her zaman bu hastalıkla mücadelede en tesirli yol olduğunun altını çiziyorlar.

Polen ve 7 bitki ile desteklenerek elde edilen zencefil çayı ise adeta grip hastalığının baş düşmanı. İmmün (bağışıklık) sistemine ciddi destek sağladığı belirtilen zencefil çayının içerisinde ise zencefil, zerdeçal, karanfil, kişniş, havlican, tarçın, salep ve polen bulunuyor.

Aktarlar bir fincana konulan bir çay kaşığı zencefil çayının sıcak suyla karıştırılarak günde 3 kez içilmesi halinde 5 gün içerisinde grip hastalığından eser kalmayacağını ve kış boyunca da bir daha gribe yakalanılmayacağını belirtiyor.

Şifalı bitki kitaplarında da tavsiye edilen zencefil çayı ayrıca nezle, astım ve bronşitin etkilerinin azaltılmasında da etkili.
 

[TB] Benzer konular

M

Mercan

Guest
Ynt: Zencefil Çayı Gribin Düşmanı

Çayını hiç kullanmadım ama toz zencefil evden hiç eksik etmediğim bir baharat...
 
D

DAMRAM

Guest
Ynt: Zencefil Çayı Gribin Düşmanı

GERCEKDENMI ALDIM GITTI ÖLÜYORUM BIR HAFTADIR HERYERE MIKROP SACDIM HAPSURA HAPSURA BEBEGIM HASTA OLACAK YAHU BEN HEMEN AKTARA GIDEYIM HEMEN
 
Üst