Zekanızı bu sorularla test edin !

MiM

Admin
Yönetici
Membership
Zekanızı bu sorularla test edin !
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türkiye Zekâ Vakfı (TZV)'nın birlikte düzenlediği Zekâ Oyunları'nın 13.'sü 'Oyun 2008' başladı. İşte yarışmada yer alan bazı sorular...

[TB] Benzer konular

R

Resulehasret

Guest
Ynt: Zekanızı bu sorularla test edin !

Hocam cevap anahtarı yokmu kopya çekseydik:)

S

SimurG

Guest

MiM' Alıntı:
Bu Sorunun cevabı ;

25

Kanıtı;

100
(100-10=90)
10

80
(80-30=50)
30

60
(60-50=10)
50

90/50/10 bu sayıLara baktıgımız zaman her birisi arasında 40 sayı fark var..

0
(9-0=9)
9

16
(21-16=5)
21

24
(25-24=1)
25

9/5/1 yine bu sayıLara baktıgımızda araLarındaki farkın 4 oLdugunu göreceğiz

Bundan doLayıdır ki soru işareti oLan yere 25 geLmeLidir..

S

SimurG

Guest

MiM' Alıntı:

Bu Sorunun cevabı ;

5,190,874

BeşmiLyon yüzdoksanbin sekizyüzyetmişdört

Sessiz harf sayısı : 26
SesLi harf sayısı :13

S

SimurG

Guest

Hocam son soru üzerinde çaLışıyorum...BuLunca onuda cevapLarım inşaLLah...

BöyLe şeyLeri severim..Vaktimi aLıyor ama oLsun zevkLi..Başka yok mu ?
:)

R

Resulehasret

Guest

Simurg abicim sizi tebrik ederim gerçekten, kırık yıl düşünsem aklıma gelmez derler ya o duruma sürüklendim cevaplarınızla:)

MiM

Admin
Yönetici
Membership

Resulehasret' Alıntı:
Simurg abicim sizi tebrik ederim gerçekten, kırık yıl düşünsem aklıma gelmez derler ya o duruma sürüklendim cevaplarınızla:)
evet sevgili Resulehasret...
SimurG'u tanıttığım yazılarda, onu bilmeyenler abarttı bu hoca dediklerini biliyorum. yazmadılar gerçi ama düşündüklerinden kuşkum yok. halbuki, sizler SimurG'u tanıdıkça, yazdıklarımın onun evsafını izah etmekte çok az ve kifayetsiz olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

onun SADECE çok iyi bir şair ve çok iyi bir kelam mimarı olmadığnı... beyninde iğneyle kazılmış nice labirentler bulunduğunu zaman ilerledikçe çok daha iyi farkedeceksiniz.

zira SimurG ismini sözlükten rastgele seçmemiştir. çünkü o seçtiği isimle müsemmadır.

çünkü o gerçekten bir SimurG'dur!!!

MiM

Admin
Yönetici
Membership

evet size yeni bir soru daha... hadi kolay gelsin. sevgili hasan bakalım bunu yapabilecek misin?

yandaki şekilde toplam kaç adet üçgen var?

MiM

Admin
Yönetici
Membership

ve size yeni bi soru daha!

aşağıda ne anlatılmak isteniyor?

el-cevap: ? galiba burayı SimurG'dan başkasının yazması çok zor, ben de dahil! ;D

R

Resulehasret

Guest

MiM' Alıntı:
evet size yeni bir soru daha... hadi kolay gelsin. sevgili hasan bakalım bunu yapabilecek misin?

yandaki şekilde toplam kaç adet üçgen var?
Hocam bu resimde 3 tane üçgen var:) Alttaki soruyu simurg abimize bırakıyorum:) tabi bu sorunun cevabı doğru değilse onuda bırakıyorum:)

MiM

Admin
Yönetici
Membership

Resulehasret' Alıntı:
Hocam bu resimde 3 tane üçgen var:)

üç tane mi? sevgili hasancım, son saydığımda 25 tane bulmuştum. ve her saydıkça da sürekli artıyor mübarek! :)))

R

Resulehasret

Guest

Hocam ben sadece şu kırmızı ile işaretlediğim yerleri saydım tam olarak üçgene benzediği için:) Sorunun cevabını açıklayacakmısınız daha sonra:)

MiM

Admin
Yönetici
Membership

Resulehasret' Alıntı:
Hocam ben sadece şu kırmızı ile işaretlediğim yerleri saydım tam olarak üçgene benzediği için:) Sorunun cevabını açıklayacakmısınız daha sonra:)
hasancım bu soruların cevaplarını henüz ben de bilmiyorum. zira yayınlanmadı. bu sorular türkiye zeka vakfı ve milli eğitim bakanlığı'nın ortak girişimiyle bütün vatandaşların zeka gelişimi çalışmaları çerçevesinde katılımları için hazırlanmış 'oyun 2008' çalışmasından alıntılanmıştır. sonuçlar bilahare yayınlandığında bi iznillahi teala buradan yayınlanacaktır.

S

samimi

Guest

diger soru ''fersah'' mi?