yorgun ahvalim

• Konbuyu başlatan istigfar
  • Başlangıç tarihi
I

istigfar

Guest
zamanın hiç birşeye yetmediği günlerin içinden ,sanki çocuğunu gözetleyen anne misali gözetliyorum forumu.yazacak bir şey gelmezken aklıma ,parmaklarım sanki ,yeterki yaz burada gönlünün olduğunu kardeşlerin farketsin dercesine asıldı klavyenin tuşlarına.yok , tükenmişim sanki,yada yazılması gerekenleri dostlarım yazıyorda ben arkalarına saklanıyorum .(şüphesiz Allah bütün yaptıklarınızı görür )bakara110...gereğince her an gözetlenip hayırlı amellerin içinde olmanın en mükemmel zamanı olan ramazanı şerifin yoğunluğunu ,bilmem ne kadar idrak edebiliyorum ,bilmiyorum ama, yapacaklarım ,yapmak istediklerim yoruyor belkide.
ibadetlerle bedeni yormak elbette yapılması gereken lerden.oysa ben namaza girdiğimde ruhumu atıvermek istiyorum engin rahmet boşluğuna.o makamda kaybolmak, kendimi hatırlamamak ne bahtiyarlık olurdu benim için.başaramıyorum ,bir şeylerim çok eksik. hep aklımın beni yönlendirmesiyle , huşuyu akılda muhafaza etmekle namazlarım kılınıyor.aklım her an başımda, her an yürü hakka yürü aşka yönlendirmesiyle gidiyorum.beynim zonkluyor,yoruluyorum
aklımı ,beynimi istemiyorum namazımda. nasıl ki aşığın maşuğunu gördüğündeki kendini akıldan şekilden yok hissedip sadece onda kaybolduğu gibi kaybolmalıyım.ben kalmamalı bu huzurda ,sadece sen varsın eyyy Rabbim sana bakan yüreğimi ruhumu biraz dinlendir şereflendir deyip ,rahmet feyz kucağına atıp bedenimi o makamda kalmalıyım saatlerce. değilmi ya ..aşık saatlerce kalır da maşuğunun yanında , ayrılık saati geldiğinde nasıl acınır vakitte geçmiş ,ah ne zor ayrılık diyerek yüreğinin acısyla ,bir dahaki randevunun heyecanıyla ayrılır huzurdan...
ne olur hoş görün arada gelmemezliğimi ,ve dua edin hakiki aşkı bulbilmek için.
yaz yazılmıyor limit doldu işareti başladı ..haydi Allaha emanetsiniz

[TB] Benzer konular

H

HAdeKa

Guest
Ynt: yorgun ahvalim

seni dusunduklerinden farklı değilim keske Allah askı ile tutussam dediğin gibi asıgın masugun yanından ayrılmak istememesi gibi ayrılmasam varsam huzura buluşsam doya doya..
hislerimin tercumanıydın..

selam dua ve muhabbetle...

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

yanılmıyorsam imam-ı Rabbani için söylenir... ki, çok uzun bir riyazet sonucunda nefsinin içinden çıkıp, çayırda ot otladığını görmüş ve "ey nefsim, artık senden kurtuldum!" diye sevinirken... gaiplerden gelen bir ses cevap olarak yetişmiş! "hayır! al onu içine... biz seni onunla seviyoruz!"

sevgili güzel kızımın yazdıklarını görünce bu anekdot geldi hatırıma... ve ben de diyorum ki, ben olmadan olmaz... kıymeti yok. 'ben'i olmayan bir ruh melektir. ama Rabbim bizi insan olarak yarattı... yani ben ile... ve tuhaftır, insan bu ben ile üstündür melekten. onu farklı kılan, üstün kılan özelliğidir ben!

ne ki, onu fenafillah değirmeninde adam etmek şartıyla elbet.

buradan ötesini yazmağa gücüm kalmadı. çok uykum var... şayet unutmazsam devamını bilahare müsait olunca yazarım inşaallah.

I

istigfar

Guest

Mim hocam allah sizden razı olsun. sevgili hadeka allah senden razı olsun. MiM babacığım aklıma gelirse devamını yazarım demiştizniz bekliyorum. tabi buraya kadar olan yazınızla içim rahatladı biraz. fenafillah değirmenine gönderecek harmanım , veya sağlam buğdayım yokki benim.yarım kırk bğdaylar da bu değirmende öğütülür mü ,kepeği dahi bana merhem olacak samimi kulluk yapabilmek için dualarınıza ihtiyacım var.ne olur dualaınızdan bu günahkarıda unutmayın olur mu