Ynt: çeyrek tesettür/Örtülü çıplaklar

• Konbuyu başlatan simuzer47
  • Başlangıç tarihi
S

simuzer47

Guest
İsoz hocam, cümlelerimde bir ümitsizlik olduğu doğru. Yılların verdiği bir ümitsizlik olsa gerek. Bu meseleye uzak değilim, bilakis tam içindeyim. Bu yasaktan dolayı öğrenimime dışarıdan devam etmek durumunda kaldım. Buna rağmen bir kere sınavdan çıktım, bir keresinde de kendi zorumla sınavı tamamladım.

Sizin örtünme konusundaki şekilden ziyade, bu konu daha dramatik ve çözüme kavuşulması için daha elzem bir konudur.
Demişsiniz. Doğrudur, bu gerçekten Müslümanlar için önem arzeden bir mesele ancak şu var ki başörtüsünün şeklinin bundan daha önemli bir mesele olduğuna inanıyorum. Nedenine gelince, başörtüsü yasağı beraberinde dünyalık bazı sıkıntılar getiriyor. Yani başörtüsü engeline takılan birini daha az kariyer sahibi olmak, daha az kazanmak, biryerlere gelememek, biryerlere girememek bekliyor… Ancak Allahu Teala’nın emrettiği şekilde örtünmeyen birini Allah muhafaza Allah ve Resulü’nün hadislerde geçen tehditleri bekliyor…

Allah muhafaza hocam, insanları dinden soğutmaktan Allah’a sığınırım. Bunda sizinle hemfikirim. Bir davetçinin oldukça yumuşak, güleryüzlü, sabırlı olması gerekiyor. Benim demek istediğim şu, insanlara bir şeyleri tebliğ ederken arttırma ve eksiltme yapmadan meseleyi olduğu gibi anlatmak gerekiyor.

İnsanlar istediklerini düşünüp, konuşup, yaşamakta özgürler tabi ama bir dine mensup olan kişi elinden geldiğince o dinin gereklerini yerine getirmekte gayret içinde olmalıdır. Rabbimiz Ahzap Suresi 36. ayette "Allah ve Resulü, bir işte hüküm verdiği zaman, artık inanmış bir erkek ve kadına, o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Kim Allah'a ve Resulüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur." buyuruyr. Mü'minlere düşen de Allahu Teala'nın emirlerinde Bakara 285'te geçtiği gibi "işittik ve itaat ettik” demelerinden başka bir şey değildir.

Ayrıca şunu da belirtmem de fayda var inşAllah, hiçbir zaman bir insana veya bir gruba benim gibi değilsiniz, benim gibi olmak zorundasınız demedim, diyemem de. Çünkü ben insanlar için ne bir örnek arz ederim ne de bir ölçü olabilirim. Bizim ölçümüz Kur’an ve sünnet, örneğimiz de Nebi (s.a.v) ve sahabisidir.

Hakkım yok ama yine de Helal olsun...

Allah'a emanet olun...

[TB] Benzer konular