yetkililere duyurulur!

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: yetkililere duyurulur!

...Tefekkür...' Alıntı:
Arkadaşlar sildiğimiz mesajları arşivde tekrar görebiliyoruz.... tekrar okunma ihmali var çünkü....
Mesajı kesin olarak forumdan silme işlemi yapabiliyormuyuz?
tefekkür, arşivi sadece hizmetkar ve yönetici pozisyonunda olan yetkililer görebilir... başkası göremez ablam...

Y

Yara ßenim

Guest

hocam birde üyeyi yasaklayıp silince tüm mesajlarıda silinsin diye bir şık var ordan silebilirler görevliler Allaha emant olun

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

daha önce bu şekilde ayarlamıştım. lakin, birisi oraya herkesi görebilecek şekilde yazmış. hayır, silinen mesajları ancak admin görebilir. yönetici olanlar yani. o zaman arşiv olmasının bir önemi kalmaz. silinmeye gerek kalmaz, madem herkes görecekse... lütfen bi daha hiç bir yönetici arkadaş bu tür ayarlar ile oynamasın lütfen...

...Tefekkür...

Hüznüm yüreðime dokunan dûamýn sûkûtudur...

MiM' Alıntı:
...Tefekkür...' Alıntı:
Arkadaşlar sildiğimiz mesajları arşivde tekrar görebiliyoruz.... tekrar okunma ihmali var çünkü....
Mesajı kesin olarak forumdan silme işlemi yapabiliyormuyuz?
tefekkür, arşivi sadece hizmetkar ve yönetici pozisyonunda olan yetkililer görebilir... başkası göremez ablam...

Bir nebzede olsa sevindirici , Fakat , MiM Hocam öyle mesajlar ve videolar yollanıyor ki ...bir kişinin bile görmesine sebibiyet vermemek adına silmek

gerebiliyor....

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

tefekkür ablam, silinen mesajlara bir konu gönderilince, -arşive yani- oradan da silip çıkarabiliyorsun... o tür mesajları ordan da silip çıkarabiliriz.

S

serdengecti

Guest

mim amca arşive atılan mesajları mesela 15 dk içinde silme komutu versek daha iyi olmaz mı?

tek tek uğraşmaktan daha iyi değil mi?

"Silinenler" ve "Arşiv" ayrı başlıklar olmalı... Serdengeçti'nin mantığına göre hareket edersek arşiv diyeceğimiz bir döküman kalmaz elimizde... Önceki gibi silinenleri "Yöneticiler" alanına koymak daha makul...

Serdengeçti, siz de konuya, cevaba müdahale edip onu silebilirsiniz...

S

serdengecti

Guest

şimdiye kadar karşılaşmadım.ama karşılaşırsam engel olurum.merak etmeyin

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

serdengecti' Alıntı:
mim amca arşive atılan mesajları mesela 15 dk içinde silme komutu versek daha iyi olmaz mı?
tek tek uğraşmaktan daha iyi değil mi?
orda ancak elle manuel olarak silebiliyoruz serdengeçti... yani otomatik sildirme şansımız yok...

S

serdengecti

Guest

bölüm açılırken otomatik silme ayarlanmamış galiba.

isterseniz lipradenin dediği gibi silinenler bölümü açıp onda otomatik silme uygulayın

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

silinen mesajlar bölümü açıldı... bundan böyle silinen ve başkasının görmesini arzu etmediğimiz bütün mesajlar sadece bu bölüme gidecek ve adminler haricinde hiç kimse göremeyecek...

Allah c.c razı olsun hocam, emeğinize sağlık...

Bu şekilde daha kullanışlı olacaktır inşallah...

B

Bevadih

Guest

Abi hizmetler süper:)

emeğe ,yüreğe,ele sağlık...Çok güzel oldu bu..

E tabii düşünceyi ortaya koyanlara da teşekkürler....

Ya ben değişik smiller istiyorum...sevimli, küçük, aktivitesi ve ifadesi farklı olan...Hep aynı uyuz ikonlar :-[

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Bevadih' Alıntı:
Ya ben değişik smiller istiyorum...sevimli, küçük, aktivitesi ve ifadesi farklı olan...Hep aynı uyuz ikonlar :-[

ablacım, senin isteğini burda gerçekleştirebilecek iki kişi var... fussilet hoca ve kumsaati...
onlar bu işi halledebilir... yalnız öyle çok kalabalık istemem... burda hiç kullanmadığımız beş-altı ikon yerine şöyle cıvıl cıvıl aynı sayıda ikon takas edebiliriz... bunu istersen onlara özel yaz, -belki bu yazıyı göremeyebilirler- hallederler inşaallah.

T

TakeOne

Guest
Mac Adresi Nedir ?

Mim hocam öncelikle yetki için teşekkür ederim. Ancak bu konuda bu yetki nazarında, özellikle bu mac adresi engeleme konusu ile ilgili bir yardımım olabileceğini pek düşünmüyorum. Bunun nedeni ise bilgi eksikliğimdir. Mutlaka araştırıp öğrenebilirim. Ancak şu dar vakitte mümkünatı yok gibi görünüyor. O yüzden bu yetkiyede gerek kalmıyor. Layıkıyıyla yapamayacağımı düşünüyorum.

Mac Adresi Nedir ?

Bir bilgisayar ağında, bir MAC adresi (Media Access Control, yani Ortam Erişim Yönetimi) bir cihazın ağ donanımını tanımaya yarar. Örneğin, sizin bilgisayarınızda modeminizin ve ağ kartınızın kendine özel birer MAC adresleri vardır. MAC, 48 bit'lik bir adres olduğundan dolayı 248 = 281,474,976,710,656 değişik ağ kartını tanımlamak için kullanılabilir.

Mac adreslerinin orjinali değiştirilemez çünkü yayımcı firmanın üzerine koyduğu chipde yazan MAC adresi salt-okunurdur, ama birkaç tür chip üzerine 2. bir adres yazma olanağı sağlar, bu gerçek mac adresinin silindiği anlamına gelmez.

MAC adresleri, aralarına ":" işareti konarak 16'lı tabanda yazılır: 01:23:45:67:89:ab. 16'lık tabanda satıların karater karşılıkları şöyledir.

0-0 1-1 2-2 3-3 4-4 5-5 6-6 7-7 8-8 9-9 10-A 11-B 12-C 13-D 14-E 15-E

Bazı MAC adresleri özel adreslerdir:

:: FF:FF:FF:FF:FF:FF adresi tüm cihazlara yayın yapmak (broadcast) için kullanılır.
:: İlk bitleri 01 olan adresler, Ethernet ve FDDI'de birçok cihaza yayın (multicast) için kullanılır.
:: Yerel olarak atanmış MAC adresleri 02 ile başlarlar.

Kendi Mac adresimizi nasıl öğrenebiliriz ?

Ancak bunu sadece kendi makinamızda yapabiliriz. Ağdan yada ipsini bildiğiniz bir makina için bunu yapmanın mümkünatı var mı ? Açıkcası bilemiyorum. Bu numara ethernet kartının çipinde gömülüdür.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

sevgili ümit, ben sana yetkiyi sadece bu işi yapman için yazmadım abim. problem değil... sen zaten daha evvelde bu yetkin vardı. hakkındı...

T

TakeOne

Guest

Allah razı olsun. Ne diye bilirim ki...

T

TakeOne

Guest
Mac Adresi Nedir ?

Bakın mesela ortak bir ağı paylaşan bilgisayarların olduğu şirketim için bende başka bir sistem kullanıyorum. Aşağıdaki resimlerde örneklerini görebilirsiniz. Bu yöntem ile, kişiye yada gruba yetki veriyorum. Gruplar oluşurarak gruba göre yetki verebiliyorum. Kimler kimlere mail atmış onları görebiliyorum. Dışarıdan sisteme gelecek olan mailleri kontrol edebiliyorum. İzin veridiğim portlari açık tutup diğerlerini kapabiliyorum. Gruba yada kişiye göre engelli web siteleri oluşturuyorum. Böylece o sitelere kesinlikle ulaşamıyorlar. İzin verdiğim dosya uzantılarını indirebiliyorlar. O kadar çok özelliği varki say say bitmez. Ama bunların hepsi bir neetwork ağındaki pcler için... :(

B

Bevadih

Guest

MiM' Alıntı:
Bevadih' Alıntı:

ablacım, senin isteğini burda gerçekleştirebilecek iki kişi var... fussilet hoca ve kumsaati...
onlar bu işi halledebilir... yalnız öyle çok kalabalık istemem... burda hiç kullanmadığımız beş-altı ikon yerine şöyle cıvıl cıvıl aynı sayıda ikon takas edebiliriz... bunu istersen onlara özel yaz, -belki bu yazıyı göremeyebilirler- hallederler inşaALLAH.
Fussiletten umudum yok o uğraşmaz :)

Ama Kumsaati yapar inşallah...

Bende kalabalık istemiyorum abim...Belli başlı sevimli smiller olsun yeter...

Gül veren,şaşıran gülen vs vs...