yetkililere duyurulur!

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
selamun aleykum, bismihi teala...
fussilet.com'un genel moderatörden hizmetkara kadar yetki taşıyan cümle arkadaşlarım...

malum, sitemiz global çapta izlenen, okunan, takip edilen bir sitedir. bizim sitemiz diğer sitelerden farklıdır. çünkü temalar sebebiyle dünyanın hemen her yerinde tıklanan ve tanınıp bilinen bir sitedir. zaten siteyi ziyaret edenlerin %30'unun yurt dışından olmasının sebebi de budur.

bu özelliğimiz münasebetiyle takdir edersiniz ki, bazı tehlikeler, riskler de söz konusudur. herşeyden evvel, gerek yurt dışından gerekse yurt içinde bizi kıskanan bazı kişilerce yapılan torpilleme, küçük düşürme gibi operasyonlar gerçekleştirilmekte, hassaten ahlak ve edep dışı resimler veya linkler sitemize boca edilmektedir.

bilvesile benim sizlerden ricam, çok uyanık olmamız gerektiğidir. Allah rızası için, bu hususta bundan böyle dikkatimizi iki katına çıkararak daha bir hassas davranmamız gerektiğini hassaten istirham ediyorum. malum ben gerek öğrenci, gerek cami hizmetim sebebiyle ve üstelik bi de ramazan olması hasebiyle çok yoğun bir haldeyim.... ama size güveniyorum, ne olur lütfedin, gözünüz sürekli sitede olsun, bi ahlaksızın icra eylediği bir faaliyet gördüğünüzde hemen silin, ve o aşağılık yaratığı da siteden hemen banlayıp, uzaklaştırın...

şimdi ben yeni bir bölüm açıcam, "siteden banlananlar ve banlayan arkadaşımız" diye...

siz banladığınız kişinin adını oraya yazın ve karşısına da bu kişinin yaptığı kusurunu yazın lütfen... kimse sizden asla hesap sormayacaktır, soramayacaktır. yeterki kişisel sebepler yüzünden olmasın.

[TB] Benzer konular Forum Tarih
U DUYURULAR..!! 6 208

[TB] Benzer konular

Ynt: yetkililere duyurulur!

Aleykum selam...

Allah c.c razı olsun hocam...

*Hocam, banlama yerine hep kökten sildik...

Bundan sonra banlarız inşallah...

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

liprade' Alıntı:

*Hocam, banlama yerine hep kökten sildik...
Bundan sonra banlarız inşALLAH...
özellikle ip numarasından banlamayı tercih ederseniz, sanırım bu en etkin yoldur abim. sildiğin kişi yeniden üye olup mel'anetini yine işleyebilir. ama ip'inden banlarsak çok daha etkin bir yol izlemiş oluruz kanaatindeyim.

T

TakeOne

Guest

ip statik değil ise çözüm olmayacaktır. En etkili yöntem mac adresi ile yasaklama.

İp no'nun durağan olup olmadığını anlayabilir miyiz bilmiyorum... Ama bu tiplerin en etkili yoldan girişi engellenmesi lazım...

TakeOne, sizin bu alandaki bilgilerinizden istifade edeceğiz inşallah...

Allah c.c kolaylık versin inşallah...

H

HAdeKa

Guest

abim ben 2 kez denk geldim ikisinde de benden once davrandılar silmek için Allah onlardan razı olsun

gidene kadar elimden geleni yaparım inşaallah abim gözün arkada kalmasın..

D

DAMRAM

Guest

HAdeKa' Alıntı:
abim ben 2 kez denk geldim ikisinde de benden once davrandılar silmek için ALLAH onlardan razı olsun

gidene kadar elimden geleni yaparım inşaALLAH abim gözün arkada kalmasın..
rabbım ıslah etsın hazır ve nazır buradayız asla musade etmeyecegız herzaman yaptıgımız ıs ınsallah yapamayacaklar

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

TakeOne' Alıntı:
ip statik değil ise çözüm olmayacaktır. En etkili yöntem mac adresi ile yasaklama.
yav tamam iyi de bu mac adresi nedir ki, ilk kez duyuyorum... hem yasaklama tercihleri içinde böyle bir şık hiç bulunmuyor... nasıl yapıcaz peki?

...Tefekkür...

Hüznüm yüreðime dokunan dûamýn sûkûtudur...

Selamün Aleyküm,

Bu uygunsuz durumla bende çok karşılaştım...Mesajı silmek yada yasaklamak yeterli olmuyor galiba..

Tam olarak hangi işlemi yapmamız , hangi yolu izlememiz gerek arkadaşlar?

detaylı bilgi lütfen..!

RABBİM yar ve yardımcımız olsun...

Tefekkür abla, o türleri gördüğümüz an bizim yapabileceğimiz hemen silmek... Sonrasında da işin teknik kısmı devreye giriyor... Üye ip'ten banlanır veya TakeOne'nin çözümünü devreye sokarız...

*Mim hocamızın da ifade ettiği gibi rastlamadık o tür bir yasaklamaya... Bunun diğer bir adı var mı acaba..?

?

,,,

Guest

Hocam dediğiniz üzere hepimiz çok dikkatli olmalıyız,bu konuda ben dahil olmak üzere çoğu yönetici arkadaşım aynı hassasiyeti gösterecektir..

Ben de önümüzdeki hafta yine eskisi gibi Forumda olucam bir aksilik çıkmazsa.Ramazan munasabetiyle Tebligatlara ara verdik. ;)

?

,,,

Guest

Geçenlerde hangi konuydu tam hatırlamıyorum benim açtığım bir konuya yazılan yorumu okuyordum ki,okumaz olaydım adam 20 kelime yazmış yarısı argo dilinde ve müstehcen hemen sildim tabi.

Arkadaşlar yeni eski tüm açılan kategorileri mümkün mertebe vakit buldukça kolaçan edelim olur mu? ;)

B

Bevadih

Guest

Aleykum selam abi..

Bu konunun başlık altında bilgye sunulması yerinde olmuş..

Bende erken saatlerde girdiğim zaman rast gliyorum bu tür uygunsuz mesajlara...

Pislik pisliğni yapacak diyecek brşey yok ama dediğiniz gibi bizde açıköz olalım inşallah..

Teşekkür ederiz..

Bahsettğiniz Banlama vs bilmıyorum ama anlık müdahale ile silmeye çalışıyorum,çalışırım...

S

serdengecti

Guest

galiba benim banlama ve silme yetkim yok.

şimdiye kadar kötü birşeyle karşılaşmadım.

T

TakeOne

Guest

Abicim şayet ziyaretci; statik ip ile giriyorsa, ip numarası hiç bir şekilde değişmez. Modemini 100 kezde restart etse ip numarası telekomun verdiği ipdir. Böylelikle ip den engeleme konusu işinize yarar.

Ama statik ip değil ise, modemi restart etmesi ile modem yeni bir ip nuımarı alacaktır. Buda ipden engeleme yapmanızı engeleyecektir.

Mac adresi ile engeleme ise, bilgisayarındaki ethernet kartının yani o donanımın bir nevi id numarısıdır. Fabrikasyon çıkışı olarka verilir. Asla değişmez. Mac adresinden engellediğiniz bir kişi etherrnet kartını değiştirmediği sürece engellediği ortamlara asla giremez. Ethernet kartını değiştirmekte sizde kabul edersiniz ki, kimsenin aklına gelmez.

Saygılarımla.
TakeOne

Y

Yara ßenim

Guest

acizane
kişinin profiline girildiğinde 1*üyeyi yasakla diyoruz 2*Kısmi yasaklamayı işaretliyoruz 3* Kısmi yasaklamadaki bütün hepsini işaretleyip ekle dersek çözümlendiğini düşünüyorum

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

takeone, tamam abim... güzel de, sitede birini banlarken verilen dört şık içinde böyle bir tercih hakkı bulunmuyor. peki nasıl yapıcaz biz bu işi... nereye ne yazmalıyız ki, adam banlanmış olsun. hem biz bu adamın ethernet kartındaki id numarasını nereden öğrenip yazıcaz... ve nereye yazıcaz ki, adam banlanmış olsun.

abim şimdi ben seni üst koordinatör olarak yazıyorum. ve bu konularda hem kendi gayretini, hem de, bizlere bu ve bunun gibi mevzuların nasıl olacağı konularında açıklayıcı bilgiler vermeni rica ediyorum...

takdir edersiniz ki, işin şakaya gelir yanı yok. geçen gün, sitenin ön yüzünde kazara bir reklam çıkmıştı. bir iç çamaşırı firmasının reklamıydı bu. dünya başıma göçtü adeta... sitenin ön yüzünde ve tam ortasında... tahmin edersiniz... reklamın linkini alıp fussilet hocaya acilen gönderdim, o an için kurtulduk o beladan ya... bu işler her zaman olabilecek şeyler... bu reklamları banlama işini yakında bana göstericek fussilet hoca, lakin art niyetli ahlaksız kişileri siteden bu bilemediğimiz metodlarla banlama işini de sana havale ediyorum ümitcim. rast geldiğinde yap, gelemeyeceğin zamanlar içinse bunu yapacak arkadaşlara öğret bu işi abim...

bunu Allah için yapalım, hepimiz...

...Tefekkür...

Hüznüm yüreðime dokunan dûamýn sûkûtudur...

Arkadaşlar sildiğimiz mesajları arşivde tekrar görebiliyoruz.... tekrar okunma ihmali var çünkü....

Mesajı kesin olarak forumdan silme işlemi yapabiliyormuyuz?