Yedigöller Sonbaharla Başka Güzel / Foto...

Yedigöller Sonbaharla Başka Güzel / Foto...

Sonbaharın gelmesiyle birlikte ağaçlar sarı, kahverengi ve yeşilin tonlarına bürünerek bir başka güzellik ortaya koyuyor. Doğal güzellikleri ile ünlü Yedigöller'de sonbahar, görenleri adeta büyülüyor.

Bolu'ya yaklaşık 42 kilometre uzaklıkta bulunan ve dört mevsim bir başka güzelliğe bürünen Yedigöller'de sonbaharın güzelliği yaşanıyor.

Hafta içi ve hafta sonu gelen onlarca tatilci, gürültüden ve sesten uzakta gün boyunca adeta insanı büyüleyen bir ortamda tatil yapıyor. Tatilciler; göller arasında bulunan sararmış yapraklar arasında yürüyüş yaparak, göl çevresinde bulunan piknik alanlarında piknik yaparak ve gün boyunca balık tutarak zaman geçiriyor.Ziyaretçiler, meşe, gürgen, kızılağaç, köknar, ıhlamur ağaçlarıyla çevrili yollarda yürüyüş yaparak, birbiriyle bağlantılı 7 gölü görüntülüyor, rengarenk ağaçları fotoğraf karelerine ve kameralarına aktarıyor. Yedigöller'de kamp yapan tatilciler geyik, karaca, domuz gibi yabani hayvanlarla da karşılaşabiliyor.

DİLEK ÇEŞMESİ

Birbirleri ile bağlantılı yedi gölün yanı sıra Yedigöller'de bir de dilek çeşmesi bulunuyor. Dilek çeşmesi yedi tane çeşmeden oluşuyor. Dilek dilemek için gelen tatilciler yedi ayrı çeşmeden su içerek yedi tane dilek diliyor. Dilek çeşmesinden dört mevsim su akıyor ve bu güne kadar suyunun kesildiği görülmemiş.

Yedigöller bölgesinde irili ufaklı şelaleler de bulunuyor. Dört mevsim boyunca akan şelaleler Yedigöller bölgesinin görülmeye değer en güzel yerlerinden bir tanesi olarak göze çarpıyor.

YEDİGÖLLER YOLU YAPILIYOR

Bolu Çevre ve Orman Müdürlüğüne bağlı ekipler, Yedigöller yolunun iyileştirilmesi için çalışma başlatıldığını ve en kısa sürede çalışmanın tamamlanacağını söyledi. Yedigöller yolunun iyi olmaması nedeniyle fazla ziyaret edilmiyordu.

AA
 
[TB] Benzer konular Forum Tarih
S Doğa ve Manzara Fotoğrafları 7 2K

[TB] Benzer konular

V

vuslat_ebedi82

Guest
Ynt: Yedigöller Sonbaharla Başka Güzel / Foto...

Gitsek mi ne yapsak ..... pek güzel yerler ya hu..... ;) ;) ;)
 
V

vuslat_ebedi82

Guest
Ynt: Yedigöller Sonbaharla Başka Güzel / Foto...

Niye olmasın ya hu.......Rabbim kısmet ettikten sonra.......Geçen sene ben de hiç gitmem sandığım bir arkadaşa uğramıştım....Karadenizde Ordu taraflarında ......Nadide bir insan. :) :).......... kulakları çınlasın......olmaz olmaz..... elbet bir gün çıkar giderim.....kim bilir...... :D :D :D
 
B

Bevadih

Guest
Ynt: Yedigöller Sonbaharla Başka Güzel / Foto...

Ya rabbi...Ne kadar güzel yerler...Hep duyarım ,okurum ve böyle bakarım fotoğraflara...

Gitmek banada nasip olmadı...Şimdi oralarda olmak vardı ya dıyeceğım ama işgal altındadır insanlık tarafından ...Kalabalık tadı olmaz ki oraların değil mi?
 
Ynt: Yedigöller Sonbaharla Başka Güzel / Foto...

Haklısınız Vuslat hocam, nasip işi...

Ordu da güzeldir ama Artvin tarafları ayrı bir güzel...

Bevadih abla, her alan insan tarafından tam olarak işgal edilmese de en azından şu fotoğrafçının vesilesiyle işgale açılıyor... Ama onlar da olmasa biz keşifle bulacak değiliz elbette...:)

Size de yakın... Gidememeniz için pek de bir engeliniz yok sanırım...

Her yer kalabalık değilmiş... Kafa dinlenecek yer çok... Bunun için rakımı azcık yükseltmek gerekebilir...
 
T

tebesüm

Guest
Ynt: Yedigöller Sonbaharla Başka Güzel / Foto...

gerçektende çok güzelmiş.
 
Üst