YÜZBİNLERİN COŞKUSU GÖRMEZDEN GELİNDİ.!!!

  • Konbuyu başlatan muhammed-i sevda
  • Başlangıç tarihi
M

muhammed-i sevda

Guest
Diyarbakır İstasyon Meydanı bir kez daha yüz binleri ağırladı. Meydanı dolduran Peygamber Sevdalıları büyük bir coşkuyla Efendimiz’e (sav) olan özlemlerini haykırdı. Ancak tüm coşkusuna rağmen özellikle İslami basın programa kör ve sağır kaldı.Diyarbakır’da yüz binlerin katılımıyla gerçekleşen Kutlu Doğum programı coşkulu anlara sahne oldu. Program ile ilgili görüşlerini aldığımız yazar, gazeteci ve STK temsilcileri ise programın medyada yeterince yer bulmamasından şikayetçi oldu.
ALİ BULAÇ: PROGRAM GÜNEYDOĞUNUN İMAJINI DEĞİŞTİRDİ
Güneydoğu Anadolu Bölgesi hem Ortadoğu’nun hem de Türkiye’nin en sorunlu bölgesidir ve maalesef sadece terör sorunu ile anılıyor. Halbuki bu bölgede yaşayan insanların yüzde 99’u Müslüman’dır ve bu insanlarda da muazzam bir Peygamber sevgisi vardır. Pazar günü Kutlu Doğum çerçevesinde yapılan bu program da Güneydoğu’nun Efendimize ne kadar içten bağlı olduğunu bir kere daha göstermiş ve bence Türkiye’de bilinen Güneydoğu imajını değiştiren bir program oldu. Programa gitme isteğim olduğu halde imkanım olmadı ama televizyonlardan izledim ve çok heyecanlandım. Yüz binlerce insanı Peygamber Efendimiz ekseni etrafında toplamak çok önemli bir durumdur. Bu bölge halkının dindarlığının Peygamber aşkının ortaya konması noktasında önemliydi. Tabi bazı medya organlarımız bunu göremedi. Daha çok yer verilmesini beklerdim.

NURETTİN ŞİRİN: PEYGAMBER SEVGİSİNİN VOLKANLAŞTIĞI ANDI
Küfrün, şirkin, zulmün ve modernizmin halkımızı İslami değerlerden ve Hz. Resulüllah’ın risaletinden koparmak için her türlü saldırı ve ihaneti sergilediği, birbirinden farklı oyunlar oynadığı bir zaman diliminde, yüz binlerce insanın Hz. Peygambere, onun kutlu yoluna ve davasına sadakati göstermek için bir araya gelmesi, bize bir yönüyle mahşeri hatırlattı. Bu arada bir de bir üzüntümü dile getirmek isterim. Esefle belirtmek istiyorum ki, böylesi bir azametli tabloyu, Müslümanların göğsüne ferahlık veren, İslam düşmanlarını ye’s ve hüsrana uğratan bu parıldayan İslam güneşini kendi medyamız görmezlikten gelebiliyor. Acaba bizim medyamız bu tabloyu görmeyecek de başka neyi görecek? Hiçbir gözün görmezlikten gelemeyeceği bu nurlu Peygamber Sevdası, bereket dolu Muhammedi coşku dalga dalga büyüyor, okyanuslar gibi dalgalanıyor. Bu davaya gönül verenlere, bu yolda koşanlara, koştukça koşanlara, hesabını yalnızca Allah ile yapanlara, yılmadan korkmadan ileri atılanlara selam olsun.

[color=redOSMAN AKTAŞ: İSLAMÃŽ BASIN GÖZLERİNİ KAPATTI][/color]
Fakir bir Peygamber Sevdalısıyım. İslam’dan başka bir endişesi olmayan bir Müslüman’ım. İsterim ki bütün insanlar Allah’ı ve Resulünü sevsin. Amacımız Allah’ı razı etmektir başka hiçbir gayemiz yoktur. Mesele Allah’ı razı etmek olduktan sonra hiçbir sorun yoktur. Biz hizmetkarız. Bu işleri yaklaşık beş seneden beridir yapıyoruz. Hamdolsun Rabbimizin yardımıyla her yıl gittikçe eksikliklerimizi giderdik ve bugün biraz daha profesyonelce, biraz daha eksiklerimiz az bir şekilde yapmaya çalıştık. Birebir insanlarla bu konuyu paylaştık, bütün evlere gittik, davet ettik. Artık bu yerlere sığmıyoruz, herkes buna şahit. Basının ise böyle tarihi bir etkinliği neden görmediklerine de anlam veremedim.

SERDAR ARSEVEN: ONLARI HABER YAPMAYA MECBUR BIRAKALIM
Gerek güvenliğin sağlanması, gerek bayanlar için ayrılan bölümlerin kontrolü gerekse kürsüden yapılan anonslara kadar tabi bununla birlikte coşkunun çok çok fazla olması, sloganların, ilahilerin, hatta açılan pankartların gayet yerinde ve güçlü olması yönüyle bu güne kadar şahit olduğum mitinglerin en önemlisiydi. Böylesi bir programın medyada yer bulmamasının arkasında siyasi hesaplar da olabilir. Bazı şeyleri herkes görmek istemez örneğin Vakit Gazetesi olarak Türkiye’nin gündemini sarsan manşetler yapıyoruz. Ancak Vakit Gazetesi ismiyle değil de “medyaya yansıyan, bir gazeteye yansıyan” diye veriliyor. Haberlerin çoğu zaman görmezden gelindiğini görüyoruz. Burada o organizasyonları yapanlara ya da bize düşen suyun akışını hızlandırmak için özellikle dış basının ilgisi çekerek organize etmektir. Böyle olunca yerel medya da istemediği halde görmek zorunda kalacaktır. O halde neden verilmediğinden çok, organizasyonun azameti ve bu azametin gösterilmesi konusunda mecbur bırakmak söz konusu olabilir. Bunun için de gelecek yıl için çalışmalara şimdiden başlamak lazım.

[color=blue(Doğru Haber Gazetesi)][/color]
 

[TB] Benzer konular

Üst