YÖNETİMİN DİKKATİNE....

• Konbuyu başlatan þeyda
  • Başlangıç tarihi
Ã

þeyda

Guest
selam, sevgili yönetici arkadaşlarım forumda sayfalar geç açılıyor, sorun forumda mı, benim pc de mi? Yeni format attırdım bilginize sunulur :)

[TB] Benzer konular Forum Tarih
à Sizden Gelenler 3 1K
S RESİM & FOTOĞRAF GALERİSİ 10 2K

[TB] Benzer konular

R

Rusen

Guest
Ynt: YÖNETİMİN DİKKATİNE....

Ben de normal çalışıyor şeyda hanım ... sorun yok ... sanırım sizin net yavaş..umarım düzelir..

M

Mercan

Guest

Bende de çok yavaş açılıyor sayfalar ...

D

DAMRAM

Guest

BENDEDE GEC ACILIYOR COK AGIR ALINTI YAPARKEN YÜKLENIYOR DIYOR BEKLEKI YÜKLESIN

M

Mercan

Guest

İki kişi sorun yok diyor ama diğer üç kişide prb var bunun nedeni ne olabilir ki ??

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

şeydacım, zannederim bunun direkt siteyle bir alakası olmaması gerek... bende normaldir... bunun internet hızıyla bir alakası olduğunu zannediyorum. düşün ki ablam, biri 14 tl'ye internet kullanıyor, biri 82 tl'ye internet kullanıyor. elbette bunların hızları farklı olacaktır...

bi de işin bu tarafı vardır, hatırlatmak istedim! :D

I

isoz_

Guest

Sahurda okudum bu konuyu bir açıklama yapmak istedim kardeşlerime :)
Şimdi internet bağlantılarınızı su borularına benzetelim.
Yani evinizediki su hatları gibi. Şimdi evinize gelen su borusunun taşıyacağı maksimum su miktarı bellidir. Hani internet hıznı kaç mega bit diyrolar yaaa
kimi 1 megebit kimisi 2 megabit felan diyor. İşte bu eve gelen borunun genişliği :). Yani bu boru maksimum bukadar su taşır. Ama su az gelirse az taşır.
Şimdi fussileti bir su havuzu olarak düşünelim.
Bu su havuzunda ana borular çıkar. Yani sizin evdeki boru direk fussiletin havuzuna değil fussiletten gelen ana boru ile türk telekomun havuzuna bağlanır.
Şimdi burada fussiletiten aynı anda faydalanmak isteyen on kişi var ise bu borunun su miktarı da 10 a bölünür. yani borunun kapasitesi değişmez. Dolaysıyla sizin eve gelen boru ne kadar geniş olursa olsun ana hatta gelen su paylaşıldığı için size ancak o kadar gelir. bu birincisi
Aslında fussiletin borusu çok geniş bunu biliyorum. Sorun yok orada. Ama sizin evdeki boru hattı türktelkomun önce bir havuzuna oradan başka bir havuza oradan da fussilette erişiyor olabilr. Yani arada birden fazla ana boru var. Başka insanlar buraları kullanıyorsa yani bu sulardan faydalanıyorsa bunun fussilet olması şart değil. Video sitesi de olabilri. Bu borulara fazla yüklenilmesi nedeniyle aradaki bir darlık nedeniyle size su az gelir. Ama örneğin benim borunun bağlantı nokralarında o saatte çok fazla su çeken yoksa ben fussiletten daha fazla su çekerim.
:D :D :D
Bilemiyorum açıklayıcı oldu mu ama ancak bu kadar açıklaya bildim.
ALLAH'a emanet olun.

Not: Uzmanlar için: internet band genişliği (Bandwitdh) konularına bakınız....

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

evet, uzmanlık dedikleri böyle birşey zahir!
sağol isoz abim, varlığın değer katıyor bizlere...

Ã

þeyda

Guest

Sevgili isoz yani o kadar açık ve net anlattın ki, eyvallah :D
Yani fussilete giden suyu çok kişi kullandığından bana bu kadarı düştü diyorsun :D
Peki önceden neden hızlıydı :)

Mim hocam haklısınız belkide benim net hızım söylediğiniz durumdan kaynaklanıyordur , peki ne yapmam gerekiyor bu durumda :)

ytl. derken benim net sınırsız ayda 50 ytl yiyiyor bu net daha ne yapayım hocam :D

I

isoz_

Guest

Şimdi bir anladım varmış birde anlamadım anlamadım suya düşmüş kim kalmış?

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

şeyda' Alıntı:
Mim hocam haklısınız belkide benim net hızım söylediğiniz durumdan kaynaklanıyordur , peki ne yapmam gerekiyor bu durumda :)
aldığım bilgisayar da, orjinal vista yüklüydü... baktım ağır çalıştırıyor. onu silip xp yüklettim. sonra kayıtlı, ama pek kullanmadığım ne kadar program varsa silip sistemi hafiflettim. diyebilirim %50 oranında hızlandı... bir de daha evvel ümit ergun kardeşimizin yazdığı bir metodu uyguladım, onun da epey bir faydasını gördüm diyebilirim. size aşağıda linkini veriyorum. umarım faydası olur ablacım.

http://www.fussilet.com/bilgisayari-hizlandirma-yeni-t8537.0.html

D

DAMRAM

Guest

MiM' Alıntı:
evet, uzmanlık dedikleri böyle birşey zahir!
sağol isoz abim, varlığın değer katıyor bizlere...
şeyda' Alıntı:
Sevgili isoz yani o kadar açık ve net anlattın ki, eyvALLAH :D
Yani fussilete giden suyu çok kişi kullandığından bana bu kadarı düştü diyorsun :D
Peki önceden neden hızlıydı :)

ytl. derken benim net sınırsız ayda 50 ytl yiyiyor bu net daha ne yapayım hocam :D
:)) sagol isoz cok güzel bır acıklama benım nette 50 ytl ben ve seydadamı ana sebekeden bırazdaha kesenın agzını acınca daha hızlı yararlanacaz bumu demek ablam :)) not 50 ytl bıle cok geleyo:::::)))

Ã

þeyda

Guest

Vee anladım, sanırım fazla gereksiz programları sileceğiz ilk yol bu öyle mi sayın uzman abilerim, kardeşlerim ;) :)

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

aslında bu işte söz söylemesi gereken ilk kişi TakeOne'du...
o bizim yazıları okuyunca, bir tebessüm ikonu koydu ve öylece pas geçti...
bizlere bir mesaj bıraktı!
ne demek istediğini tahmin ediyorum az buçuk...
biz tecrübelerimizi yazdık...
öyleyse o da bilgilerini yazsın...
hepimiz daha doğru bilgiyle donanmış olalım,
ne dersin ümitcim?

S

serdengecti

Guest

internet hızını artırmada ben bir teknik kullanıyorum.

ama yavaşlık meselesinde (ttnetin adını unuttuğumdan böyle yazacam) yoğun veya sakin yolları kullanmasınında etkisi var.bilen bir arkadaşımız açıklar ben açıklayamayacağım.

neyse benim kullandığım yöntem şu.

regediti açıyorum.

sol tarafta bazı klasör gibi şeyler var.bende 5 tane.onlarda "menushowdelay" yazıp aratıyorum.hangisinde olduğunu bilmediğimden hepsinde ayrı ayrı deniyorum.
bulunca onun yanında değer olarak 400 yazıyor o sayıyı küçültüyorum.bende şu anda 25.

neye yaradığını bilmiyorum.

bi forumda yazıyordu bende öyle yaptım

I

isoz_

Guest

menushowdelay demek menülerin gösterilme zamanı demek.
Yani windows'ta yer alan menüler bir efekt ile açılır. Bu efeklerin süresi diğer tüm windowsun ayarlarının tutulduğu kayıt defteri olan regedit denen defterden ayarlanır.
Sizin yaptığınız bu ayar eğer biligsayarınızın performansı düşük ise bu süreyi düşürerek windowsun pencerelerinin bir sılayt şeklinde değilde efekt yapmadan hızlı birşekilde açılır.
Yani bu ayar internet ile alakalı değil bigisayarınızın doğrudan windows performansı ile alakalı. Bunu ayarlamak için regedit e gitmenize gerek yok
Masaüstünde yer alan bilgisayarım üzerine sağtuş yapınız özellikler diyiniz. Ardından gelişmiş tabına geliniz. Performans kısmındaki Ayarlar butonuna tıkladığınızda manuel olarak bu ayarları performansa göre değiştirebilir isterseniz tam performans seçeneğini seçerek windowsun efektlerden uzak kullanabilirsiniz.
Kardeşlerimize bu konuda sormak istedikleri konılarda yardımcı olurum İnşallah. Windows işletim sistemeleri Netwok mimarisi ve kurulumu, TCP/IP ve diğer ağalar, Firewall Router, Güvenlik sistemelri ve ileri Domain yapıları Forest Site kurulumları ve İleri düzey ağ yapıları ile ilgli bilgi almak isteyen teknik konuda ihtiyacı sorusu veya bir firmanın IT deparmanında çalışan kardeşlerimiz var ise yardımcı olmaya çalışırım. Bu konularda yaklaşık 4 yıllık bir tecrübemiz var. Microsfot Sistem Müh. Sertifika programlarına katılmıştım fir firmanın referansı ile. Microsoft'un clinet-server ailesi ile bir çok konuda çevap alabileceğinizi düşünüyorum. Elimden geldiğince yardımcı olurum inşallah.
Daha önce de yazmıştım Yazılım alanında da Asp.net C#.net VB.net mimarileri Borland Delphi, windows ve taşınabilir Mobil .net uygulamarı, SQL Sever,Interbase ,Windosw ve cihaz programlama driver programlama, ve driver kurulum uyuglamaları geliştirme Cihaz yazılım entegrasyonları vb. üzerinde başlangıçtan -ileri düzeye kadar sorular sorabilirsiniz. Diğer dillerde de tecrübeye sahibiz ancak bu konular kadar değil.
Allah'a emanet olun.