Windows 7'yi USB'den kurun!

  • Konbuyu başlatan TakeOne
  • Başlangıç tarihi
T

TakeOne

Guest
Windows 7'yi USB bellek üzerinden kurmaya ne dersiniz? MS'in bu aracını indirin; hayal gerçek olsun!

Windows 7'yi USB'den kurun : Hem daha hızlı hem de daha pratik.

Microsoft, Windows 7'yi USB bellek veya harici disk üzerinden kurmayı mümkün kılan minik bir program yayımladı. "Windows 7 USB/DVD Download Tool" ismindeki araç sayesinde DVD sürücüsü olmayan kullanıcılar (örneğin netbook sahipleri) Windows 7'yi USB bellek üzerinden kurabilecek. Elbette DVD sürücüsü olan kullanıcılar da optik sürücüye göre çok daha hızlı gerçekleşen bu kurulum yöntemini kullanabilir.

Microsoft tarafından sağlanan araç bir ISO dosyası içindeki kurulum dosyalarını istenilen medya türüne aktarıp sürücüyü önyükleme yapabilir hale getiriyor. Araç Windows XP, Vista ve Windows 7 altında kullanılabiliyor. Aracın çalışabilmesi için Microsoft .NET Framework 2.0 veya üzerinin sistemde kurulu olması gerekiyor. Şayet .NET Framework sistemde yoksa araç kurulum sırasında sizi yönlendirerek eksik bileşeni indirip sisteminize kurmanızı sağlıyor.

Kullanacağınız USB belleğin en az 4 GB depolama alanı sunması gerektiği de ekleniyor. İşlem sırasında USB sürücünüz formatlanacağından içindeki verileri yedeklemeyi unutmayın.

Proğramı indirmek için aşağıdaki linki tıklayınız.

http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe
 

[TB] Benzer konular

Üst