TrueCrypt 6.2 Disk Şifreleme Yazılımı

  • Konbuyu başlatan TakeOne
  • Başlangıç tarihi
T

TakeOne

Guest
Açık kaynak kodlu, ücretsiz ve güçlü bir disk şifreleme yazılımı.

Dosya ya da sürücü şifreleme yazılımlarının başarılı ve ücretsiz bir alternatifi olan TrueCrypt ile bir dosya içerisinde şifreli sanal bir disk oluşturabileciğiniz gibi bir sabit disk bölümünü ya da USB bellek gibi harici depolama aygıtını şifreleyebilirsiniz.

AES-256, Serpent ve Twofish algoritmaları ile güçlü ve güvenilir bir şifreleme sağlayan yazılım, otomatik gerçek zamanlı (on-the-fly) şifreleme / çözme özelliğine sahip. Şifrelenmiş TrueCrypt birimi şifre girilerek sisteme bağlanıyor ve görülür hale geliyor. Bu birime eklenen veriler gerçek zamanlı otomatik şifreleniyor ya da bu birimden alınan veriler eş zamanlı otomatik olarak çözülüyor. TrueCrypt birim bağlı iken herhangi bir nedenle bilgisayarınız kapanırsa, tekrar açıldığında bu bölüm yine şifrelenmiş oluyor.

Yazılımı sisteminize kurabileceğiniz gibi yalnızca taşınabilir bir versiyon olarak da çalıştırabilirsiniz. Bu konudaki seçimi kurulumu çalıştırdığınızda gelen ilk ekrandan yapabilirsiniz. Ancak eğer Windows sistem bölümünü şifreleyecekseniz yazılımı sisteme kurmanız öneriliyor.

Yazılımı ilk kullanacakların bu sayfada yer alan resimli rehberi okumaları öneriliyor (İngilizce).
Programı indirmek için aşağıdaki linki tıklayınız.

http://www.truecrypt.org/downloads
 
[TB] Benzer konular Forum Tarih
T yazılım ve programlar 0 825

[TB] Benzer konular

Üst