Terlemeyi Önleyen Minder Üretildi

Terlemeyi Önleyen Minder Üretildiİstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisi Fatih Koçak'ın tasarladığı, Elis Promosyon tarafından piyasaya sürülen ve ''Sermin'' adı verilen ''serin minder'' nem ve sıcağın etkisiyle ortaya çıkan terleme şikayetlerine çözüm üretiyor.

Aynı zamanda firmanın genel müdürü de olan Koçak, yaptığı açıklamada, günün büyük kısmını oturarak veya araç kullanarak geçirenler için ürünü, ''ideal'' olarak tanımladı.

Şoförlerin sıcak havalarda araç kullanırken sürekli oturmaktan sırt, bacak ve kalça kısımlarında cilt rahatsızlıkları oluştuğunu kaydeden Koçak, Uzak Doğu'ya yaptığı bir gezide buna benzer çözüm üretildiğini gördüğünü ve yaptığı araştırmalar sonucunda minderleri ürettirme kararı aldığını anlattı.

Koçak, elektrik veya pile ihtiyaç duyulmadan çalışan ürünlere, piyasaya sürdükleri günden bu yana ciddi talepler aldıklarını ifade etti.

İlk etapta toptan ve internet yoluyla satış yapmaya başladıklarını belirten Fatih Koçak, yakın zamanda İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana gibi sıcak illerde bayilikler açmayı planladıklarını bildirdi.

Koçak, üründe termosa benzer bir sistemle terleme ve buna bağlı cilt rahatsızlıklarının önüne geçildiğini kaydederek, şu bilgileri verdi:

''Pil, elektrik ve harici bir kabloya ihtiyaç duyulmaksızın ürün kullanılabilir. İçindeki özel sıvı sayesinde 40 derece sıcaklıkta bile serinlik sağlıyor. Belli bir kullanımdan sonra ürünü herhangi bir yerde 1 saat gölgede bekletmeniz yeterli. Tekrar vücudunuzu serin tutmaya devam ediyor.''

-FİYATI 25-40 LİRA ARASINDA-

Fatih Koçak, koltuk kanepe ve şezlonglar için değişik ebatlarda seçenekler hazırladıklarını ve minderlerin ortopedik özellikte olmasının rahat kullanım sağladığını vurguladı.

Ürünün yatalak, yaşlı veya özürlü kişilerden talep gördüğünü anlatan Koçak, bazı müşterilerinin de dizüstü bilgisayarların yaz aylarında aşırı ısınmasına karşı ürünü kullanmaya başladığına işaret etti.

Koçak, ürünü 25 ile 40 lira arasında değişen fiyatlarda piyasaya sunduklarını bildirdi.

AA
 
Üst