Temel'den Esintiler....

• Konbuyu başlatan uzaklardaki
  • Başlangıç tarihi
P

ppatya

Guest
icat yarışması

Dünya genetik Projeler Yarışması yapılıyormuş. Tüm ülkelerden genetik
profesörleri yarışmaya çalışmaları ile katılmış. İlk Fransız profesörün
çalışmasının başına gelmişler. Jüri başkanı çalışmasının ne olduğunu
sormuş.
Fransız profesör baslamış anlatmaya:
-"Ben inek genleri ile tavuk genlerini birleştirdim, ortaya çıkan mahlukatın eti kırmızı et kadar lezzetli, beyaz
et kadar saglıklı oldu" demiş.
Ardından diğer çalışmaları ülke ülke gezmeye başlamışlar. Sıra gelmiş Türkiye'den bizim Laz profesöre,
Jüri başkanı:
-"Sizin çalışmanız nedir?" diye sormuş.
Laz profesör anlatmış:
-"Karpuz genleri ile hamamböceği genlerini birleştirdim!"
Birden tüm jüri üyelerinden bir kahkaha kopmuş ve başkan Laz profesöre :
-"Bu çalışma ne işe yarar?" diye sormuş.
Laz profesör:
-Şu işe yarar. Karpuzu kesiyorsun, çekirdekleri kaçıyor.

P

ppatya

Guest
üç arkadaş

Adanali Cemal, Kayserili Kemal ve Temel bu uc arkadas Bogaz Koprusunde tamir yapiyorlarmis ve karilarida bunlara yemeleri icin bir seyler hazirliyormus. Ama hep ayni seyler.
Kayserili yemek torbasini aciyor pastirmali ekmek. Adanali aciyor kofte ekmek. Temel aciyor ekmek arasi hamsi. Bu hep boyle devam ediyormus.
Neyse gunlerden birgun bunlarin canina tak etmis ve demisler yine ayni seyleri hazirladilarsa kendimizi kopruden atalim. Adanali bakmis ekmege kofteli hop assaga atlamis, Kayserilininki de pastirmali,oda atlamis asagi. Temel bakmis hamsili, o da dayanamamis ve atlamis.Bunlarin evlerinde de agit yakiliyormus.
Adanalinin karisi:
- Vah zavalli kocacigim kofte ekmegi ne cok severdi hep kendi ellerimle hazirlardim.
Kayserili
- Vah zavalli kocacigim pastirmali ekmegi ne cok severdi hep kendi ellerimle hazirlardim
Karadenizli ise
- Vah zavalli kocacigim hamsi + ekmegi ne cok severdi her sabah kalkip kendi hazirlardi..

B

busra_72

Guest
HATIRLA ONİİİİİ:):)

CIA Rusya'daki çok gizli bir görev için seçmece adaylarını bir imtihana tabi tutar. Başarılı olan adayları son bir sınav olarak sır tutma sınavına alır.

Herbirine bir sır verirler ve bunu söyleyip söylemeyecekleri konusunda işkenceye başlarlar.

Ajanların çoğu çözülür, fakat Temel ne yaparlarsa yapsın sırrı vermemektedir. En ağır işkenceleri de geçtikten sonra "tamam" derler "Temel bu işe uygun."

"Yalnız uykusunda konuşup konuşmadığını öğrenmek için bir de odasına kamera koyalım; onu izleyelim." derler.

Ve Temel'in odasına gizlice kamera koyarlar. Temel odaya döner dönmez kafasını duvarlara vurmaya başlar ve bir taraftan da söylenir;

- Hatırla oni..hatırla oni. Boşuboşuna işkence görüyorsun hatırla oniii!.. :D

K

KARTAL

Guest
Ynt: HATIRLA ONİİİİİ:):)

Allah razı olsun kardeşim gece gece iyi güldürdün :)

R

Resulehasret

Guest

;D ;D Teşekkürler kardeşcan güldük :D

B

busra_72

Guest

Ben teşekkür ederim Hasan abi :D

M

melekkiz

Guest

teşekkürler canım çok güzeldi:) :D

D

denge

Guest

Hatırla oni..hatırla oni. Boşuboşuna işkence görüyorsun hatırla oniii!..

teşekkürler çok komik büşra yaaa ;D

M

melekkiz

Guest
Temele Mektup

Sevgili oğlum Temel... Senin hızlı okuyamadığını bildiğim için mektubu yavaş yavaş yazıyorum...
Artık senin büyük şehre gittiğin sırada yaşadığımız evde yaşamıyoruz. Baban bir gazetede, "İnsanların başına genellikle evlerinin iki kilometre civarındaki bölgelerde kaza geldiğini" okumuş; o yüzden taşındık...
Sana yeni adresi veremiyorum, çünkü yeni evimizde bizden önce oturan hemşehrilerimiz, taşınınca adresleri değişmesin diye kapı numarasını söküp götürmüşler...
Bu evde garip bir çamaşır makinası var. Geçen gün içine dört gömlek koydum, çalıştırmak için duvardaki zinciri çektiğimden beri bir daha gömlekleri göremedim.
Geçen hafta sadece iki kez yağmur yağdı. İlki üç gün, ikincisi ise dört gün sürdü...
Benden istediğin yeleği postaya verdim. Ancak, halan 'o koca düğmelerle paket çok ağır olur' deyince düğmeleri kopartıp yeleğin cebine koyduk. Orada bulabilirsin...
Not: Sana biraz da para gönderecektim, ama zarfı bir kere yapıştırmış bulundum... Sevgiler... Annen"

I

isozworld

Guest
Ynt: Temele Mektup

:)))
Bu ne güzel muteşem komedi yaw :)))

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Peş para

O gün Temel karısıyla kavgalıdır… Birlikte sokağa çıkarlar. Gençlik Parkına gitmek için taksi durdururlar. Temel durdurdukları taksinin şoförüne sorar:

"Gençlik parkına kadar kaça götürursun?"

"Yirmi lira…"

"Peçi, yanıma karimi da alsam?"

"Yirmi lira…"

Temel karısına döner:

"Pak sana peş para etmezsun terdum da bağa inanmazdun!"

D

denge

Guest
Ynt: Peş para

Temel karısına döner:

"Pak sana peş para etmezsun terdum da bağa inanmazdun!"

teşekkürler çok komikmiş gerçekten :D

R

rumeysa

Guest
Lazlar akıllıdır

Lazlar akıllıdır

Siyasi başarısından emin politikacı bir grup, Karadeniz'in doğusuna doğru halkın nabzını tutmaya çıkmış. Derken efendim politikacıların yolu bir köy kahvesine düşmüş.
Kahvede toplanan köylülerden yaşlıca olanı politikacılarla konuşmaya başlamış:
- Uşşağum de pakayim baa, içki içer misinuz?
- Yok dede, biz içkiyi ağzımıza sürmeyiz, günahtır.
- Sigaraniz var midur?
- Dede biz sigaraya karşıyız, görmedin mi bak her yerlerde yasakladık bile.
- Peki kumarinuz var midur?
- Yok dede, biz olduğumuz sürece bu memlekette asla kumar oynanmaz.
- Kari kiz işleriyle araniz nasildur?
- Dede hiç olur mu! Sümme haşa.
- Peki la uşşağum, anladım ki sizin hiç masrafinuz yoktur... Neden pu kadar çalaysunuz?

R

rumeysa

Guest
Ynt: Peş para

tebessüm ettik teşekkürler hocam ihtiyacım vardı:))