Tavuk Göğsü

• Konbuyu başlatan ilknur
  • Başlangıç tarihi
I

ilknur

Guest
Malzemeler:
4.sb süt
1.sb şeker
1sb un
vanilya
margarin

sosu için:
kakao
margarin

yapılışı:

Bir tavada margarini eritip sonra unu az gezdirip şeker ve süt vanilyayı atıp muhallebi kıvamına gelene kadar karıştırın ve bir tepsiyi ıslatıp tepsiye yayın. Sosunu da küçük cezveye margarini kuyup eritin. Kakaoyu da koyun karıştırın üstüne dökün akşamdan dolaba koyup ertesi gün dilimleyip servis edin. Afiyet olsun.

[TB] Benzer konular

Þ

Þehadete Vurgunum

Guest
Ynt: Tavuk Göğsü

resimde benden olsun olurmu:):)

Emeğine sağlık ablam::)

I

ilknur

Guest

aynen böyle çok güzel olur en çokta benim minik görümcem var o çok sever afyet olsun

Þ

Þehadete Vurgunum

Guest

ilknur' Alıntı:
aynen böyle çok güzel olur en çokta benim minik görümcem var o çok sever afyet olsun
Ayy inşALLAH birgün yer ellerinizden amin..

B

Bevadih

Guest

Ayyy durun arkadaşlar şimdi ben şifre çözecem:)))

Şimdi şöyle oluyor ;)

**Emeğinize sağlık bu arada İlknur..Kolay,hafif bir tatlı...eyvAllah..

Þ

Þehadete Vurgunum

Guest

eeeeeeeee neyi cözdün ablam:):)

I

ilknur

Guest

sanırsam fussilet kardeş bayan bu işlerden anlıyor..inş şahedete vurgunum kardeş ne oluyor bevadih kardeş benim jeton küşeli afyet olsun butur tatlı yemekler öğrençi çalışan kardeşlerimiz için ondan yazdım bide ekonomik selametle kardeşlerim

Þ

Þehadete Vurgunum

Guest

ilknur' Alıntı:
sanırsam fussilet kardeş bayan bu işlerden anlıyor..inş şahedete vurgunum kardeş ne oluyor bevadih kardeş benim jeton küşeli afyet olsun butur tatlı yemekler öğrençi çalışan kardeşlerimiz için ondan yazdım bide ekonomik selametle kardeşlerim
Yok ablam ne bayanı erkek abim :):)

Tatlı alanı değil de mizahi bölüm adeta... :)

Tatlı kolaymış, hadi bakalım...

Emeğinize sağlık...

fussilet

Üye
Yönetici

ilknur' Alıntı:

arasıra evi temizliyoruz, sobayıda yakıyoruz...
fakat bu kek, çörek mörek işinden anlamıyorum, börek olursa yerim :)

Þ

Þehadete Vurgunum

Guest

Fussilet' Alıntı:
ilknur' Alıntı:

arasıra evi temizliyoruz, sobayıda yakıyoruz...
fakat bu kek, çörek mörek işinden anlamıyorum, börek olursa yerim :)
:D :D :D
Olsa bende yerdim vallah

I

ilknur

Guest

hayat müşterektir herhalde bu sitede bir ev kadını benim

R

rana_94

Guest

Emeğinize Ellerinize sağlk ablam....artık bir ara anneme yaptırırım :D ama illaki biri bana senin annen yorulmasın ben sana yapar yedittiririm diyorsa hayır demem :D

I

ilknur

Guest

canım buyur gel daha güzelerini yaparım yedirmeyi ve insanları mutlu etmeyi severim bu gün komşuda istedi onada tarifi verecem işte yaz dondurması gibi birşey ama yinede yormayalım anneleri can kurban annelere

I

ilknur

Guest

selamlar size simit tarifi verecem çok kolay lezzetli

2 yumurta
3 çorba kaşığı yoğurt
100 gr margarin
1 çaybardağı sıvı yağ
un 1 paket kabartma tozu
susam 1 tutam tuz 2 çorbakaşığı şeker

yapılışı
oda sıcaklığında margarini kaba koyup sıvı yağ seker tuz yumurtanın sarısı un yoğutuda koyum kulak memesi yumuşaklığında yoğurun çeciz buyuklüğünde yuvarlayın başparmakla ortasından yarın yumurtanın akına bulayıp sonra susamada alt üst çavirip fırına verin 250. derce fırına verin 40 dk içinde pişer afyet olsun

R

rana_94

Guest

ilknur' Alıntı:
selamlar size simit tarifi verecem çok kolay lezzetli

2 yumurta
3 çorba kaşığı yoğurt
100 gr margarin
1 çaybardağı sıvı yağ
un 1 paket kabartma tozu
susam 1 tutam tuz 2 çorbakaşığı şeker

yapılışı
oda sıcaklığında margarini kaba koyup sıvı yağ seker tuz yumurtanın sarısı un yoğutuda koyum kulak memesi yumuşaklığında yoğurun çeciz buyuklüğünde yuvarlayın başparmakla ortasından yarın yumurtanın akına bulayıp sonra susamada alt üst çavirip fırına verin 250. derce fırına verin 40 dk içinde pişer afyet olsun
Sağolasın ablam kolay bir şeymiş ...artık bir ara yaparım... :)