tam eşiğinde sevginin

• Konbuyu başlatan istigfar
  • Başlangıç tarihi
I

istigfar

Guest
içimdeki coşkunun alevlendiği bir renkteydi elindeki gül,parmaklarıyla kavramıştı sımsıkı...o;na sığınır gibi...yüzündeki hüzün gözlerimi kamaştırdı.sanki bir şeyler gidiyordu içimde,ve bir yerler yerini buluyordu sanki derinlerde...parçalar bütüne kavuşuyor ve tüm sözler birikiyordu içimdeki şiire

derinden bir nefesle kokladı gülü; kokladıkça ,ben nefes kesildim aşkın zor yollarında. içimde uzuyordu bu yol sonunu asla bilmediğim...büyütüyordu aşkın makamını; bense biçare, bense avare yürüyordum. o kokladıkça gülünü ,sol yanımda eriyordu bir şeyler.içimden ' beni de götür ' diye haykırmak geçiyordu...götürde istersen köle niyetine...

o gülünce ,ruhumun tüm öksüz yanları merhamet buluyordu. o söyleyince tüm sözler aşk oluyordu. muhabbete doyuyordu yüreğimin sızlayan gizleri, zaman duruyordu sanki... aşkın aleviydi elindeki gül kokusu ' sevgililer sevgilisi nin makberine yaslanmış, yedi renk dolaşmış , erguvan bir buğuydu...o kokladıkca ; gnlüm tel tel dökülüyordu ,süt beyaz bir dünyaya.

ve adım atıyordu, yürümüyor sanki yeri okşuyordu. toprak ezelden razıydı yürüyüşüne , sanki yerin bile gönlünü alıyordu... o nun bir adımına ,bin adım koşuyordu yüreğim. sessizlik adı olmuştu bu aşkın. ve aşkla açılıyordu kapılar... oysa ben o kapıyı tıklatmaya bile korkuyordum. tam eşiğinde sevginin , tutuştu yüreğim ve bir sel boğdu gözlerimi . damla damla aşk düştü yalnızlığıma... sessizliğimle önümde duruyordum kapının ... ne olur aç , aç ta gireyim sultanım!...

alıntı

[TB] Benzer konular

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: tam eşiğinde sevginin

sevgili istigfar, yüreğinin nakışlarını bir gergef gibi işleyen güzel bir yazıyla şenlendirmiş sitemizi. çok nadir olarak yazıverse de, yazdıklarıyla gönül saraylarına açılan yollarda izler bırakan yürek yazılarla geliyor ve adeta 'arada bıraktığım boşlukları böyle doldururum ben' diyor. :)

teşekkürler sevgili istigfar, eline, yüreğine, emeğine sağlık. sevgi ve muhabbetle kal.

I

istigfar

Guest
Ynt: tam eşiğinde sevginin

değerli MiM hocam ...ne kadar vefalısınızki,aradada olsa yazılarım ,görüp bu fakiri onurlandırıyorsunuz...o güzel cevher yüreğiniz dostlukları adeta her seferinde yeniden canlandırıyor...hocam bu site zaten varlığınızla her an şen...biz gülizarın bülbülü olmakla bahcenizden güller devşiriyoruz...ne olur az paylaşımım dolayısyla kusuruma bakmayın...zamanın su gibi aktığı koşmakla hayata yetişmeye çalıştığım günlerim ...ve birde deneyimsizliğim bazı şeyleri yavaş yaptırıyor...fakat yazılanları okumakta paylaşmak değilmidir..benim gibi canla başla okuyanlar olmasa o nadide yazılar a yazık değilmi?yürek incilerinizi her an canla başla toplamaya hazırım kumandanım..o güzel gönlünüz daim muhabbetle kalsın..ALLAH sizden razı olsun...