Türkçemizde En Sık Yapılan Yanlışlar, Birbiriyle Karıştırılan Sözcükler

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi
S

senarist081

Guest
Türkçemizde ses ve anlam bakımından bir çok sözcük birbiriyle karıştırılmaktadır

Bunun en büyük sebebi dilimize giren yabancı sözcükler ve okuma alışkanlığımızın az olmasıdır

Bunu düşünerek sizlere faydalı olabileceğini düşündüğüm bir çalışma yaptım Tek isteğimiz bu çalışmadan herkesin yararlanabilmesidir...

Kaynak: Dil Derneği ve Türk Dil Kurumu sözlükleri ile diğer kaynaklardan yararlanılmıştır

[TB] Benzer konular

Z

zeliha

Guest
Ynt: Türkçemizde En Sık Yapılan Yanlışlar, Birbiriyle Karıştırılan Sözcükler

Emeğinize sağlık. Ben de hep 'yayınlamak' ve 'yayımlamak' kelimelerini karıştırırdım.

S

senarist081

Guest

zeliha' Alıntı:
Emeğinize sağlık. Ben de hep 'yayınlamak' ve 'yayımlamak' kelimelerini karıştırırdım.
Rica ederim..Bazı kelimeler her ne kadar birbirine benzese de anlamları farklı oluyor.İnglizce de bile hatta diğer yabancı dillerde de var bu sorun sadece Türkçe'ye has bir sorun değil yani..

MiM

Admin
Yönetici
Membership

türkçe konusunda gayreti olan, hassasiyet gösteren kim olursa olsun... başımın üstünde yeri vardır. bu vesileyle senarist kardeşime candan teşekkür ederim. eline sağlık.

H

HAdeKa

Guest

ben bunların hiç birini karıştırmadım hehe aferin bana :):)

Teskere ve Tezkere'nin burada yer alması yerinde olmuş. Sıkça karıştırılanlardandı.