TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ GENEL BAŞKANI Av. M. NECATİ ÖZFATURA

I

isoz

Guest
TÜRKİYE' NİN YEŞİLAY' A İHTİYACI VAR
Kitle imha silâhları olarak (NBC) yani Nükleer - Biyolojik - Kimyevi (Gaz) olarak bilinir. Aslında gerçek kitle imha silâhları uyuşturucu, alkol, sigara, kumar, AİDS, şiddet, fuhuş, cinsel tâciz ve tecâvüz, kapkaç, müstehcen yayınlar, cinsel sapıklık ve her türlü kötü alışkanlıklardır. Tarihteki tahribatların hiçbiri ( tabii afetler deprem - sel baskınları - kasırga - volkan patlaması ve diğerleri ile patolojik salgınlar, veba ve diğer salgınların) şu andaki uyuşturucu, alkol, sigara ve diğer kötü alışkanlıkların yaptığı tahribat kadar olmamıştır.

"Dünya yüzünde hiçbir hukuk ve mantık bir başkasının hayatına kast ederek para kazanmayı meşrû sayamaz" "Toplumda kötülüklerle mücadeleyi şiar edinen insanlar ve kurumlar devletin ve ülkenin hakiki ve gerçek dostudur."

"Çirkin ve zararlı alışkanlıklarla mücadele edecek kadar medeni cesarete sahip olmayan topluluklar; o çirkinlik içinde yok olmaya mahkûmdurlar."

Anayasa'nın 58 nci maddesi "Devlet gençleri uyuşturucu, alkol, kumar ve diğer kötü alışkanlıklardan korur" hükmüne rağmen; 1982 den bu yana, maalesef geçmiş iktidarlar, bu konuda gereken hassasiyeti gösterememişlerdir. AK Parti iktidarının gayretlerinin önü maalesef "Kırmızı Sokak" vs. gibi asılsız sloganlarla kesilmek istenmektedir. Alkollü içki içilen yerler her yıl il ve ilçe mülkî âmirlerinin başkanlığında bir heyet tarafından kroki olarak tespit edilir. İçkili yer açmak isteyenlerin iş yerleri bu krokide ise ruhsat verilir. Şu anda bu yetki belediyelere verilmiştir. "Kırmızı Sokak" sadece iftiradır.

TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ olarak, alkollü içki, uyuşturucu, sigara konusunda genç nesillere hizmet eden her kuruluşun yanındayız. Hükümetin kötü alışkanlıklar konusunda alacağı her tedbirin yanındayız.

Anayasa 58 nci Madde: "Devlet gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için tedbirler alır." hükmünü âmirdir. Çocuklar uyuşturucu, alkol ve sigara bataklığındadır.Bağımlı ve suçlu çocukları kazanmak zorundayız. Kötü alışkanlıklarla mücadelede "gönüller" lâzımdır.

Genç ekiplerimiz, Ahmet Sırrı Arvas başkanlığında büyük bir gayretle çalışmaktadır. Yeşilay Dostlarının kendilerine destek vermelerini önemle istirham ederim.

Güzel Ülkemizin Yeşilay'a ihtiyacı var.

Saygılarımla.
(Alıntı)


http://www.yesilay.org.tr/baskan.asp
 

[TB] Benzer konular

B

Bevadih

Guest
Ynt: TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ GENEL BAŞKANI Av. M. NECATİ ÖZFATURA

Bilgilendirme için teşekkürler...
 
I

isoz

Guest
Ynt: TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ GENEL BAŞKANI Av. M. NECATİ ÖZFATURA

Ahmet Sırrı Arvas hocamın konferansına bizatihi katıldık. Muhterem hocalarımın mücadeleleri müslüman kardeşlerimizin, insanlığın adına bir çabadır.
Allah razı olsun.
Allah'a emanet olun.
 
Üst