Sokaöa tanklar deöil gençler çıkacak

fussilet

Üye
Yönetici
Sokağa tanklar değil gençler çıkacak

19 Mayıs Atatürka€™ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramıa€™nın 93. Yıldönümü yönetmelikte yapılan değişiklikle bu yıl bir farklı kutlanıyor. Atatürka€™ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramıa€™nın 93. Yıldönümüa€™nde kutlamalar ilk kez şenlik havasında geçecek. Kutlamalar Asker yürüyüşü, tank geçidi yerine gençlik yürüyüşü ile başlayacak. Spor şenliği töreni, Seymen gösterileri, şiirler, spor gösterileri, halk oyunları, pandomim gösterisi, Devlet halk dansları gösterileri, konserlerle bütün gün yoğun bir kutlama programı gerçekleşecek. Gençlik ve Spor Bakanlığıa€™na devredilen törenler halkın yanı sıra üniversite öğrencilerinin de katılımıyla gerçekleşecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı, kutlamaların a€˜Atatürka€™ü Anmaa€™, a€˜Gençlika€™ ve a€˜Spora€™ olmak üzere üç ana eksen üzerine oturtulmasına karar verdi. Bakanlık, kutlamalara ilişkin hazırladığı genelgeyi 81 il valiliğine gönderdi.
DİCLE ÃœNİVERSİTESİ ARAŞTIRDI
Gençler festival fikrini çok sevdi
Dicle Ãœniversitesi Sosyal Bilimler Araştırma Merkezi tarafından 11 ortaöğretim kurumundan 663 öğrenciyle 12 - 14 Mayıs tarihleri arasında a€˜19 Mayıs Atatürka€™ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili düzenlemea€™ konusunda yapılan anketten ilginç sonuçlar çıktı. Öğrencilerin yüzde 60a€™ı törenlerin gençlik festivali havasında kutlanmasını olumlu bulurken, yüzde 56,3a€™ü bayram için yapılan kutlamaların içeriğinin gençler tarafından belirlenmesi düşüncesine katıldıklarını ifade etti. Farklı kutlamaların gençleri ortak geçmiş ve ideallerden uzaklaştırıp uzaklaştırmayacağı sorusuna ise yüzde 54a€™ü böyle bir kaygı taşımadığını belirtti.
Bu haber 29 defa okundu.Avea aboneleri ABONE yazıp 9462a€™e göndererek ilanları cep telefonlarına alabilirler. İptal için a€œİPTALa€ yazıp 9462a€™ye göndererek de servisten ayrılabilirsiniz.Servis haftalık 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Fiyatlara % 18 KDV ve % 25 ÖİV dahildir. Paket üyeliği aylıktır.Günde 2 bilgilendirme SMS'i gelmektedir

Source: Sokağa tanklar değil gençler çıkacak
 
[TB] Benzer konular Forum Tarih
fussilet Gündem... 0 456

[TB] Benzer konular

Üst