Siyonistler Havadan Saldırdı...

Siyonistler Havadan Saldırdı

İşgal ordusu savaş uçaklarının dün gece (10 Mart Salı) geç saatlerde Gazze’nin kuzey batısında bulanan Sudaniye bölgesini bombalamaları sonucu 3 Filistinli yaralandı.

Filistin hastane kaynakları, işgal ordusuna bağlı savaş uçakları ile hücum botlarının eş zamanlı olarak yaptıkları bombardımanda Sudaniye bölgesine füze atmaları sonucu 3 Filistinlinin yaralandığını duyurdular.

Siyonist işgal ordusu yaptığı açıklamada bombalamayı doğrulayarak, bölgeden füze atmak isteyen bir direniş grubunu hedef aldığını iddia etti.
Diğer taraftan bugün (11 Mart Çarşamba) sabah erken saatlerde işgal güçlerinin Gazze-Mısır sınır bölgesindeki el-Berazil'i bombaladıkları, bombalama sonucu can kaybının olmadığı belirtildi.

Sınır Kapıları İdaresi sözcüsü Adil Zareb konuyla ilgili olarak Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada, işgal güçlerine ait savaş uçaklarının bugün sabah erken saatlerde Gazze-Mısır arasında bulunan el-Berazil'i, tünelleri bahane ederek bombaladığını belirterek, daha önce de bölgenin defalarca saldırıya uğraması nedeniyle evlerin yıkıldığını ve bölge halkının da burayı terk ettiğini söyledi.

FİEM
 

[TB] Benzer konular

Üst