Siyonistler Casusların Nasıl Çalıştığını Anlattı...

Siyonistler casusların nasıl çalıştığını anlattı

Siyonist işgal ordusunun Gazze savaşına katılan paraşütçü birliğinin komutanı, Hamas ile gerçek bir savaş yaşadıklarını, Gazze'nin her yerinde kurulmuş olan Hamas tuzaklarından kendilerini bölgeden gelen istihbarat bilgilerinin kurtardığını söyledi.

İşgal ordusu komutanı, İsrail'in Kanal2 televizyonuna yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Gazze'deki casuslar ordusu -Gazze'deki casusların ne kadar fazla olduğunu işaret ediyor- bizi bir defada onlarca askerimizi öldürebilecek tuzak ve pusulardan defalarca kurtardı.

Bu güçler aynı şekilde ordu komutanlarına Tuffah mahallesinde elektrik santralinin yanında büyük bir patlayıcı olduğunu haber verdiler. Bu bilgiler bize ulaşmasaydı ve tank birliği komutanı bu bilgilere göre yolunu değiştirmeseydi onlarca askerimizi kaybedecektik. Hamas Gazze'de bizim için tam bir mezbahane hazırlamıştı. Fakat casusların verdiği bilgiler ordunun zayiatını azalttı.”

Bilgilerin kendilerine çok taze ve sıcağı sıcağına geldiğini, bu bilgilere göre girecekleri bölgeyi önce yakıp yıktıklarını ve yaptıkları bu çalışmaların askerlerinin Hamas'ın hazırladığı tuzaklara düşmesini engellediğini belirten Siyonist komutan, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Casusların bölgede keskin nişancıların olduğunu haber vermeleri diğer önemli bir bilgiydi. Bu bilgiden sonra tank komutanına keskin nişancıların olduğu haber verilerek kafasını içeri alması sağlanıyordu.”

Diğer taraftan bir istihbarat subayı da yaptığı açıklamada, Gazze savaşında az zayiat vermelerinde Gazze'deki casusların büyük rol oynadığını ifade ederek, savaşta casuslardan önce kendi askerlerinin hayatını önemsediklerini ve bunun için çaba gösterdiklerini söyledi.

FİEM
 

[TB] Benzer konular

Üst