Siyonistler Ateşkeste Geri Adım Attı...

Siyonistler ateşkeste geri adım attı

Siyonist işgal hükümeti, Kahire’de sınır kapılarının açılmasına karşılık ateşkesin sağlanması konusunda geri adım atarak, ateşkesi tekrar Şalit dosyasına bağladı.

Siyonist başbakan Ehud Olmert, esir asker Şalit bırakılmadan hiçbir anlaşmaya imza atmayacağını söyledi.

Olmert'in ofisinden dün akşam (14 Şubat Perşembe) yapılan açıklamada Başbakan Ehud Olmert'in, Gilat Şalit serbest bırakılmadan ateşkes konusunda bir anlaşmaya varmayacakları hususunda tavır belirlediği ifade edildi.

Olmert öncelikle güney bölgedeki Yahudi yerleşimcilerin güvenliğinin sağlanması ve Şalit'in serbest bırakılması için çalıştıklarını belirterek, İsrail'in bu iki önemli hedefi gerçekleştirmek için çaba göstereceğini ifade etti.

Ehud Olmert yaptığı bu açıklamayla, Kahire'de Şalit dosyasından bağımsız bir şekilde ele alınan ve sınır kapılarını %80 oranında açmayı ön gören ateşkes anlaşmasını kabul etmekten geri adım atmış oldu.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) ise ateşkesi esir asker Şalit dosyasından bağımsız bir şekilde el almak ve Şalit'e karşılık işgal devletinin zindanlarında bulunan esir Filistinlilerin serbest bırakılmasını istiyor.
 

[TB] Benzer konular

Þ

þeyda

Guest
Ynt: Siyonistler Ateşkeste Geri Adım Attı...

Onlar için bahanemi yok..?
 
Üst