Siyonist Komutan: Zaiyatı Casuslar Engelledi...

Siyonist Komutan: Zaiyatı Casuslar Engelledi

Gazze'deki casusların verdiği bilgilerin işgalcileri ağır kayıplar vermekten kurtardığı belirtiliyor.

Siyonist askeri bir yetkili, savaş sırasında Gazze'deki casuslarından çok önemli bilgiler aldıklarını, bu bilgiler sayesinde ordunun ağır kayıplar vermekten kurtulduğunu belirtti.

Siyonist işgal ordusuna bağlı paraşütçü birliğin komutanı Albay Hartzi Halevi Kanal-10 televizyonuna yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Gazze'deki casuslarımızdan çok önemli ve hayatî bilgiler alıyorduk. Çok belli ve somut bilgiler geliyordu. Mesela 'şuradaki ağacın yanında, şuradaki elektrik direğinin dibinde, şu evde mayın var' haberleri geliyordu. Onların bilgi verdikleri bölgelere tanklarımız habersiz girseydi, askerlerimizin parçaları her tarafa savrulacaktı.”

İsmini vermek istemeyen bir komutan ise, Gazze'deki casuslardan Şabak'a düzenli bir şekilde bilgi akışının sağlandığına dikkat çekerek, gelen bilgilerin yardımıyla Filistin direnişine ait birçok merkezi vurduklarını ve yine onların yardımıyla İsrail ordusunun birçok tuzağa düşmekten kurtulduğunu belirtti.

Savaş boyunca buradaki casusların bilgi aktarmak için adeta zamanla yarıştıklarını söyleyen Siyonist Komutan devamla şu bilgileri verdi: “Hamas'ın liderliğindeki Gazze direniş güçleri Gazze'yi askerlerimiz için tam bir mezarlığa dönüştürmek istiyorlardı. Bunun için de her türlü hazırlığı yapmıştılar. Her tarafa mayın döşemiştiler. Evlerin üstündeki güneş enerjisi panellerine bile mayın ve patlayıcı yerleştirmiştiler. Saldırmak için militanları tetikte bekliyordu. Taş görünümlü birçok mayını yol kenarlarına bırakmıştılar. İşte bütün bu tuzakları bize bildiren ve Hamas'ın tuzaklarını boşa çıkaran Gazze'deki bu casuslardı.”

Siyonist çete devletinde yayınlanan raporlarda ise, daha önce Gazze'de Siyonistler adına casusluk yapan 800 kişinin sınır bölgesindeki Askalan ve Aşdod'da ikamet ettikleri, savaş esnasında Gazze'deki ailelerinin de buraya getirilmesini talep ettikleri ifade edildi.

FIEM
 

[TB] Benzer konular

S

samimi

Guest
Ynt: Siyonist Komutan: Zaiyatı Casuslar Engelledi...

hainler olmazsa savaşı kazanamazlar :(
 
Üst