Siyaha Selam

• Konbuyu başlatan Edeb
  • Başlangıç tarihi
E

Edeb

Guest
.

Alfabenin anlamsızlığında üç harfti dilsizliğinin kilidi:A,Ş,K
A: düşünde kanla yoğurur yitmişliğin harmanından elde ettiğin ununu
Ş: göğsünün kafesinde beslediğin çocuğa siyanür bir süt bırakır
K: gözlerinini hazametine ağlak bir yaşlı kadın gibi oturur

Yalancığın alamet-i farikasını yer dilimin eteklerinde pervasızca içlenen sözcüklerim�hazanın düşlerimi çalan yerinde yaldızlı yıldızlar gibi düşüyorum uykumun kirpiklerinde kırıldığı yere�gittiğinden beridir fesleğenleri suluyorum yeminle!�aç bırakmıyorum sokakta peşimize takılıpta gelen kediyi�

Şeytanın sözcükleri bir gergef gibi işlediği lahzada içimde bir senliği ifşa ediyorum�kalemim muhterip bir yeniçeri oluyor yokluğunun katranına�kalemim her gidişine aklımın duvarlarına bir virgül atıyor,sözleri ebedi bir türkü gibi söyleniyor mukaddes hislerinin�hayat,yüzünü tasvip edemediğim bir kelime yığını bırakıyor ellerime,benliğime sığmıyor şeydalaşan bedenim�gözlerimin ab-ı hasretinde boğuluyorum�ya güldür�ya öldür�ağlatma sevgili!�

Alfabenin tanımlayamadığı üç harfe diz çöküyor gözlerin,dilin geçmişin titrek sayfalarına soğuk bir demdeme gibi işliyor�vakitsiz bir mevsime düşüyor kuşlar,kırlangıçlar bir akbaba edasında içinde salınıyor�gelip dişlerimin arasına duruyor melankolik bir şarkı,adını tamamlayan harfleri literatürümden atıyorum�serçeler ağlayınca ölür,ben hiç gülmüyorum!�
Hezimetinden kaçarsın istanbul´un ayakların karanfillere takılır..düşersin..yüzün bana kan´ar�ayrık otları çaresizliğinin en ücra köşelerini sarmıştır�yüzünü döndüğün aynaların kırık,içine konan sevinç kuşlarının dalları çürüktür�aşk,aklında bir kelebeğin ömründen daha kısadır�
Şimalinde toprak yiyen bir çocuktur düşlerin,ab-ı haramı içtikçe içinde bir kaktüs gibi yeşerir�nereden baksan yalnızlık sanadır�gitmek,gidilenin içine bin adım yaklaşmak,bir asır onda oturmaktır�zaman gözlerinde pilli bir saat gibidir,ne vakit ağlasan durur�istanbul´un denizi suskunluğuna umman olur,gitmeyi tercih edersen eğer üç harf istanbul´a intihar kalır!�
Alfabenin tanımsızlığında üç harfti gidişinin kilidi:A,Ş,K
Gözlerime açılan kapıların kırıldı
adımların içimde ucube bir çocuk edasında takırdıyor
hadi aç karanlık kutularımı�!
çıksın yarasa kanatlı gülüşlerim!
bak gör!,ağlamak ağır geliyor işte bedenime

gelişine bir fazla veriyorum
üstü kalsın gidişinin�!
İskender Pala

[TB] Benzer konular