Sinema Günleri, AHLAKSIZLIK Öğretiyor!

Sinema günleri AHLAKSIZLIK öğretiyor

ÖĞDER'den "çocukları sinema ile buluşturma" etkinliğine eleştiri

Şuurlu Öğretmenler Derneği Samsun Şube Başkanı İsmail OKUTAN, İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün organizesi "çocukları sinema ile buluşturma" etkinliğiyle ilgili açıklama yaptı.

Şuurlu Öğretmenler Derneği Samsun Şube Başkanı İsmail OKUTAN'ın açıklaması:

T.B.M.M´nin 90.yılı etkinlikleri nedeniyle "çocukları sinema ile buluşturma" etkinliği kapsamında; Ankara´da ilköğretim ikinci kademe öğrencilerine Yılmaz Erdoğan´ın yazıp yönettiği "Neşeli Hayatlar" filmi TBMM´nin talebi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün organizesi ve Büyük Şehir Belediyesinin desteği ile izlettirilmektedir. Bu filmi öğrencileri ile birlikte izleyen duyarlı bazı öğretmenler; filmin müstehcen öğeler içerdiğini, aile yapımıza uymadığını, ahlak kurallarını tahrip ettiğini, o yaştaki öğrencileri fuhşa yönlendirdiğini ifade etmektedirler. Bu filmde çok uçlara kaçan, çocukların haya perdesini yırtan espriler ve görüntüler yer almaktadır. Ankara il milli eğitim müdürlüğünün böylesine fuhşu açıkça sergileyen, argo kelimeleri kullanmayı özendiren ve böylece çocukların ağızlarının küfürlü kelimelere alışmasına neden olan zararlı bir filmi izlettirmek için bir organizasyon yapmış olması başlı başına bir skandaldır. Bu yanlıştan derhal dönülmelidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi olaya el atmalıdır diyemiyorum. Çünkü bu talep zaten oradan gelen bir talepti. Kimi kime şikayet edeceğimizi de şaşırmış bulunmaktayız.

Şu güzelim tabloya bir bakalım; TBMM, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ankara Büyük Şehir Belediyesi gibi üç büyük kurum bir araya gelmiş, ne için? Eğitim konusunda bir kampanya başlatmışlar. İlköğretim 6, 7 ve 8. Sınıf Öğrencilerine sinema izlettirmek için işbirliği yapmışlar. Çocukların sanki diğer tüm sorunları çözüldü de iş sinemaya kaldı. Bu üç büyük kurum; ahlak kurallarını aykırı, fuhşa yönlendiren, müstehcen öğeler içeren, değerlerimizi ve kültürümüzü tahrip eden bir filmi izlettirmek için işbirliği yapmışlar. Ne kadar hazin bir durum, değil mi? Bizim değerlerimize ve kültürümüze uygun başka bir film yoktu da neşeli hayatlar filmini göstermek zorunda mı kaldınız. Mademki bu etkinlik T.B.M.M´nin 90.yılını kutlama nedeniyle yapılıyor, o halde meclisin kuruluşunu sağlayan istiklal harbimizle ilgili bir film izlettirilseydi çok daha anlamlı olurdu. Muhtemelen bu film illerde de izlettirilecektir. Şimdiden bu konu hakkında yetkilileri uyarıyor, bu film yerine çocuklarımızın ahlaki, fitri ve fikri seviyesine uygun filmler gösterilmesi için önlemler alınmasını talep ediyoruz.

Şuurlu Öğretmenler Derneği Samsun Şubesi olarak Milli Eğitim Bakanlığının olaya el atarak bu yanlı ve yanlış uygulamadan vazgeçilmesi için, bu fuhşu ve kötülüğü öven, normal gösteren filmin izlenmemesi için gereken önlemi almaya davet ediyoruz. Konuyla doğrudan ilgili olan tüm yöneticileri bu yanlıştan dönmeye ve bu rezaleti durdurmaya çağırıyoruz

ÖĞDER Şuurlu Öğretmenler Derneği Samsun Şubesi Basın Sekreterliği

[TB] Benzer konular

M

murat1

Guest
Ynt: Sinema Günleri, AHLAKSIZLIK Öğretiyor!

kesinlikle katılıyorum.