Sigaraya karşı mucize bitki

  • Konbuyu başlatan Resulehasret
  • Başlangıç tarihi
R

Resulehasret

Guest
Sigarayı bırakmak isteyenler dikkat!

En doğal yöntem... Üstelik garanti gibi... Profesör Doktor Saraçoğlu'nun verdiği formül şöyle;
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, sigarayı bırakmak isteyen ve türlü yöntemler deneyen tiryakilere Türkiye’de yetişen bir bitkinin çayını tavsiye etti.

Bir televizyon programına katılan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Türkiye’de yetişen binlerce bitki türünün mucizevi faydalarını anlattı.

Saraçoğlu, özellikle sigarayı bırakmak isteyip, bir çok yöntem denemesine rağmen bırakamayanlar için karabaşotunu önerdi.

İşte o formül:

"Bir tatlı kaşığı karabaşotunu bir su bardağı suda 3 dakika hafif ateşte kaynatıp içiyorsunuz. Gün atlayarak bu çayı içmelisiniz. Bir gün durup bir gün içilmeli."

Aktarlarda da bulunabilen ve Türkiye’de yetişen karabaşotunun dünyanın hiçbir yerinde aynısının bulunmadığını sözlerine ekleyen İbrahim Saraçoğlu, çay yapmaya vakit olmayan ya da yolculuktaki durumlarda şu öneriyi yaptı: "Karabaşotunun saplarından 5-6 tane yanınızda bulundurun. Bunları çiğneyebilirsiniz. Yutmanızda da herhangi bir sakınca yok."

Japonlar bitkilerimize göz dikti

Japonya’dan gelen araştırmacıların Türkiye’deki bitki türlerini inceledikten sonra toprağın ve bitkilerin ne kadar değerli olduğunu kendisine aktardıklarını söyleyen Saraçoğlu, "Bizim bitkilerimiz çok kıymetli. Dış ülkeler bizi yakından takip ediyorlar" diye konuştu.

 

[TB] Benzer konular

Ynt: Sigaraya karşı mucize bitki

Allah c.c razı olsun...

Şu ikinci paragraf olmasa daha iyi olurdu gibi ne dersiniz..? :)
 
S

samimi

Guest
Ynt: Sigaraya karşı mucize bitki

sigarayı bırakmanın tek çaresi azim....
 
G

GüL_GüZeLi

Guest
Ynt: Sigaraya karşı mucize bitki

Bencede...Azim.
 
Ynt: Sigaraya karşı mucize bitki

O kadar kıdemli bir doktorun açıklamalarını niye nakavt ediyorsunuz hocam... :)
 
Üst