"Sevginin çğzemeyeceöi..."

fussilet

Üye
Yönetici
"Sevginin çözemeyeceği..."

2012 Süper Kupa öncesinde Fatih Terim ve Aykut Kocaman ortak bir basın toplantısı düzenledi. Terim, Türk futbolunun içinde bulunduğu durumla ilgili olarak "Sevginin çözemeyeceği bir şey yoktur" yorumunu yaptı


Sözü ilk olarak Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman aldı:
"Zorlu bir maraton başlıyor. 21 günde 7 maç oynayacağız. İlk maç da değerli rakibimiz Galatasaray ile..."
Daha sonra Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim sözü aldı:
"Erzurum'un yeni stadında, Erzurumlular ile birlikte centilmence bir maç olsun. Hak eden de kazansın. Güzel de bir futbol olur inşallah sahada. Futbolun paydaşlarına bu sezon daha da fazla iş düşüyor. Herkesin güzel şeyler yaşamaya ihtiyacı var. Umarım bu sezon öyle geçer. Bu arada Olimpiyat'ta bayrağımızı göndere çeken sporcularımızı tebrik ediyorum. Aykut Hoca'nın da benim de işimiz çok zor. Umarım Şampiyonlar Ligi'nde birlikte mücadele ederiz."
Bir gazetecinin "Galatasaray ile Fenerbahçe, aynı Barcelona ve Real Madrid gibi diğer takımlardan kopuyor mu?" sorusuna Fatih Terim "Transferlerle şampiyon olunmuyor. Mücadele etmeniz gerekiyor. Eksik gördüğümüz bölgelere takviye yaptık. 250 milyon Euro'lara varan bir tablo çiziyorlar. Bu tabloyu nasıl çıkarıyorlar anlamıyorum. Bununla ilgili daha sonra bir basın toplantısı düzenleyeceğim. İşin bu boyutunu ekonomistlere bırakalım. Teknik olarak ise biz Türk oyunculara ağırlık vermeyi düşündük. Bazı yerleri böyle kapattık. Önümüzdeki yılları da iyi planlamak adına böyle bir transfer girişiminde bulunduk. İsimler, maç kazanmazlar. Ben Galatasaray ve Fenerbahçe'nin şampiyonluk yolundaki rakiplerinin bir hayli fazla olduğunu düşünüyorum. İki takımın alıp başını gideceğini düşünmüyorum" yanıtını verdi.
Bu soruya Aykut Kocaman ise "Ligi sadece iki takım domine edemez. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ekonomik açıdan transfer yapabilir durumda olmalarının önemli olduğunu düşünüyorum" cevabını verdi.
"Geçen sezon kupa karanlık sahada verilmişti. Türk futbolunda neler değişmeli?" sorusuna Aykut Kocaman "Şiddet toplumun içinde de var. Toplumsal zihin değişmeli" diye yanıt verdi.
Terim ise "Bu işte herkese görev düşüyor. Ancak belirli mecralara suçu yükleyip bu işin içinden çıkamayız. Elbirliğiyle doğru yolu bulmalıyız. Herkesin temennisi var ama daha hayata geçmiş değil. 10-15 sene önce bu soru bana sorulmuştu ve 'Düzelmez' demiştim. Herkesin çözümün içinde yer alması lazım. Galatasaraylılar ile Fenerbahçelileri Erzurum'da bir arada gördük. Önceden bu işler böyleydi. Ama artık amatör kümede bile neler oluyor. Futbolu seven herkes çözüm üretmeli. düşünün ki en büyük eforu sarf edenler, çimden dışarı adımı attığı zaman sorun kalmıyor. Ama bunları yaşamayanların daha büyük sorunları var. Eminim bu sezona çok doğru girmemiz lazım. Ama arkadaşlar 3 gün önce yalanlama rekoru kırdık. Demek ki herkes kendi içini iyi temizleyecek. İki tarafı birbirine kırdırmamak için bu maçı bir fırsat bilmemek lazım" cevabını verdi.
Aykut Kocaman da "Maçtan sonra, sonuç ne olursa olsun birbirlerini ya tebrik ya da teselli edecekler. Biz bunu konuşuruz ama toplum içselleştiremiyor. Fatih Terim benim büyüğüm ve eski teknik direktörüm. Maçın ardından onun yanına gideceğim" dedi.
Terim ise "Oyuncular da maçın akşamında Milli Takım'a gidecekler. Sevginin çözemeyeceği hiçbir şey yoktur" diyerek basın toplantısını bitirdi
galatasaray, fenerbahçe, 2012 Süper Kupa

Source: "Sevginin çözemeyeceği..."
 
Üst