SEN OLMASAYDIN.

• Konbuyu başlatan AZERBAYCAN QIZI
  • Başlangıç tarihi
A

AZERBAYCAN QIZI

Guest
YENE KÖVRELİREM BİR AXŞAMÇAĞI
KİMDEN DARIXARDIM SEN OLMASAYDIN
HESRET VURAN YERDE QANLI BIÇAĞI
SESİM DE ÇIXMAZDI SEN DUYMASAYDIN.

SEN MENİM ERK YERİM NAZIMI ÇEKEN
SEN MENİM ÖMRÜMÜ GÜLDÜRENİMSEN
HERDEN BUZ BAXIŞLA HİRSİNİ TÖKEN
SEHVİMİ DÜZÜMÜ GÖSTERENİMSEN.

HARAYIM ÇATMAZDI ÜNÜM YETMEZDİ
YOLUMUN ÜSTÜNDE SEN DURMASAYDIN
AYAĞIM BİR ADDIM ÖNE GETMEZDİ
GÖRÜŞE GETDİYİM SEN OLMASAYDIN.

BAŞIMI HER ZAMAN UCA ELEYEN
EYİLMEZ QÜRURUM FEXARETİMSEN
BÜTÜN VERDİŞLERİ TERGİMİŞEM MEN
EL ÜZEMMEDİYİM TEK ADETİMSEN.

KİMİNÇÜN GÖZ YAŞI TÖKERDİM GÖREN
ÖMRÜMÜ BİR ANDA TERK ETMESEYDİN
İNAN Kİ YÜZ İL DE YAŞAYARDIM MEN
SEN BELE TEZ GELİB TEZ GETMESEYDİN.

BU ÜNVANA YAZDIĞIM VE YAZACAĞIM BÜTÜN ŞEİRLERİN YAZARI MEN ÖZÜMEM.

[TB] Benzer konular

H

HAdeKa

Guest
Ynt: SEN OLMASAYDIN.

o zaman "kendinizi ait şiir denemeleriniz" kısmına açınız konularınızı...

A

AZERBAYCAN QIZI

Guest

VALLAH O BÖLMEDEN XEBERİM OLMAYIB.İNDİ GİRİB BAXDIM .BUNDAN SONRA ORAYA YAZACAM.XEBERDAR ETDİYİNİZ ÜÇÜN MİNNETDARAM.LÜTFEN MENİ CAHİL BİRİSİ KİMİ TANIMAYIN,SADECE OLARAQ DİQQETSİZLİK ETDİM :(

H

HAdeKa

Guest

estağfirullah olur mu oyle sey...
forumdan habersiz olabilirsiniz kesinlikle cahil olarak düşünmedim üzülmeyin sakın..
bize de oluyor böyle şeyler

A

AZERBAYCAN QIZI

Guest

ÇOX YAXŞI.DEMEK BURA ŞAİRLERİN ŞEİRLERİNİ YAZMALIYAM,ONDA MEN DE ÇOX SEVDİYİM ŞAİRLERİMİZİN ŞEİRLERİNİ YAZACAM,DİGER BÖLMEYE İSE ÖZ ŞEİRLERİMİ YAZACAM.YAVAŞ YAVAŞ ÖYREŞECEM.İNŞALLAH.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

sevgili azerbaycan kızı...
öncelikle sitemize hoşgeldin, sefalar getirdin ablacım... ablacım desemde beni senden küçük zannetme, yaşım senin yaşının üç katının dört eksiğidir! :D (bu arada iyi de bir matematik sorusu sormuş oluyorum aynı zamanda! matematiğin iyidir demi ablam?! :D )

böylesine değişik bir ses, değişik bir nefes doğrusu uzun zamandır özlediğim bir amaçtı. şiirlerini çok beğendim... zaten bilirim ki, azerbaycanlılar şair ruhlu insanlardır, şiir onlara çok yakışır... aramızda olmanıza çok sevindim, ne olur kalıcı olun, ve hep aramızda olun ablacım, bizi hem kendi şiirlerinizden, hem de bahtiyar vahapzade gibi büyük şairlerin şiirlerinden nasiplendirmeye devam edin,

olur mu?

A

AZERBAYCAN QIZI

Guest

ÇOX SAĞ OLUN Kİ MENİ BELE XOŞ QARŞILADINIZ,ÇOX SEVİNDİM.
MATEMATİK MENDE YAXŞI DEYİL ÇÜNKİ MEN O SAHEDE HAZIRLAŞMAMIŞAM.
TEBİİ Kİ BURDA KALICIYIM,BELE SICAK BİR ORTAMI BIRAKIP DA GEDEREMMİ HEÇ?
SİZE HEM ÖZÜMÜN ŞEİRLERİMİ HEM DE ŞAİRLERİMİZİN GÖZEL ŞEİRLERİNİ YAZACAĞIMA SÖZ VERİREM.İNŞALLAH HAMINIZLA YAXŞI ARKADAŞ OLRIQ.

K

KARANFÝL

Guest

Müthiş bir şiir..
Hem muhtevası hemde kafiyesi ve hece sayılarıyla tam bir şiir örneği.Doğrusu hayran kaldım.
Hep bizimle daimi olun olur mu?
Zira yeni bir şair kazandığımız için çok mutlu olurum.
Selam ile..

A

AZERBAYCAN QIZI

Guest

ÇOX SAĞ OL KARANFİL.CANIM MENİM İNANIN ÇOX SEVİNİREM Kİ BURDAYAM.ESLİNDE BİLİRDİM Kİ XOŞ QARŞILANACAM ÇÜNKİ BİLİREM TÜRKLER ÇOX SICAKKANLI OLURLAR.XOŞ SÖZLERE GÖRE MİNNETDARAM.MENİ ŞAİR KİMİ KABUL ETMENİZE SEVİNDİM,AMMA BÖYÜK ŞAİRLERİMİZİN YANINDA MEN SADECE BİR HEVESKAR BİR ŞAİR ADAYIYIM DEYELİM.İNAN Kİ DAİM SİZİNLE OLACAM.

H

HAdeKa

Guest

evet gecikmeli olarak ben de hoşgeldin diyorum azeri Qızı :)

A

AZERBAYCAN QIZI

Guest

MENE BURDA İLK YOL GÖSTEREN SİZ OLDUNUZ HADEKACİM,NECE DEYERLER ELİMDEN TUTAN SİZ OLDUNUZ,ONA GÖRE XÜSUSİ TEŞEKKÜRLER.
XOŞ BULDUK.
LÜTFEN AZERİ KELİMESİNİ KÜÇÜK HARFLE YAZMIYALIM.NOOOLUUR.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

AZERBAYCAN QIZI' Alıntı:
ÇOX SAĞ OLUN Kİ MENİ BELE XOŞ QARŞILADINIZ,ÇOX SEVİNDİM.
MATEMATİK MENDE YAXŞI DEYİL ÇÜNKİ MEN O SAHEDE HAZIRLAŞMAMIŞAM.
TEBİİ Kİ BURDA KALICIYIM,BELE SICAK BİR ORTAMI BIRAKIP DA GEDEREMMİ HEÇ?
SİZE HEM ÖZÜMÜN ŞEİRLERİMİ HEM DE ŞAİRLERİMİZİN GÖZEL ŞEİRLERİNİ YAZACAĞIMA SÖZ VERİREM.İNŞALLAH HAMINIZLA YAXŞI ARKADAŞ OLRIQ.
sevgili AZERBAYCAN_QIZI...
sözlerinde öyle bir içtenlik, öyle bir samimiyet varki... seni çok sevdik ablam... sen artık bizdensin, biz sizdeniz... ve sen bizim ailemizin en yahşi evladısın.
dilin, lisanın da tıpkı şiirlerin kadar güzel ve içten... bu arada dilimizi öğrenmeye başlamışsın yavaş yavaş... buna sevindim. tabii bizler de sizin dili az çok bilmemize rağmen daha yahşi öğrenmeye gayret edeceğiz inşaallah.

matematik meselesi ise sadece bir şakaydı. yaşımın 50 olduğunu söylemeye çalışmıştım.

H

HAdeKa

Guest

MiM' Alıntı:
matematik meselesi ise sadece bir şakaydı. yaşımın 50 olduğunu söylemeye çalışmıştım.
50 mi :)
kimi kandırıyon :)
sen 58'li değil misin
51 bi kereeee :D :) :D :D

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

HAdeKa' Alıntı:
50 mi :)
kimi kandırıyon :)
sen 58'li değil misin
51 bi kereeee :D :) :D :D
det ordan!
henüz 50'nin içindeyim...
çünkü 58'in sonunda dünyaya gelmişim...
kasım ayı sonunda bitecek yarım asır, ve ben asırlık olmanın ilk basamağına aralık ayında basmış olacağım, inşaallah...

anlaşıldı mıııııııııııııı?
gidi cadaloz seni! :D

H

HAdeKa

Guest

:D
evet biliyorum 26 kasımda :)

anlasıldııııııııı abim :) :)

I

isoz_

Guest

Aklıma daha bu yıl vefat eden rahmetli çok muhterem üstat Bahtiyar Vahapzade geldi. İnsanlık adına kanaatimce yakın tarihin en büyük özgürlük harekatının öncüsü ve şiirsel metodolojisi ile özgürlüğü incileştiren muhterem insana ALLAH rahmet etsin. Onun Türkçe sevgisini Dil mücadelesini alfabe değişiklikleri ile mücadelesini ve Türkler arasında yapılan oyunlara karşı mücadelesini biliyoruz. ALLAH O'ndan razı olsun.
Harikulede güzel şiriniz için teşekkür ederiz.
ALLAH'a emanet olun.

A

AZERBAYCAN QIZI

Guest

MENCE YAŞIN HEÇ BİR ÖNEMİ YOXDUR YETER Kİ ÜREKLER BİR OLSUN.
MENE YAZDIĞINIZ GÖZEL SÖZLERE GÖRE MİLYON DEFE MİNNETDARAM.SİZİN SEMİMİLİYİNİZ MENİ SEVİNDİRİR VE RUHLANDIRIR.HAMINIZ ÇOX YAXŞISINIZ...

A

AZERBAYCAN QIZI

Guest

SEVGİLİ İSOZ! BEXTİYAR VAHABZADENİ AZERİLER QEDER TÜRKLERİN DE SEVDİYİNİ BİLİREM.VE BU SEVGİDEN DOLAYI HAMINIZA TEŞEKKÜR EDİREM.ŞEİRİMİ BEYENDİYİNİZE ÇOX SEVİNDİM.
SİZLER ÜÇÜN BEXTİYAR BEYDEN ŞEİR VE MEQALELER YAZACAĞIMA SÖZ VERİREM.
HAMIMIZ ALLAHA EMANET.

fussilet

Üye
Yönetici

lap yaxşı, biz sizin yazacağlarınızı gözleyirik, ümit edirik ki hep burada qalasınız...

AZERBAYCAN, AZERBAYCAN, Ey qehreman evladın şanlı veteni...

A

AZERBAYCAN QIZI

Guest

SEVGILI FUSSİLET MİNNETDARAM.
AZERBAYCAN DİLİNDE BELE AÇIQ AYDIN DANIŞA BİLMEYİNİZ MENİ ÇOX SEVİNDİRDİ.İNŞALLAH BİR YERDE OLACAĞIMIZA SÖZ VERİREM.MENİ ÇOX SEVİNDİRİRSİNİZ.
AYRICA DÖVLET HİMNİMİZDEN BİR MİSRA YAZDIĞINIZ ÜÇÜN TEŞEKKÜR EDİREM.
ALLAH SİZLERİ QORUSUN.