Samsung’un Yeni Diva Serisi

  • Konbuyu başlatan TakeOne
  • Başlangıç tarihi
T

TakeOne

Guest
Samsung, Diva adını verdiği yeni cep telefonlarıyla bayan kullanıcılara hitap etmeyi hedefliyor.

Samsung bir süredir dedikoduları dönen iki yeni mobil cihazı resmi olarak duyurdu. S5150 Olivia ve S7070 model numaralarına sahip cihazlar, göz alıcı tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Avrupa, Güney Asya ve Çin'de satışa sunulacak olan cihazların ilki S5150 Olivia. Açılır kapaklı bir tasarıma sahip olan cihaz, detaylardaki çizgilerle de farkını hemen belli ediyor. 2.2 inçlik bir ekrana sahip olan Olivia, QVGA boyutlarında çözünürlük sunuyor. Ayrıca 3 megapiksel boyutlarında çekim yapabilen bir kamera da S5150 üzerinde yerini almış.

Bluetooth bağlantısı, 8GB'a kadar microSD kart yuvası, güçlü çoklu ortam desteği cihazın diğer göze çarpan özellikleri.


S7070 ise Diva serisinin farklı tasarıma sahip bir modeli. Olivia'da yer alan çizgileri burada da görmek mümkün. Çok daha şık bir dizaynı bulunan cihaz, rezistif dokunmatik ekrana sahip. 3 inçlik bu ekran WQVGA boyutlarında görüntü sunuyor. Gayet yeterli olan bu boyut ve çözünürlük eşleşmesi, dokunmatik ekran kullanımını da bir hayli kolaylaştırıyor.

5 megapiksel kamera, bluetooth, medya oynatıcı, fm radyo ve 8GB'a kadar microSD kart desteği cihazın diğer fonksiyonel özellikleri.

2010 yılının ilk çeyreğinde vitrinlerdeki yerini alması beklenen her iki cihazın da fiyatlarına dair net bir bilgi ne yazık ki bulunmuyor.
 

[TB] Benzer konular

Üst