Sahi SiZ kimsiniZ..?

...Tefekkür...

Hüznüm yüreðime dokunan dûamýn sûkûtudur...
Sahi Siz Kimsiniz?

Siz hiç;
Kara düşünceleri delip geçenleri, her yeni doğan vakte alnı açık çıkanları ve güneşi içinde doğuranları gördünüz mü?
İçindeki coşkuyla, heyecanla ayaklananların, yüreği kendinden taşanların ve zulme karşı direnenlerin nurlu izlerine rastladınız mı?

Tarihin günlüğüne umutları, güzellikleri, özlemleri ve bir de kara günleri göz pınarlarıyla yazanların güncelerini okudunuz mu?

Siz,
Sabaha Rahman´ın adıyla başlayıp, geceyi onun adıyla kapatanları, hayatının her alanını kuşatan bir bilinçle yaşayanları, salatın güzelliğiyle çehrelerini besleyenleri, ´Onlar bollukta da darlıkta da infak edenlerdir´ ayeti gereği azlığına ve çokluğuna bakmadan rızkını paylaşanları ve insan kalmak için yaşayanları tanıdınız mı?
Güzelliğe dair yükselen duaları işittiniz mi? Duaya kalkan elleri çoğaltmak için ellerinizi aydınlığı tutan ellere eklediniz mi? Yalvaran yüreklere eşlik ettiniz mi?

Siz,
Onuru ve gururu anlatan gözleri, Kitab´ın koynunda filizlenip, vahyin pınarından beslenenleri, çarıklarında sabrı, azmi taşıyıp ve yılgınlık mevsimine, yılgın iklimlere inat başlarını dik tutup, umutlarını tutsak etmeyenleri, asaletiyle ezilenleri, gözü pek yiğitleri, başı dik yaşayarak yeryüzüne iz bırakanları gördünüz mü?

Siz hiç;
Sabahın ayazında, ikindinin serinliğinde, akşamın esintisinde yeşili, beyazı ve maviyi parçalayan kıvılcım bakışlarıyla gökyüzünü boyayan, beslenme çantalarında taş taşıyan güneş boylu çocukları, yıldızlar altında boynunu bükenleri, yetimleri, yoksulları, Filistinliler´i, çocuk Muhammet Cemaller´i, Senalar´ın kıyamını, sevdalıları, yüzünde zulmün izini taşıyanları ve minik avuçlarıyla kara yüreklileri taşlayanları ve yüreğinde sevdanın yanık izlerini taşıyanları gördünüz mü?

Siz,
Sarp yokuşları aşan şerefli yürüyüşleri, mavinin ruhunu ve iyiliğin ekmeğini büyütenleri, karanlığı yırtarcasına direnenleri, yalnızlaştıkça, azaldıkça devleşenleri, derinleşenleri gördünüz mü?

Siz hiç onları gördünüz mü, onları tanıdınız mı?

Onlar ki;
"Allah´ın ahdini yerine getirirler ve antlaşmayı bozmazlar ve onlar Allah´ın birleştirmesini istediği şeyi birleştirirler Rablerine karşı saygılı olurlar ve en kötü hesaptan korkarlar" (13/20-21)
"Onlar öyle kimselerdir ki, halk kendilerine, düşmanlarınız size karşı ordu topladı, artık onlardan korkun dedikleri halde bu onların mutlaka imanını artırır Ve Allah bize yeter, o ne güzel vekildir derler" (3/173)
"Ve onlar öyle adamlar ki ne ticaret, ne alışveriş onları Allah´ı zikretmekten, namazı dosdoğru kılmaktan ve zekatı vermekten alıkoymaz Onlar kalplerin ve gözlerin inkılaba uğrayacağı günden korkan kimselerdir" (24/37)

Evet, siz hiç onlarla tanıştınız mı?
Ve siz,
Nisansız baharlara, umutsuz yarınlara inat ruhlarında mümin onurunu taşıyanların dostça birbirine bağlanan sıcak sımsıcak ellerinden, umutlarından ve şiir gibi gözlerinden öptünüz mü?

Sahi siz hiç hayatla yüzleştiniz mi?
Kimsiniz, nesiniz, yaşamınızı hayatın neresinde, nasıl ve ne şekilde sürdürmektesiniz?
Yoksa siz hissetmez misiniz?
Kör, sağır ve dilsiz misiniz?
Ve yoksa siz hala Hakk´a dönmeyecek misiniz?

Alıntı...
 
V

vuslat_ebedi82

Guest
Ynt: Sahi SiZ kimsiniZ..?

Yoksa siz hissetmez misiniz?
Kör, sağır ve dilsiz misiniz?
Ve yoksa siz hala Hakk´a dönmeyecek misiniz
inna lillha ve inna ilahi raciun (Allahtan geldik yine Allaha döneceğiz) Biz bir hiçiz ......belki bir sıfır ...ancak Onunla var olduk .....Belki kalplerimiz öyleydi ya ......dua ettik ..... Ya rabbi bizi sıfırla diye......Bizi kendimize getir diye .....yalvardık belki .......dua etmeyi unuttuk belki ya.....unutmayanı bulmuştuk ya.... unuttuğumuz anda da Rabbim affet demeyi bildik ya....İnşallah affedilenlerden oluruz....Rabbim demiyor mu ...siz beni nasıl bilirseniz ben öyleyim diye .......Biz Rabbimizi affedici bulduk ....butün günahlarimıza ragmen.....affedilenlerden oluruz inş.....Ellerinize sağlık...... güzel paylaşımdı......
 

...Tefekkür...

Hüznüm yüreðime dokunan dûamýn sûkûtudur...
Ynt: Sahi SiZ kimsiniZ..?

vuslat_ebedi82' Alıntı:
Yoksa siz hissetmez misiniz?
Kör, sağır ve dilsiz misiniz?
Ve yoksa siz hala Hakk´a dönmeyecek misiniz
inna lillha ve inna ilahi raciun (ALLAHtan geldik yine ALLAHa döneceğiz) Biz bir hiçiz ......belki bir sıfır ...ancak Onunla var olduk .....Belki kalplerimiz öyleydi ya ......dua ettik ..... Ya rabbi bizi sıfırla diye......Bizi kendimize getir diye .....yalvardık belki .......dua etmeyi unuttuk belki ya.....unutmayanı bulmuştuk ya.... unuttuğumuz anda da Rabbim affet demeyi bildik ya....İnşALLAH affedilenlerden oluruz....Rabbim demiyor mu ...siz beni nasıl bilirseniz ben öyleyim diye .......Biz Rabbimizi affedici bulduk ....butün günahlarimıza ragmen.....affedilenlerden oluruz inş.....Ellerinize sağlık...... güzel paylaşımdı......
Canı gönülden Amin.Amin.Amin, ecmain...
Ne kadar içten bir seslenişti bu... yüreğimi titretti....
Yorumunla güzelleştirdin ve hissetirdin ..EyvAALLAH..
RABBİM razı olsun canım kardeşim..
O güzel yüreğine sağlık .
 
V

vuslat_ebedi82

Guest
Ynt: Sahi SiZ kimsiniZ..?

[Canı gönülden Amin.Amin.Amin, ecmain...
Ne kadar içten bir seslenişti bu... yüreğimi titretti....
Yorumunla güzelleştirdin ve hissetirdin ..EyvALLAH..
RABBİM razı olsun canım kardeşim..
O güzel yüreğine sağlık .
/quote]Kalpler birbirine sırayet edermiş.....Yazı o kadar manidar ki....belki bizim yakarışlarımız için de bir hiç kalır .....Bu yazılanlar.....Yazı güzel olunca insan daha bir şevkleniyor.....O güzellik size ait.....Alllah razı olsun.....Kardeşlerimin hepsi de bu duyguda olunca insan kendini farklı dünyalarda hissediyor....böyle güzel yazıların gelmesi dileğiyle.....VESSELAM.....
 
Üst