Sırları Açan

  • Konbuyu başlatan Edeb
  • Başlangıç tarihi
E

Edeb

Guest
Sırları Açan Kitap

Kur‘an-ı Kerim, varlığın ilk halinden ve kainatın var edilip şekillenmesinden bir haber vermeseydi, insanoğlu bu sırrı nasıl gözerdi? Gökleri direksiz yükselten, dünya semasını saniyede üçyüzbin kilometre ışık hızıyla yol alan yıldızlarla süsleyen ve hepsine bir yörünge içinde denge veren Yüce Yaratıcının kelamı, önümüzde ışık olmasaydı, aklımız ve hayalimiz o alemlerde nasıl gezerdi? Biz yokken bütün bunları vareden, onları aynı anda sevk ve idare eden kimdir sorusuna akıl ne cevap verirdi?

Kur‘an-ı Kerim, insanoğlunun ben kimim, nereden geliyorum, nereye gidiyorum? sorularına en güzel cevabı veren, onun meçhule gidiş korkularını dindiren; hayatı sevdiren, ümit veren, ölümü yeni bir doğum gösteren, önündeki Cenennem‘den çekindiren ve ebedi saadet yurdu Cennet‘e davet eden bir kitabtır.

Kur‘an-ı Kerim, kainata indirilen en büyük, en ağır ve en şerefli bir emanettir. Cenab-ı Hakk:

“Eğer biz bu Kur‘an‘ı bir dağa indirseydik, hiç şüphesiz onu Allah‘ın korkusudan paramparça olmuş görürdün. Bu misalleri insanlara düşünsünler diye veriyoruz.“ (Haşr, 21) buyurmuştur.

O emaneti taşıyan kalb ne güzel, bir kalbtir. Onun hizmetini gören kimse, ne güzel bir kuldur. Bu emanete sırt çevirenler, kendilerine ve kainatın nimetlerine ne kadar yazık ediyorlar. Haktan kaçan kimsenin kalbine ağlamalıdır. Bala zehir diyenlerin zihniyetine acımalıdır.

Kur‘an-ı Kerim, inişiyle, gelişiyle, hükmüyle, edebiyle, belağatındaki terkibi, fesahatındaki tadıyla, okunması ve ezberlemesiyle eşi benzeri olmayan mucize bir kitaptır.

Kur‘an-ı Kerim, insan ve cinlere ikram edilmiş ilahi bir hitabtır ve Rabbani bir selamıdır. Bu selamı sevgi ve edebince alanlara selam olsun.


Ehli Sünnet İnancı
Dr. Dilaver SELVİ
SEMERKAND
 

[TB] Benzer konular

...Tefekkür...

Hüznüm yüreðime dokunan dûamýn sûkûtudur...
Ynt: Sırları Açan

O şerefli O mubarek emaneti taşıyan kalb ne güzel, bir kalbtir. Onun hizmetini gören kimse, ne güzel bir kuldur.

RABBİM bizlere de O ilahi hitabının hizmetçisi olan bir abd olmayı nasip etsin...Yüreğine sağlık Sevgili Edep...

RABBİM razı olsun..
 
Y

Yara ßenim

Guest
Ynt: Sırları Açan

O emaneti taşıyan kalb ne güzel, bir kalbtir. Onun hizmetini gören kimse, ne güzel bir kuldur.

amin ALlah (cc) razı olsun kardeşim
 
E

Edeb

Guest
Ynt: Sırları Açan

Allah cümlemizden razı olsun canlar..

okuyan gözlerinizin nuru daim olsun
 
Üst