Rus Asker Kendi Birliğinde Dehşet Saçtı..!

Rus Asker Kendi Birliğinde Dehşet Saçtı

Çeçenistan’ın Açhoy-Martan Bölgesi’nde bulunan bir askeri birlikte meydana gelen olayda iki asker öldü, bir asker de ağır yaralandı.

Yaralı askerin hayati tehlikesinin sürdüğü ve tedavisine yoğun bakımda devam edildiği belirtildi.

Çeçenistan'ın Açhoy-Martan Bölgesi'nde bulunan rus işgalcilerin bir askeri birlikte meydana gelen olayda iki asker öldü, bir asker de ağır yaralandı. Yaralı askerin hayati tehlikesinin sürdüğü ve tedavisine yoğun bakımda devam edildiği belirtildi.

Ateş açıp arkadaşlarını öldüren ve yaralayan askerin sözleşmeli asker olduğu olayın nöbet sırasında meydana geldiği açıklandı. Arkadaşlarına kalaşnikofla ateş açan erin, ifadesinin alınması sürerken, olayla ilgili başka ayrıntı verilmedi. Savcılık olayla ilgili geniş çaplı tahkikatı sürdürüyor. Arkadaşlarını kalaşnikof ile öldüren sözleşmeli askerin en az 20 yıl hapis istemiyle yargılanabileceği belirtildi.

Rusya'da askeri birliklerde Çeçenistan'da yaşanan benzer olaylar son dönemde oldukça sık yaşanmaya başlandı. Olayların ardında psikolojik nedenler de ortaya çıkartılmaya çalışılırken bu olaylara ek olarak sıkça rastlanan bir eylemde askerlerin zimmetli silahlarıyla ordudan firar etmeleri. Rusya'nın Genelkurmay Başkanlığı, bu olaylar üzerinde uzun zamandan beri büyük bir dikkatle duruyor. Bu tür olaylara karışan çok subayında da mahkemelerde yargılanmasına devam ediliyor.

Çeçen-Online
 

[TB] Benzer konular

Þ

þeyda

Guest
Ynt: Rus Asker Kendi Birliğinde Dehşet Saçtı..!

Ne güzel olmuş Allah böyle birbirlerine düşürür işte.. o kadar müslümanın ahını aldılar daha beter olsunlar dilerim..
 
Ynt: Rus Asker Kendi Birliğinde Dehşet Saçtı..!

Hep de size denk gelir bu tür birbirini vurup kırmalar... :) Rusya&A.B.D meselesindeki gibi... :)
 
Þ

þeyda

Guest
Ynt: Rus Asker Kendi Birliğinde Dehşet Saçtı..!

Evet ne tesadüf :)
 
Üst