Radikal'a Göre Örtü Sağlık Bozuyor..!

Radikal'a göre örtü sağlık bozuyor!

Başörtü konusunda komikliklere imza atan doğan grubu bu kez ne yaptı?

Başörtülüleri rencide etmek için türlü komikliklere imza atan doğan grubu gazeteleri şimdi de örtünün sağlığı bozduğunu iddia eden bir Profesörün açıklamalarını yayınladı.

Radikal Gazetesi yayınladığı haberde konunun uzmanı olarak konuşan bir profesörün üzeri kapalı bir şekilde "başörtüsü kullanmayın" dediğini ima etti...

Cumaya giden öğrencileri bile arabalarla takip edip gizli gizli görüntüleyen ve bir yasağı deliyorlarmışçasına veren Doğan grubu gazetelerinin arayıp da bulamadığı açıklamayı Antalya'da konuşan bir Prof. Doktorun yaptığı görülüyor.

Tesettürlü kadınların kemik erimesi yaşadığını iddia eden Doktorun, tesettürlü insanların 24 saat bir kumaşa sarılmış nesnelermiş gibi konuşması da bilinçsiz fakat kasıtlı bir konuşma yaptığını ortaya koydu.

KENDİYLE ÇELİŞİYOR

Ayrıca haberde açıklamaları yaptığı belirtilen Profesör, hem "bu konuda istatistiki bir bilgi yok" diyor hem de "tesettürlü kadınlarda görülüyor" şeklinde çelişkili ifadelerde bulunuyor...

Selamhaber


İŞTE RADİKAL'DE YER ALAN HABER

ANTALYA'da düzenlenen 10'uncu Ulusal Romatoloji Kongresi'ne katılan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Romatoloji Bilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Sedat Kiraz, “Hastalığa karşı kalsiyum ve D vitamini yani güneş ışını çok önemli. Bu hastalık tesettürlü kadınlarda bu yüzden fazla görülüyor” dedi.
Serik İlçesi Belek Beldesi'nde bulunan Susesi Otel'de düzenlenen kongreye katılan Prof.Dr. Sedat Kiraz, kadınlarda ve 75 yaş üstünde sık görülen ve halk arasında kemik erimesi olarak bilinen osteoporoz hastalığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Osteoporoz hastalığının kemiklerdeki kalsiyum azalmasına bağlı yoğunluğun ve dayanıklığın azalması olduğunu belirten Prof.Dr. Sedat Kiraz, osteoporozun tüm iskeletin zayıflamasına ve özellikle omurga, kalça, el bileğinde kırıklara yol açan ve ağrı ile kendini göstermeyen sinsice ilerleyen bir hastalık olduğunu söyledi.
Türkiye'de yaşam süresi ortalamasının yükseldiğini ve bu yüzden yaşlı sayının da arttığını belirten Prof.Dr. Sedat Kiraz, hastalığın önümüzdeki yıllarda daha yaygın görüleceğini kaydetti.

Osteoporozun 75 yaş üstü hemen herkeste görüldüğü, menopoz sonrası dönemdeki her 3 kadından birinde görüldüğüne işaret eden Prof.Dr. Sedat Kiraz, osteoporozun görüldüğü kadınların büyük bir bölümünün tesettürlü olduğunu söyledi. Prof.Dr. Sedat Kiraz şunları söyledi:

“Kadınlarda östrojen hormonunun azalmasıyla birlikte kemiklerdeki kalsiyum miktarı düşmeye başlıyor. Menopozla birlikte ortaya çıkan hormonal değişim, kadınlarda hastalığın sık görülmesinin ana nedenidir. Hastalığa karşı korunma ve tedavi yöntemlerinde ise kalsiyumdan zengin süt ve süt ürünlerinin tüketilmesi gerekiyor. Kalsiyum ve D vitamininden zengin diyet yapılması ve güneşten mutlaka yararlanılması gerekiyor. D vitamini için güneş ışınların dolaylı olarak değil direkt yararlanılması gerekiyor.”

Türbanlı ve türbansız kadınlardaki hastalığın görülme oranları ile ilgili bir araştırma bulunmadığını kaydeden Prof. Dr. Sedat Kiraz, “Şu kadarı türbanlı, şu kadarı türbansız diyemeyiz ama giyinme biçimi güneş ışınlarından doğrudan yararlanılmasını olumsuz etkiliyor” diye konuştu.
 

[TB] Benzer konular

V

vuslat_ebedi82

Guest
Ynt: Radikal'a Göre Örtü Sağlık Bozuyor..!

;D ;D ;D
 
V

vuslat_ebedi82

Guest
Ynt: Radikal'a Göre Örtü Sağlık Bozuyor..!

Yok mizah değil de. :( :(....... İsimler hep bildik yerden gelince insan gülüyor...... artık herkes anladı bir bunlar anlamadı yine diye......Yoksa güleriz ağlanak halimize.......
 
Ynt: Radikal'a Göre Örtü Sağlık Bozuyor..!

vuslat_ebedi82' Alıntı:
Yok mizah değil de. :( :(....... İsimler hep bildik yerden gelince insan gülüyor...... artık herkes anladı bir bunlar anlamadı yine diye......Yoksa güleriz ağlanak halimize.......
Latifeydi hocam... Kırdıysam affola...
 
V

vuslat_ebedi82

Guest
Ynt: Radikal'a Göre Örtü Sağlık Bozuyor..!

Yok kırılır mı insan sizlere efendim...... ;) ;)Ama malesef artık o kadar alıştık ki gülüp geçmekten başka bir şey yapamıyoruz....... :'( :'(
 

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: Radikal'a Göre Örtü Sağlık Bozuyor..!

ben o konuşmayı yapan doktorun kasıtlı olarak başörtülüleri ilzam ettiği fikrine katılmıyorum. lakin bu konuşmayı haber yapan muhabir ya da o muhabirin haberini gazete mutfağında işleyen kişiler haberi allayıp pullayıp istediği kılığa sokarak üstüne sosunu, biberini ekleyip servis etmişlerdir. bu çoğu zaman böyle oluyor...

şimdi dilerseniz bende bu haberi kendimi hem doktor, hem de gazeteci yerine koyarak şöyle yapabilirim.

güneş ışınlarının, ozon tabakasının delinmesinden mütevellit insan bünyesinde meydana getirdiği tahribatın tesettürlü kadınlarda daha az görüldüğü, açık saçık kadınlarınsa bu durum sebebiyle büyük bir tehlike ve risk altında olduğu bildirildi.

(hadi yaşadınız gene sayın başörtülüler, -bu kıyağımı da hiç unutmayın ha! :D - )
 
Ynt: Radikal'a Göre Örtü Sağlık Bozuyor..!

Aslında bu habere mantıklı bir şeyler yazmak bile parmakları yoruyor...:) Kılavuzumuzda neyin ne şekilde olacağı açıkken bunların bahsettiği mesele nedir..?

Mim hocam, harika olmuş...
 
V

vuslat_ebedi82

Guest
Ynt: Radikal'a Göre Örtü Sağlık Bozuyor..!

Sevdik hocm bu haberi tam bizlik olmuş....... ;) ;)sizi muhabir mi yapsak ne......bizleri korursunuz :D :D......Mantık aramıyorlar ki......amaç alayıp pullayıp tekrar gündeme getirmek....... :-X
 
Üst