Pratik bilgiler, püf noktaları

  • Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi
S

senarist081

Guest
Satın aldığınız ayakkabılar ayağınızı sıkıyorsa onları bir kaç dakika buhara tutun.

Makasınızı bilemek istiyorsaniz zımpara kağıdı kesin.

Mobilyaların yerlerini değiştirdiğinizde halıların üzerinde iz birakır. Bu izleri kaybetmek için izlerin üzerine bir parça buz koyun ve erimesini bekleyin. Daha sonra üzerinde elektrik süpürgesini gezdirin. İzden eser kalmadığını göreceksiniz.

Satın aldığınız plastik ve cam eşyaların üzerine yapıştırılan etiketlerden kurtulmak için etiketin üzerine yemeklik margarin sürün ve 15 dakika bekletin. Bir bez ile ovalayıp yıkayın. Üzerinde hiç bir leke ve çizilme oluşmayacaktır.

Ütü yapmayı kolaylaştırmak ve süreyi azaltmak için ütü masasının kılıfının altına alüminyum folyo koyun. Sıcağı geri yansıtacağından ütü yapmak daha kolay olacaktir.

Bez pabuçların temizlenmesi sorun oluyor ise pabuçları bir yastık kılıfının içerisine koyun. Kılıfın ağzını kapayın ve çamaşır makinasında yıkayın. Yeni gibi olacaklardir.

Buz kalıplarınızı su ile doldurmadan önce bölmelere portakal limon ve dilediğiniz meyve parçacıkları yerleştirirseniz dekoratif buzlar elde etmiş olursunuz.

Eğer ayaklarınız çok ısınıp şişiyorsa onları saatlerce sıcak suda bekletmeyin aksine kolonya ile ovalayin. Bilekleriniz ve ayaklarınız şişmeyecektir.

Eğer ayaklarınız çok hassas ise sıcak havalarda şikayetleriniz artıyorsa her sabah bir kaç damla zeytinyağı ile ovalayın.

Pamuklu giysilerinizin çekmemesi için ilk yıkamada bir gece soğuk suyun içerisinde bekletin sonra yikayin çekmeyeceklerdir.

Dirsek ve topuklarınızın sertleşmesini istemiyorsaniz bir dilim limon ile ovun. Böylece yumuşacık olacaklardır.
 

[TB] Benzer konular

Üst