Peygamber Sevdası Tatvanlılara Umut Oldu

  • Konbuyu başlatan muhammed-i sevda
  • Başlangıç tarihi
M

muhammed-i sevda

Guest

Kuruluşunun 5. ayında Tatvan'da düzenlediği Kutlu Doğum etkinliğiyle Tatvanlıların gönlünü fetheden UMUT-DER Tatvan şubesi göz doldurdu. Peygamber Sevdasının salona sığmadığı programda kalabalık dışarı taştı.Peygamber sevdasının dolu dolu yaşandığı yerlerden biride Tatvan oldu. Günler öncesinden yapılan hazırlıklar ve çalışmalar karşılığını buldu. Halkın yoğun ilgi gösterdiği program da salon dar geldi. Program Kuran tilavetiyle başladı. Grup Rahmetin okuduğu Kürtçe Mevlit sonrası okunan ilahiler halkı coşturdu. Sürekli tekbir ve salavatların çekildiği programa konuşmacı olarak katılan araştırmacı yazar Mehmet Şenlik Hoca günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmasında Allah Resulünün, sahabelerin ahlakına, Müslümanlar arasındaki dayanışma ve sevgiye değindi. Mehmet Şenlik Hoca konuşmasına şöyle devam etti. “ Allah Resulü Hz. Muhammed (Sav) Allah’ın davasını insanlara sunduğunda, buna en çok iştirak edenler kadınlar, köleler, çocuklar ve de gençler oldu. Açıkçası bu davayı geçmişten bu yana savunanlar hep Mustazaflar oldu. Ama ensesi kalın olanlar, insanlara zulmedenler, onların sırtından rant elde edenler saltanatlarını korumak için buna müsaade etmek istemediler. İki gün öncesinden Muhammed-ül Emin dedikleri Allah Resulüne yalancı dediler. İşkence ettiler, iftira ettiler. Ama Allah, davasında sebat eden Müslümanları galip kıldı. Onlara zafer nasip etti.”

Kafire Hoşgörü Gösterenlerin Müslümanlara Tahammülü Yok

Mehmet Şenlik hoca konuşmasına şöyle devam etti. “ Bu gün Müslümanların ittifaka, vahdete ihtiyaçları var. Birbirlerini sevmeye ihtiyaçları var. Dünyadaki tüm din mensuplarına diyalog kapısını aralayanlar Müslüman kardeşine iftira ediyor kapılarını onlara kapatıyor. Oysa Allah Resulü (sav) ve beraberinde bulunanlar birbirlerine karşı merhametli, kafire karşı şiddetliydiler. Birinin parmağına diken batsa acıyı diğer Müslüman hissediyordu. Hani bizim örneğimiz Allah’ın Resulü idi. Evet herkes bunu bilsin ki bizler, peygamber sevdalısı olarak Allah’ın ve Resulünün safında olacak ve onu ahlakıyla ahlaklanacağız. Çünkü bu Allahın bize emridir.”

İlahi sanatçısı Mustafa’nın da ilahileriyle katıldığı programda özellikle çocuk ilahi grubu çok beğenildi. Program, edilen dua ile son buldu.


İLKHA
 

[TB] Benzer konular

Üst