Pagerank Analizi

fussilet

Üye
Yönetici
Pagerank Analizi

(Türkiye Baz Alınmıştır)

Pagerank analizi:(Türkiye Baz Alınmıştır ve onaylanmıştır)

Pagerank 0 => bu değerdeki bir site ya yolun başındadır ya da yolun sonundadır.

Pagerank 1 => pr 1 yani düşük.Yeni başlayan bir webmaster için sevindirici olabilir.Amacı pr olmayan usta webmasterlar için elbette bunun olması veya olmaması birşeyi değiştirmez.

Pagerank 2 => bu pr değeri "vasat" diyebileceğimiz değerler arasındadır.Amacınız geniş ufuklarsa pagerankım 2 oldu diye sevinmeyin.

Pagerank 3 => kişisel bir web sitesi açısından iyi bir değerdir.Ama bir şirket profili açısından düşüktür.Ufkunuz geniş ise bu pr değeri sizin için sadece küçük bir armağan olmalı.

Pagerank 4 => Türkiye'deki uluslararası niteliği olmayan çoğu firmanın pr değeridir.Ayrıca internet üzerinde belli bir amaca yönelmiş siteler için de neredeyse ideal değerdir.

Pagerank 5 => kendini kanıtlamış en popüler bloglar, haber siteleri ve işlevi sadece web üzerinde olmayan şirketlerin siteleri genel olarak böyledir.

Pagerank 6 => bu seviyeye ulaşmak gerçekten her yiğidin harcı değildir ve şu an hiçbir kişisel site bu seviyede değildir.(Resmi kökenli sitelerin genel pagerank değeridir.[.gov.tr, .edu.tr gibi] ve pr6 üzeri siteler google'ın 10.000 çalışanı tarafından elle kontrol edilir.

Pagerank 7 => bir ya da birkaç üniversite sitesinin pr değeri 7 yi göstermektedir.Türkçe wikipedia, yine resmi kurumlar ve yabancı kökenli ama Türkçe olan büyük sitelerin değeridir.

Pagerank 8 => Türk sitelerinin kalite değerleri böyle gidecek olursa bu değer tavan değer olarak kabul edilmektedir.

Pagerank 9 => Şu ana kadar hiçbir Türk kökenli site bu değere ulaşamamıştır.Bazı türk üniversite siteleri pr9'dur.

Pagerank 10 => Bu seviye aynı zamanda zirvedir ve sadece dünyanın en popüler, kaliteli veya önemli siteleri bu dereceyle ödüllendirilir, Pagerank 10 Siteler: www.usa.gov , www.google.com tabi bunlar başlıcaları ve sadece anasayfa olanlar.Yani bu sitelerin bazılarının altsayfaları dahi pr10'dur.Şimdi tek tek onları da yazarsak bu liste uzayıp gider.
 

[TB] Benzer konular

R

Resulehasret

Guest
Ynt: Pagerank Analizi

Bizim sitenin pagerank'ı 5 Mim hocam.

Hiç fena değil bence sitemiz açılalı henüz bir sene bile olmamışken, öylemi fussilet hocam, sizce daha iyisi olurmu :)
 
R

Resulehasret

Guest
Ynt: Pagerank Analizi

Tabi hocam anasayfada, sol blokların olduğu yerde toplist kategorisinde pagerank 5 diye yazıyor.
 

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: Pagerank Analizi

birde size şunu sormak isterim. evet, verilen değer ölçülerine göre sitemiz -kendi şartları içinde-gerçekten olağanüstü bir seviyeye gelmiş durumda. buna çok sevindim... iyi de peki bu değer bizim gelebileceğimiz son nokta mıdır? yani yazılana bakılırsa değeri 6 olan pagerank'a hiçbir özel site gelememiş olduğuna göre... biz bu barajı aşma şansımız hiç yok mu yani?
 

fussilet

Üye
Yönetici
Ynt: Pagerank Analizi

hocam , bizim bu değerin üstüne çıkma olasılığımız %95 şimdilik...

yani pagerank6 bizim için ulaşılması zor olan bir şey değil, çünkü yaptığımız temalar dünyanın bir çok noktasında ilgi görüyor, bir çok sanatçı ,rakçu rokçu, mobilyacı, bakkal, köy, kasaba, belediye , herkes buraya bakıyor :)

yakında bu değerin 6 olacağını umuyorum, ayrıca pagerankı explorere entegre edebilirsiniz böylelikle hangi sitenin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz...

burda : http://www.google.com/tools/firefox/toolbar/FT3/intl/tr/index.html
 
R

Resulehasret

Guest
Ynt: Pagerank Analizi

Entegre ettim hocam, güzel birşey gerçekten, ama burada pagerankı 4 gösteriyor bizim anasayfada 5 :) . Google bizim sitede çelişki yaşıyor galiba :)
 
R

Resulehasret

Guest
Ynt: Pagerank Analizi

Evet doğru, anladım şimdi hocam.
 
Üst