'Otoyollara zam yapılıyor' demek hoş deöil'

  • Konbuyu başlatan hamza
  • Başlangıç tarihi
H

hamza

Guest
'Otoyollara zam yapılıyor' demek hoş değil'

KARABÃœK (AA)
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, otoyollardaki geçiş ücretleri ile ilgili yönetmeliğin 'otoyollara zam yapılıyor' diye algılanmasının, hoş olmadığını bildirdi.
Bakan Yıldırım, Karabük Valiliği toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısının ardından basın mensuplarının, dün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 'Karayolları Genel Müdürlüğünün Sorumluluğu Altında Bulunan Otoyollar ile Erişme Kontrolünün Uygulandığı Karayollarında Geçiş Ãœcretlerinin Belirlenmesi ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik' ile ilgili sorularını yanıtladı.
Karayolları Genel Müdürlüğünün kuruluşuyla ilgili Teşkilat Yasası'nın değiştirildiğini ifade eden Yıldırım, 1950 yılında yürürlüğe giren yasanın 6001 sayılı Yasa ile ortadan kalktığını ve yeni bir yasanın yapıldığını anımsattı.
Bu yasaya uygun olarak yönetmeliklerin hazırlanması gerektiğini dile getiren Yıldırım, çeşitli alanlarda hazırlanan yönetmeliklerden biri olan erişime kontrollü yollarda ücretlendirilmesine yönelik yönetmeliğin de bu şekilde hazırlandığını anlattı.
Yıldırım, şunları kaydetti:
'Bunu, hemen otoyollara zam yapılıyor, diye algılamak, anlayıp, dinlemeden böyle yayın yapmak doğrusu çok hoş olmadı. Doğru bir haber olmadı, işin özü, bu teknik detaydır. Ãœcretlendirmeler nasıl yapılacak, bu kanuna uygun olarak ve ücretsiz geçenlere uygulanacak iş ve işlemler nasıl olacak. Yanlış bir uygulama yapılmışsa bunun düzeltilmesi nasıl olarak, bütün bunları esasa bağlayan detaylandıran yönetmelikten bahsediyoruz. Onun dışında herhangi bir şey yok.'
YAYIN TARİHİ: 15.05.2012
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı haberin tüm hakları Diyalog Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Source: 'Otoyollara zam yapılıyor' demek hoş değil'
 

[TB] Benzer konular

Üst