Obama'dan bir İslam çıkışı daha geldi

  • Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi
S

senarist081

Guest
Her fırsatta İslam ülkeleri ile iyi ilişkiler içinde olmak istedikleri mesajını veren ABD Başkanı Obama "ABD en büyük müsülüman ülkelerden biri" dedi.ABD Başkanı Barack Obama, ABD'nin ''dünyanın en büyük Müslüman ülkelerinden biri'' olduğunu söyledi.

Yakında Mısır'a gidecek olan Barack Obama, Fransız televizyon kanalı Canal Plus'a verdiği demeçte, ''ABD ve Batı dünyası İslam'ı daha iyi tanımayı öğrenmelidir. ABD'deki Müslümanlar'ı sayarsak ABD'nin dünyanın en büyük Müslüman ülkelerinden biri olduğu görülür'' dedi.

Mısır'da İslam dünyasına ne mesaj vereceği merakla beklenen Obama, ''Yapmaya çalıştığım şey, ABD'nin ve daha genel olarak Batı dünyasının terörizm ya da demokrasi gibi zorlu kimi sorunları nasıl algıladığını İslam dünyasının daha iyi anlayabilmesi için daha iyi bir diyalog ortamı yaratmak'' diye konuştu.

Obama, ''İnançları ne olursa olsun, yıkanlar değil inşa edenler arkalarında kalıcı bir miras bırakırlar. İslam'ın modern dünyayla uzlaşamayacağını destekleyenlerle İslam'ın ilerlemeye ayak uydurmasını her zaman bildiğini düşünenler arasında mevcut, gerçek bir çatışma olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Mısır'dan önce Suudi Arabistan'da temaslarda bulunması beklenen Obama, ardından Almanya'ya oradan da müttefik güçlerin 6 Haziran 1944'teki çıkarmasının anma törenlerine katılmak üzere Fransa'ya geçecek.


Etiketler: obama abd müslüman islam

AA
 

[TB] Benzer konular

B

Bevadih

Guest
Ynt: Obama'dan bir İslam çıkışı daha geldi

Ağızlarından çıkanı kulakları duysa şu anki ortamlar husule gelmezdi..

Ağzı var ,konuşuyor.Ötesi yok..

Teşekkürler [email protected]
 

fussilet

Üye
Yönetici
Ynt: Obama'dan bir İslam çıkışı daha geldi

Söyleyene değil söyletene bak demişler, umarım geleceğin en büyük islam ülkesi olur :)
 
Üst