O rüyayı gördüm (şehidan)!

• Konbuyu başlatan þeyda
  • Başlangıç tarihi
Þ

þeyda

Guest
O rüyayı gördüm, şehidan..

Bir sabah uyandığımda o kadar farklı duygular içerisindeydim ki, gece gördüğüm rüya sanki dünya ile alakalı değildi, o hissettiklerim dünya dışı manevi çokfarklı söylmekle, anlatmakla anlaşılacak hisler değildi anlayabilmek için o anı mutlaka yaşamak gerekirdi..

O gece rüyamda bir talebe yurdunda kalıyordum akşam üzeri dışarı bahçeye çıktım, karşısı çok büyük boş arazi idi, arazinin bir bölümü sanki küçük taşlarla çevrili idi çevrili olan o yerde 7, 8 yaşlarında küçücük erkek çocukları belirdi oynuyorlardı mutluydular o bölümden dışarı çıkmıyorlardı. Onlar! Çanakkale şehitleriydi :'( gördüğüm anda ki hissiyatımı anlatabilmem mümkün değil böyle bir his dünyada hissetmedim farklıydı, bakınca inanamadım yanımda bir genç vardı onada sordum "bak görüyormusun işte oradalar benim gördüğümü sende görebiliyormusun?" Dedim evet dedi görüyorum, heyecandan diz bağlarım çözüldü koştum yurda girdim bi telaşla yüzbaşı, general neredeler onlara çok önemli birşey söylemem gerek dedim. Bana en alt katta olabileceklerini söyledile ve ben bir heyecanbir telaşla o rütbeli askerleri arıyordum oda oda , koşturup durdum önüme gelene sordum onlara anlatmalıydım, alt katta bulduğumu hatırlıyorum..

Çok etkisinde kaldığım bu rüyadan uyandığımda Allaha şükrettim önce ama o etkiden hemen kurtulablmek ne mümkün, hayatım boyunca bu rüyamı unutamam ve o şehitleri gördüğüm andaki atmosferi ve hissi .. o gün düşündüm acaba ben ne yaptımda rabbim bana bu rüyayı görmeyi nasib etti diye .. Paylaşmak istedim sizlerle hiç kimseye anlatamadığım bu rüyayı sizlerle paylaşmak istedim.. Selam ve dua ile..

[TB] Benzer konular