'O' an!

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: 'O' an!

Filistinlilerin uğradıkları haksızlıklar ve buna karşılık uluslararası ****ianın durumu acaba daha iyi nasıl anlatılabilirdi? Fotoğraf bir bakışta söylüyor işte. O uzakta görünen yakası rozetli olan Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Bayan Louise Arbour... Filistin'de Beit Hanoun'da İsrail topçusunun açtığı ateş sonucu 19 kişinin öldüğü evde inceleme yapıyor. Ev sahibi El Athamma ailesinden kadın ziyaretçisini beklerken bir elbise bulunca ölen yakınlarından ötürü acısı depreşmiş ağlıyor. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri uluslararası ****ianın yaptığı ve yapacağı pek bir şey olmadığına koşut olarak içeri girince evdeki yıkıma ve kadının acısına tanık olunca 'o' anın o bölümü bayan Arbourla birlikte donup kalıyor... Ama ağlayan kadının da yapacağı pek bir şey olmadığına koşut olarak 'o' anın bu tarafı baktıkça yaşıyor.[/​

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Gülümsüyor aslında ama yüzünde kolaylıkla anlaşılabilecek başka bir ifade de var... Kadın Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği Zirvesi için memleketine giden Amerika Birleşik Devletleri Başkanı George Bush'un konvoyunu seyrediyor. 'O' an, Vietnam'da Başkent Ho Chi Minh Kenti'nde yaşandı. Sanki yakın geçmişte Amerikan ordusunun varlığı sırasında Vietnam'da yaşananların biriktirdikleri gülümsese de kadının yüzündeki çizgileri başka bir ifadeye çekmekteydi.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

HİNDİSTAN KEŞMİRİ... GUJAR KÖYÜ SAKİNLERİ, KEŞMİR'DEKİ AYRILIKÇI MİLİTANLARIN BÜTÜN KÖYÜ YAKMASI ÜZERİNE GÖÇ YOLLARINA DÜŞTÜLER. BABASININ KUCAĞINDAKİ PARVEN 1 BUÇUK YAŞINDA. TERÖRLE, ŞİDDETLE TANIŞMASININ YARATTIĞI ŞAŞKINLIK VE KORKU IŞIĞIN 'O' ANKİ ZİYARETİYLE KENDİNİ GÖSTERME FIRSATI BULUYOR. KO****AN BAKIŞI BABASININ BENZER DUYGULARINA BASKIN ÇIKIYOR. AMA DİKKAT EDİN... 'O' AN, GÖZLERİNİN ORALARDA ÖFKE GÖLGELERİNİN FİLİZLENMEKTE OLDUĞUNU DA GÖSTERİYOR.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

YİNE BİR ÇATIŞMA VE YİNE İNSANLAR ÜZERİNDEKİ DERİN ETKİLERİ... BU DEFA FİLİSTİN GAZZE... İSRAİL ORDUSU'NUN BOMBALADIĞI EVDE AİLENİN KIZ ÇOCUĞU ANNE BABASININ YATAK ODASINDA... İSRAİL ORDUSU BU EVİ CEPHANE OLARAK KULLANILDIĞI GEREKÇESİYLE BOMBALADI . IŞIK, ODADAKİ DEKORDAN VE O DÜZENLE****İN TEMSİL ETTİĞİ MASUMİYETTEN VAZGEÇMEK İSTEMEZMİŞ GİBİ DOLAŞIYOR. ŞÖYLE BİR BAKIN... IŞIĞIN BELKİ BİR BAŞKA GAYRETİ DAHA VAR... BU TÜR OLAYLARA TANIK OLMASINDAN UTANMIŞCASINA KIZ ÇOCUĞUNU ZAMANIN DONMASINDAN DA YARARLANARAK SANKİ OYUNCAK BEBEK GİBİ GÖSTERİYOR.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

VENEZUELLA... BAŞKENT CARACAS'IN GECEKONDU SEMTLERİNDEN BİRİNDE VALERY HERNANDEZ, BÖLGEDE YENİ AÇILAN DEVLETE AİT BİR SÜPERMARKETTEN DÖNEN ANNESİNİN ÖNÜNDE MAKARNA PAKETİYLE POZ VERİYOR. ANNE DEVLET MARKETİNDEN NORMALİN YARI FİYATLARIYLA ALDIĞI ÜRÜNLERİ YATAĞA YAYMIŞ. GERİDE DUVARIN ÜZERİNDE DE BU ''YENİ'' FİKRİ UYGULAMAYA GEÇİREN DEVLET BAŞKANI HUGO CHAVEZ, POSTERDE BU HİÇ DENENMEMİŞ PROPAGANDAYI SELAMLIYOR. FOTOĞRAF BU İZLENİMİ DOĞURABİLİR. ÇOCUĞUN GÜLÜŞÜ YAPMACIK OLABİLİR. NEYSE Kİ 'O' ANDA DUVARDA GÖLGEYE DÖNÜŞEN, ANNENİN YÜZÜNDEKİ İKİRCİKLİ MEMNUNİYETİN ÇİZGİLERİNİ KALINLAŞTIRAN YOKSULLUK GERÇEĞİ DE ARAYA GİRİYOR

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

VURULMUŞ SANKİ... ÖYLE DE DENEBİLİR ASLINDA... IRAK'TA BAŞKENT BAĞDAT'A BAĞLI SADR KENTİ'NİN GECEKONDU MAHALLELERİNDE IRAK VE AMERİKAN ORDUSU ASKERLERİ ORTAK BİR OPERASYON YAPTI. 4 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ. 8 KİŞİ YARALANDI. 5 KİŞİ DE TUTUKLANDI. ÖLENLERDEN BİRİNİN KARDEŞİ HASTANEYE KOŞUP HABERİ ALDIĞINDA YERE YIKILDI. IRAK'TA GÖRÜNEN VE GÖRÜNMEZ KURŞUNLAR, ŞARAPNEL PARÇALARI UÇUŞUYOR. GÖRÜNENLERİ CAN ALIYOR, GÖRÜNMEYENLERİYSE KALANLARI YÜREKTEN VE ZİHİNDEN AĞIR YARALIYOR.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

ÇİN'DE ASKERLER EĞİTİMDE... FOTOĞRAF, ASKERİ DİSİPLİNDEKİ EŞGÜDÜMÜ TEMSİL EDİYOR. EŞGÜDÜMDEKİ KAYMALAR DA FOTOĞRAFIN BARINDIRDIĞI HABERLE EŞGÜDÜM İÇİNDE BULUNUYOR. ZİRA ÇİN ORDUSU'NDA HUZURSUZLUK VAR. ÇİN SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ'NDE YAPILAN VE İLETİŞİM ÇAĞINA AYAK UYDURMAYI HEDEFLEYEN REFORMLAR, BAZI KOMUTANLARI KARİYERLERİNDE GERİYE DÜŞME ENDİŞESİYLE HUZURSUZ ETMİŞ.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

AFGANİSTAN'DA KABİL'DE BİR KIZ ÇOCUĞU EVİNİN ÖNÜNDE EVİNDE OYNUYOR. GAZETEDEN HALILARI, BİR TUTAM OTTAN AĞACI BİLE VAR. GERÇEK EVİN ARALANAN KAPISINDAN SIZAN KESKİN IŞIK, O HAYALLERİN İNŞA ETTİĞİ EVİN MASUMİYETİNE İLİŞMEYE KIYAMIYOR

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

SAVAŞLARIN EN BÜYÜK KURBANLARI HEP ÇOCUKLAR... DÜNYAYA GÖZLERİNİ AÇTIKLARINDA HAYATIN KARANLIK YÜZÜYLE TANIŞIYORLAR... SİLAHLAR. CESETLER. YOKLUKLAR VE HASTALIKLARLA BÜYÜYORLAR... TIPKI AFRİKA ÜLKESİ DEMOKRATİK KONGO CUMHURİYETİ'NİN ÇOCUKLARI GİBİ... ÇOCUK FELCİ RİSKİNİN EN FAZLA OLDUĞU ÜLKELERİN BAŞINDA GELEN KONGO'DA BİTMEK BİLMEYEN İÇ SAVAŞ YÜZÜNDEN SAĞLIK SİSTEMİ DE ÇOKMÜŞ DURUMDA... YERDE YATAN BU ÇOCUK DA ÇOCUK FELCİ MAĞDURU... MERKEZİ KONGO'DA BULUNAN ULUSLARARASI ÇOCUK FELCİ MAĞDURLARI İÇİN KURULAN KOMİTENİN SAĞLADIĞI BİR DESTEK ÜNİTESİYLE YAŞAMAYA ÇALIŞIYOR... GÖRÜNEN MANZARA VEHAMETİN BOYUTUNU ANLATMAYA YETİYOR ZATEN...

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

YAŞADIĞI ÜLKENİN HÜZNÜNÜ BAKIŞLARIYLA. DURUŞUYLA ÇOK İYİ YANSITIYOR BU KIZ ÇOCUĞU... ÜLKENİN KARANLIĞI VE UMUTSUZLUĞU BU SINIFA DA YANSIMIŞ... KORKUNUN VE TALİBAN BASKISININ KARANLIĞI BU... AMA YİNE DE BİRŞEYLER DEĞİŞİYOR AFGANİSTAN'DA... MESELA TALİBAN DÖNEMİNDE OKULA GİTMELERİ YASAK OLAN KIZ ÇOCUKLARI ARTIK OKULA GİDEBİLİYOR... BAŞLARI KAPALI DİĞER ARKADAŞLARIYLA BİRLİKTE ÖĞRET****İNİ DİNLİYOR BU ÖĞRENCİ DE... AMA GELECEĞE DAİR KORKUSUNU ATAMAMIŞ ÜSTÜNDEN... ÇÜNKÜ TALİBAN HALA YAKINLARINDA. BİRYERLERDE ONLARI GÖLGE GİBİ TAKİP EDİYOR.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

HİNDİSTAN'IN KONTROLÜNDEKİ KEŞMİR'DE ÜLKENİN GÜVENLİK GÜÇLERİYLE AYRILIKÇI MİLİTANLAR ARASINDA İKİ ÇATIŞMA OLDU. ÜÇ KEŞMİRLİ MİLİTAN ÖLDÜRÜLDÜ. İÇLERİNDEN İKİSİNİN CENAZESİ SIRASINDA ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARDAN BİRİ DE BUYDU. DUA EDEN ÇOCUĞUN GÖZLERİNDE BİR ŞİKAYET Mİ VARDI ? IŞIK, ÇOCUĞUN ZAYIFLIĞINI GÖLGELERLE PEKİŞTİRİRKEN KEŞMİRLİLERİN HİNDİSTAN'DAKİ GENEL DURUMUNU GÖSTERMEYİ FIRSAT MI BİLDİ ? YİNE IŞIK, 'O' ANA FON OLUŞTURAN HÜZÜN KUMAŞLARININ DOKUSUNDA YAS İLMİKLERİ Mİ ATTI ? FOTOĞRAF BUNLARI SORDURDU...

D

DAMRAM

Guest

MiM' Alıntı:
DAMRAM' Alıntı:
RESIMLERI TEK KONU OLARAK YAPSANIZDA AYRI AYRI EKLEMESENIZ DAHA KOLAY OLMAZMI
hanım kardeşim, bu resimler herhangi bir resim değil. ve her birisi ayrı bir konumu hak ediyor. ben resim albümlerimi böyle yaparım. kusura bakmazsanız zorluğu bana ait olsun. sizinle aramızdaki mesafeyi kapatmak ve geçmek gibi bir niyetim yok. merak etmeyin. :D G) bunu bana hatırlatan ilk kişi olduğunuzu da belirtmek isterim. başka serilerim de vardı fakat, doğrusu bir rahatsızlığa vesile olacaksa getirme hususunda tereddüde düştüğümü belirtmeliyim. ama izin verirseniz hiç olmazsa bu seriyi böyle tamamlamak istiyorum.
ÖZÜR DİLERİM HOCAM EKLEDIGINIZ KONUDAN RAHATSIZ OLDUGUM YOKTU MAKSADIM BU DEGILDI AMA YANLIS ANLASILMANIN ÜZÜNTÜSÜ ICINDEYIM ISINIZE KARISTIGIM ICIN ÖZÜR DILERIM TEKRARDAN ARAMIZDAKI MESAFE DERKEN BEN KIMSEYLE YARIS ETMEDIM ETMEM DE SADECE TEK KONUDA OLSA DAHA IYI OLURDU DEDIM FIKRIMI IZAH ETTIM AMA ETMEKLEDE HATA ETTIM HAKKINIZI HELAL EDIN SUNU BILINKI SIZIN ACTIGINIZ HIC BIR KONU BENI KONU BENI RAHATSIZ ETMEDI ETMEZDE HAKKINIZI HELAL EDIN KUSURUMA BAKMA HOCAM ÖZÜR TEKRARDAN

G

GRAFÝKER

Guest

her bir fotoğraf karesi işte o anın resmidir....rabbim sizden razı olsun ki bizleri bu gerçeklerle birkez daha yüzleştirdiniz:) burda bir fotoğraf koymak değil tabiki anlatılmak istenenlerin fotoğrafları var:) TEŞEKKÜRLER

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

AP AJANSI'NDAN HATEM MOUSSA'NIN FİLİSTİN'DEKİ SON GELİŞMELERİ YANSITAN BAŞARILI BİR ÇALIŞMASI... İLAN EDİLEN ATEŞ-KES UYARINCA İSRAİL BİRLİKLERİNİN GAZZE'DEN ÇEKİLMESİNİN ARDINDAN BİR GRUP FİLİSTİNLİ ÇOCUK BEYT LAHİYA'DA FİLİSTİN BAYRAĞIYLA BİR TEPEYE TIRMANIYOR. KARENİN YIPRANMIŞ FİLİSTİN BAYRAĞINDAN BAŞLAYAN KÖŞESİYLE ZİRVEYE ULAŞANIN BULUNDUĞU KÖŞE ARASINDA KIRIK BİR UMUT VE GURUR HİKAYESİ ÖZETLENMİŞ SANKİ... AYRICA HATEM MOUSSA ÖYLESİNE BİR AN YAKALAMIŞ Kİ, FOTOĞRAF BAYRAĞIN HAMASETİNİ GERİDEN BIRAKAN ÇOCUKSU ORTAK SEVİNÇ KOŞUSUNUN AŞAMALARI GİBİ ÇIKMIŞ. BEŞ ÇOCUĞUN KOŞUSU DEĞİL DE TEK BİR ÇOCUĞUN HAREKETLERİNİN DEĞİŞİK AŞAMALARI SANKİ TEK BİR ANDA BİRARAYA GELMİŞ...

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

AFGANİSTAN'DAN GELEN FOTOĞRAFLARIN BU ÜLKENİN GENEL DURUMUNU ÇAĞRIŞTIRMASI NE KADAR TESADÜF ACABA? FOTOĞRAFA BAKINCA AKLA İLK BU GELİYOR. KABİL BURASI. BİR PARK ALANI... KARAMSAR, BEZGİN BİR HAVA... BU ÜLKENİN YAKIN TARİHİ BOYUNCA UNUTULMUŞLUĞUNU ANIMSAYIP İÇ ÇEKEN TOPRAK... ÖTELERDE ADETA SİSİN UZAKLAŞTIRMAYA ÇALIŞTIĞI TEK TÜK İNSANLAR VE ÖNDEKİ YALNIZ ADAM AFGANİSTAN'DA YILLARDIR İNSANIN GÖZARDI EDİLİŞİNİ ÇAĞRIŞTIRIYOR

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

GENÇ KIZ, BİRAZ ÖNCE ÇERÇEVE İÇİNDE HİKAYESİ DE EPEY TANINMIŞ ÜNLÜ BİR TABLOYU CANLANDIRDI. DANİMARKA'NIN CHRİSTİNA'SI ADLI TABLOYU... TABLONUN ASLI BU... BU DAHA DOĞRUSU BÜYÜK TABLONUN DETAYI. DANİMARKALI CHRİSTİNA KRALİYET AİLESİNDEN BİR SOYLU. EŞLERİ VE EŞLERİNE KARŞI KÖTÜ TUTUMUYLA BİLİNEN İNGİLTERE KRALI VII EDWARD BU GENÇ KIZA GÖZ KOYMUŞ. NASIL BİRİ OLDUĞUNU ÖĞRENMEK İÇİN DE RESSAM HOLBEİN'İ GÖNDERİP RESMİNİ YAPTIRDI. ARDINDAN DA TEKLİF GELDİ. VE GENÇ CHRİSTİAN EDWARD'I REDDETTİ. FAKAT TABLO ÖNEMİNİ KORUDU. İNGİLİZLER KURDUKLARI BİR FON ARACILIĞIYLA PARA TOPLAYIP BU TABLOYU 1909 YILINDA GERİ ALDILAR. 850 BİN ESER TOPLAYAN FON HALA ÇALIŞIYOR VE İNGİLTERE'YE AİT ÜLKE DIŞINDAKİ KÜLTÜR MİRASINI DERLEMEYE DEVAM EDİYOR. 'O' AN FONA PARA TOPLAMAK İÇİN DÜZENLENEN ETKİNLİK SIRASINDA ÜNLÜ TABLONUN CANLANDIRILMASINDAN SONRA ÇEKİLDİ. ELBİSENİN KIVRIMLARI , O CANLANDIRMA ANLARININ KEYFİNE DOYAMAMIŞ IŞIĞIN ADETA CANLANDIRMAYI BIRAKMAK İSTEMEYİŞİNİ GÖSTERMEKTEYDİ.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

SUDAN'DA HÜKÜMET DESTEKLİ ARAP MİLİTANLARIN ZULMÜNDEN KAÇAN VE SUDAN'IN KOMŞUSU ÇAD'TAKİ KAMPLARDAN BİRİNE SIĞINAN YÜZBİNLERİN ARASINDA BİR ÇOCUK... YETİM BİR ÇOCUK... GÖRÜNTÜDEKİ BAZI AYRINTILAR NEDENİYLE 'O' AN'I EKRANDA FAZLA TUTMAYACAĞIZ... SADECE İÇİNDEKİ UMUDA VE İLGİYE AÇ KARANLIKTAN ÖTÜRÜ GÖZLERİNİN IŞIĞA DÖNÜŞMÜŞ UMUTLARI NASIL YAKALAYIP İÇTİĞİNE DİKKAT ÇEKMEKLE YETİNECEĞİZ.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

HİNDİSTAN'DA SOSYAL ARAŞTIRMALAR MERKEZİ ADLI BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞUNUN YENİ DELHİ'DE DÜZENLEDİĞİ KAMPANYA İÇİN YAPILAN AÇIKHAVA TOPLANTISINDAN BİR ENSTANTANE. KAMPANYANIN ADI ''KIZIM BENİM GÜCÜM'' ADINI TAŞIYOR. ŞÖYLE: HİNDİSTAN'DA TIP TEKNOLOJİSİ SAYESİNDE BEBEKLERİNİN KIZ OLDUĞUNU ÖĞRENEN AİLELER KÜRTAJ YAPTIRIYOR. HİNDİSTAN BU NEDENLE HER YIL 500 BİN KIZ BEBEK KAYBEDİYOR. BU SAYININ SON 20 YILDA 10 MİLYONA ULAŞTIĞI TAHMİN EDİLİYOR. NÜFUSTAKİ KADIN ERKEK VEYA KIZ ERKEK SAYISI PANKATLARDA YAZIYOR. 1000'E 868... ARTIK UTRASONLA BEBEĞİN CİNSİYETİNİ ÖĞRENMEK KANUNEN YASAKLANDI. AMA HALA KÖYLERDE GİZLİ GİZLİ SEYYAR ULTRASONCULAR GEZİYOR... YANİ BU SORUNLA MÜCADELE ZOR. ÇÜNKÜ GELENEKLERLE SAVAŞMAK GEREKİYOR. ZATEN KADINLARIN PANKATLARI ÖYLESİNE TUTUŞLARINDAKİ TEDİRGİNLİK VE KÜÇÜK KIZIN ZAYIF VE BÜKÜK DURUŞU VE ŞÜPHELİ YÜZ İFADESİ OLAYIN BU BOYUTUNUN VÜCUT DİLİYLE ANLATIMI OLUYOR

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

AMERİKA'DA BİR AMERİKAN FUTBOLU MAÇINDA NEW YORK JETS'İN HÜCUM OYUNCULARINDAN BRANDON MOORE, TAKIMI DEFANSA GEÇİNCE SAHA KENARINA GİTMİŞ VE KASKINI ÇIKARINCA BU ENSTANTANE BELİRMİŞ. AP FOTO-MUHABİR MORRY GASH DE DEKLANŞÖRE BASMIŞ. VÜCUT ISISIYLA SOĞUK HAVA BULUŞUNCA OLUŞAN BUHAR AMA 'O' AN, BİR SÜRE ÖNCEKİ ÇOK ZORLU, ÇATIR ÇATIR MÜCADELENİN DUMANI GİBİ TÜTMÜŞ...

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

HİNDİSTAN'IN KUZEYDOĞU EYALETLERİNDEN TRİPURA'DAKİ BİR TUĞLA OCAĞINDA ÇALIŞAN KADINLAR... GÜNDE 1 DOLAR'A YENİ TÜRK PARASIYLA YAKLAŞIK 1 BUÇUK LİRA'YA BU AĞIR İŞİ YAPIYORLAR... BU KADAR AZ PARA ALMALARI YETMİYORMUŞ GİBİ HEYKELİMSİ HALLERİYLE 'O' ANDA ÇALIŞMA PİYASASINDAKİ ARZ TALEP DENGESİZLİĞİNİN KATILIĞINI DA ÜSTLENMİŞ GÖRÜNÜYORLAR. KENDİLERİ FARKINDA DEĞİL AMA SİLUETLERİNİN ŞEKİLSİZLİĞİ İLE BİLMEDEN İNSANLIKTAN ÇIKARILMIŞLIKLARINI ANLATIYORLAR. GÜNEŞİN DE BU SÖMÜRÜYÜ DUYURMA ÇABASINI FARKETMİYORLAR.