Nur-u Muhammedi

makes

Üye
Ynt: Nur-u Muhammedi

Muhammedi muhabbete mübtela olan bir aşığın hayatından kesitler
-devamı-​

Bendeki Kabe ve Efendimizi Ravzasında ziyaret etme özleminin had safaya çıktığı o yılın Hacc zamanını sabırsızlıkla bekliyor ve gidebilmemin bana nasip olması için de Rabbime hep dua ediyordum. Nihayet tüm hazırlıklarımı yapıp gidebilmiştim. Gerek Beytullahta gerekse Mescid-i Nebevi de çok duygusal anlar yaşandı. Öyleki, Hacc ibadetini yapıp ziyaretler bittikten sonra geri dönmek bana çok zor geliyordu. Fakat ağlaya ağlaya ayrılmak zorunda kaldım. Sanki öz yurdumdan koparılmış gibiydim. Aslında dönüşüm Almanyaya idi fakat bu Hacc yolculuğunu organize eden kardeşler güzel bir teklifte bulundular. Türkiyeye sıla-i rahim yapmak istersem hemen uçuş proğramında bir değişiklik yapıp İstanbul havaalanında inebileceğimi ve almanyaya hangi tarihte dönmek istersem ona göre ayarlayabileceklerini söylediler. Bu benim için çifte bayram olacağı için hemen kabül ettim (Allah azze ve celle kendilerinden razı olsun). Anne ve Babamı da Hacc dönüşünde görecektim. Kutsal topraklardan çok buruk ayrılmam akabinde Anne ve Babamı ziyaretim, bu üzüntümü hiç olmassa birazcık hafifletmişti. Babamlarda kaldığım gece teheccüdte iken sabah namazına yakın biraz dalmışım. Yani biraz uyuklamışım. Birden hafif bir sarsıntıyla kendime gelmem sağlandı. Birden semayı seyreder halde buldum kendimi. Gördüklerim karşısında şaşkına dönmüştüm. Bembeyaz elbiseler giyili parlak ve nurani yüzlü insanlar yeryüzünden gök yüzüne yükseliyorlardı. Ve herbirinin ellerinde birer kağıt vardı. Hayretler içerisinde kaldığım bir başka şey ise babam da onların arasındaydı. Ben hayretler içerisinde hem de gıptayla onları seyrederken ''acaba bunlar kimler ve nereye doğru yükseliyorlar, hem de ellerinde birer kağıtla'' diye kendi kendime soruyordum. Bana ''onlar sadık ve salih kimselerdir ve her seherde berzaha yükselirler'' dendi. ''O salih ve sadık kimselerin ellerindeki kağıtlar nedir acaba'' diye tekrar sordum. ''Onlar her seherde Rabblerine günlük iltica dilekçelerini sunarlar'' dendi. Bir müddet onları seyrettikten sonra dünya haline geri dönmüş oldum.
Bu durumu yaşadıktan sonra Rabbime hamd ile: '' Çok şükür ailemizden birisi tüm ailemiz için Allah (azze ve celle)'a ailemiz için arzu hal dilekçesi ile münacaatta bulunuyor'' dedim.
Sabah olduktan sonra babama kısa ve öz bir ricada bulundum, acaba hangi ibadetle bu makama erişti diye ama o sadece bana tebessüm etti...

Rabbim senin şanın ne yücedir.
...
Selamün aleyküm
Allah celle celalühu'ın Rahmeti, Bereketi ve Selamı üzerinize olsun kardeşlerim.
Peygamberimiz sallallahü aleyhi vesellem Efendimize salavat okumak için her hafta pazartesi günleri akşam 20:00 -8- de salavat okumalarında aynı saatte buluşuyoruz.
Dünyanın neresinde olursanız olun sizleri de bizlerle aynı gün ve aynı saatte salavat okumaya davet ediyoruz.

makes

Üye

Esselamün aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühu

Bir kardeşimin mektubunun özetini özüne sadık kalarak buraya alıntı yapıyorum:

Baslatmis oldugunuz bu Muhhammed Mustafa(s.a.v) selevati serifi konusu ve seletavi serifler beni derin etkiledi..Öyleki bana O´´ndan haber getirmiscesine sevindim..Veysel Karani´´yi bilirsiniz ben Veysel Karani olamam O´´nun ayaginin tozu dahi olamam..Yanliz Rasullah´´in aski sevgisi icin evime gelmesi icin ugrastim..Öyleki evimi putlardan arindirmaya calistim...Yanliz televizyonu atamadim..O´´na yetkim olmadi..O´´bu yüzden gelmedi evimin her kösesinde seytanlar olustugu icin gelmedi...

Ugrastim cok ugrastim elimden geldigi kadar temizlemeye calistim...Önce bedenimi günah kirlerinden temizleyip tüm kirlerden arindirip daha sonra evimi temizlemek icin ugrastim ama olmadi..Gelmedi hep bekledim beyaz güvercinlerin gelmesini bekledim..Bana O´´nun topragini getireceklerdi..Onlari bekledim ama siz siir gönderdiniz bana haber getirdiniz...O´´ndan bana haber getirdiniz...Allah sizden arzi olsun...Dua etmistim özel Mevlid kandili icin dua ettim...Rasullah´´in gelmesi icin ..Bende O yaziyi gördüm Lailehe Illellah yaziyordu..Ben yanliz arapca görmedim...Arapca yazmiyordu...

Bende Allah Muhammed arapca yaziyordu..Sürekli Allah´´in ismi yazili...Birsey var kafamda düsürken is yaparken yanlizca Allah´´i ve Rasullulah´´i düsünüyorum...Okuduklarimi düsünüyorum ama konusamiyorum...Artik konusamiyorum...Anlatmak yerine yanliz bir köseye cekilip Allah´´a arz ediyorum...Halimi O´na anlatiyorum..Artik hifa hatun´´un istediklerini istiyorum..Bana öyle bir etki yaptiki O´´nun Allah´´tan istediklerini istiyorum...Yanlizca o geliyor aklima..Onu düsünüyorum..

Nur Muhammed´´i bir konu actiniz konu samki yillardir tanidigim birisinin yasantisini hatilatiyor..Aslinda bu hikaye bana beni hatirlatiyor ama ben olmadigimi biliyorum..Ben deyilim diyorum ama icimdeki ses iste aradiklarin..Sen acilari sikintilari dertleri musibetleri yasadigin tüm acilar bunlar Rasullah´´(s.a.v) Allah´´a seni götüren yollar..Sakin ha icimdeki Ses yanlizca Allah lafzi olsun..Diger vesveseler seytandandir..Unutma yanliz iki düsmanin var birisi nefsi ikincisi seytan..Nedir bendeki bu hal..Beni bana tanitan yaklastiran bir sevgi muhabbet.Benim nefsimi terbiye etmem arindirmam icin bir sebepti hersey..Yolum yaklasti galiba hissediyorum..Hikaye bana bunu hatilartiyor....

Galiba dediginiz gibi mesaj gittikce bana dogru yaklasiyor..O mesaji aldim ama dikkatli olup yola devam etmek...Artik anliyorum siirleri herseyi anliyorum korkum daha cok oluyor.Peki size bana bunlari yazdiran icimdeki ses o ses neden yazdigimi bile bilmiyorum..Samki Rasullah´´tan (s.av) haber getirdiniz..

Ben bu yolda basimi koydum sonun da cennte cemal var..Yorulmadan usanmadan ben baskalari deyil ben sufilige adandim..Sufi saf temiz demek..Rasullah´´in yolundan giden..Sizin hikaye baslattiniz ..Hikaye mesaja mesaj da bana kendimi nefsimi tanitti.Bana dogru ve gercekleri anlatti.Hepsi gercekti rüya dedigim hayal gördüklerim hepsi gercekti..Onlarda hepside gercekti..Haberlerde dogruydu mesaj da dogruydu,..Ayetlerde hepsi beni uyariyordu..Bana verilenlerde hepsi anladimki hakikati buldum.. hakikati gördüm seriati yasayip hakkin rizasina dogru ilerliyecegim...

makes

Üye

Ey ilahi aşk yolunun yolcusu

Nasılki, toprağa tohum saçılır yağmur yağması ve gün bu tarlanın üzerine doğması ve güneşin üzerine nüfuz etmesiyle tohum filizlenirse,
sen de gönül tarlan olan kalbine ilahi aşk tohumlarını saç ve bekle, göreceksinki bir gün istidat ve kabiliyetince, o gönül tarlandaki ilahi aşk tohumunun üzerine Yüce Rahman (azze ve celle)'ın NUR güneşi doğacak, rahmeti sağnak sağnak yağacaktır...

yolunuz NUR, yüreğiniz pür-NUR olsun efendim..
muhabbetlerimle...

makes

Üye

esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühu

istiaze ile baslayalim (Euzu billahi mine's-seytanirrcim) ki, Allahu Tealanin huzurundan, rahmetinden kovulmus ve taslanmis olan seytan aleyhil-lane nin serrinden Allahu Tealaya siginalim

Besmele ile baslayalim (Bismillahirrahmanirrahim) ki, Rahman ve Rahim olan Allahu Teala Hazretlerinin mübarek adiyla baslamis olalim

Hamdele ile baslayalim (Elhamdülillah) ki, Hamd ancak bütün alemleri yaratan ve maliki mürebbisi olan Cenab-i Rabbil alemine mahsustur

Havkale ile baslayalim (La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim) ki, Güc de kuvvet de ancak Allahu teala hazretlerinin yardimi ile meydana gelir

Tesbih ile baslayalim (Sübhanallahi ve bi hamdihi) ki, Allahu teala hazretlerini noksan sifatlardan tenzih ve O'nu hamd'i ile tesbih edelim

Tehlil ile baslayalim (La ilahe illallah) ki, Allahu teala hazretlerinden baska ibadete layik hicbir hakiki ilah yoktur

Tekbir ile baslayalim (Allahu Ekber) ki, Allahu teala hazretleri Yüceler Yücesidir

Hasbiye ile baslayalim (Hasbünallahü ve ni'mel vekil) ki, Allahu teala hazretleri bize yeter, O ne güzel vekildir

Ey Yar! Sanadır bu seslenişim..
Her gece buruk gönülde hüzün yürekte bekleyişim..
Her güne seni göremeden düşlerimden uyanışım..
Onca aylardan sonra nurun kalmış gözlerimde, sana hasretim..
Ey Yar! Sanadır bu özlemim..
Ne gece bitsin, ne sabah olsun..
Zaman dursun..
Dolsun mekanlar, nurunla dolsun..
Sussun tüm kainat..
Nurunla seyre doysun..
Bu yürek Senin aşkınla coşsun.

---makes---