Neden Baba

• Konbuyu başlatan uzaklardaki
  • Başlangıç tarihi
U

uzaklardaki

Guest
NEDEN BABA

Yıl 2020, kızım 18, ben 47 yaşındayım...

’Baba bizim bayrağımızda sizin zamanınızda Ay-yıldız varmış neden

şimdi haç işareti ve anlamını bilmediğim renkler var?

2 arkadaş okulda tavan arasında eski bir atlas bulmuştuk, o atlasta

gördük daha önce Edirne’den Kars’a kadar Türkiye toprağı imiş, şimdi neden

o haritanın 1/5’ine Türkiye diyoruz?

Eskiden her mahallede 1–2 cami varken, şimdi neden her ilde bir cami

var, dedem bahsetmişti daha önce ezan denen bir şey varmış, günde 5 defa

camilerden okunurmuş şimdi bu çan sesleri ne baba?

Filistinlilerin zamanında topraklarını parça parça satarak İsrail’in

kurulmasına sebep olduklarını hiç mi b! ir yerde okumadınız da, topraklarımızı

sattırıp şimdi bu ufacık alana bizi hapsettiniz. Siz atalarınızdan böyle mi aldınız bu toprakları, emaneti böyle mi korudunuz. Günden güne topraklarımız satılırken siz uyuyor muydunuz baba?

Baba küçükken herkesin beni Ayşegül diye çağırdığını hatırlar gibiyim

şimdi neden bana Angel diyorlar, beni kulağıma Angel ismini ezanla sen mi

söyledin?

Bizim evin önünden tanklarla geçen Amerikan askerleri kim baba? Her gün bize hakaret ederek ve sizi her gördükleri yerde coplayarak demokrasi mi getirdiler baba? Bize okulda demokrasinin tanımını daha farklı öğretiler sanki

Elime geçen gün bir kitap geçti baba, senin gençliğinden kalan. Biz Ankara’ya taşınmazdan önce memleketimizin ismi Gaziantep’miş ve 6317 şehit vererek ’Gazi’ lik ünvanını kazanmış. Neden şimdi oraya kürdistan diyorlar baba. Baba hani sizlere kürtlerle Türkler kardeştir ! demişler, peki kardeşlerim neden bizi öldürüp ülkemizde ayrı devlet kurdular.

Baba o kitapta Atatürk diye birinden de bahsetmişti. O her kimse 1933’te Bursa’da bir nutuk vermiş, ben şimdi bile ne kastettiğini anlayabiliyorken, sizin gençliğiniz bu kadar mı cahildi de o uyar! ıları dikkate almadınız.

Şimdiki kürdistan toprağında yer alan Süleymaniye’de askerimizin başına çuval geçirmişler ve sen o dönemde gençtin, hiç mi kanın donmadı baba. Neden hesap sormadınız bunları görmezden gelen yöneticilerinize?

O az önce bahsettiğim Atatürk size bir hitabe yazmış ve sizi hain yöneticilere ve uşaklara karşı uyarmış ve hitabenin sonunda da ’Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.’ demiş. Baba kanınız o kadar bozuk mu ki ülkemizi bu hale getirenlerin yakasına yapışmadınız!

Baba Türkiyeli ne demek, biz Türk çocuğu değil miyiz, soyumuz belli değil mi bizim, o kitapta okumuştum ’Ne mutlu Türküm diyene’ yazıyordu. Peki, baba ben neden mutlu değilim. Türküm demek suçsa ve kötü bir şeyse siz eskiden neden söylerdiniz.

Baba biz Kurtuluş Savaşı denen bir şey yaşamışız, kitaba göre dünyanın gördüğü en şanlı savaşmış ve o savaşta 4 milyon şehit vermişiz. Madem bu vatandan bu kadar kolay vazgeçecektiniz de neden o kadar şehit verdiniz.

Hiç mi kitap okumadınız, hiç mi sizi uyaran olmadı, hiç mi göremediniz ülkemizin peşkeş çekildiğini, eğer farkında olduysanız ve duygusuzca evinizde oturduysanız sizin o hainlerden ne farkınız kaldı. Allah’ın huzuruna hangi yüzle çıkacaksınız baba. ’Vatan sevgisi imandandır’ diye bir hadis varken hadi diyelim ki Türklüğünüzden vazgeçtiniz bari İslam’ın emrine uysaydınız.

Senin eski CD’lerden dinledim baba, bizim de bir İstiklal Marşı’mız varmış, o marşı yanlızca körü körüne ezberlediniz mi? Atalarımız sizi her fırsatta uyarmış, demiş ki ’Ey Türk titre ve kendine dön.’ Baba ne zaman titreyeceksiniz, Ankara’yı da kaybettikten sonra mı? Bundan 13 yıl önce titremediyseniz eğer artık hiç bir şey titretemez sizi.

Baba sen son bağımsız olan Türkiye Cumhuriyetini gördün. ’Ya devlet başa, ya kuzgun leşe’ diyebilecek bir Hasan Tahsin, bir Şehit Şahin, bir Sütçü İmam yok muydu aranızda? Yazıklar olsun baba sizin gençliğinize!

Bu günleri göreceğime hiç doğmasaydım baba. Türklüğünüzden utanmadınız hiç olmazsa insanlığınızdan utansaydınız baba. Bu vatan göz göre göre altınızdan kayarken hiç olmazsa ŞEREFİNİZLE ÖLEMEDİNİZ Mİ?’

[TB] Benzer konular

D

DeliMermi

Guest
Ynt: Neden Baba

Bindik bir alamete gidiyoz kıyamete

Güzel paylaşim FoLCaN saol sirkilip kendimize gelmemiz lazım

G

garip_kul

Guest

cok anlım bir yazı paylaşıma tşkler kardeşim

H

hasansaðcan

Guest

Allah razı olsun folcan güzel paylaşım olmuş.İNşallah anlayabiliriz

M

mehru

Guest

geçenlerde de ablam maille yollamıştı bunu bana ilk orda okumuştum ve çok etkilendim..anlatılanlar ne kadarda doğru..allah sonumuzu hayr etsin inşallah..

A

ayisigi

Guest

elinbesağlık kardesimm bunu hayal sananlarr bugünleri uzakta görenler gafletlerinden erken uyanırlar ins... p.e.(sav)in canakkale savasina katilmasini sacma bulan bu zihniyetler bu topraklardayken o günler hiçte uzak degilll mevlaa o günleri yasamayi bizlere ve evlatlarımıza nasip etmesin aminnn

A

Atatürkçü

Guest

Bu yazı Türklüğümüzden fazla İslam'i değerleri üstün tutmasını bahsi geçen yazıda 'hadi Türklüğünüzden vazgeçtiniz bari İslam'ın emirlerine uysaydınız' cümlesinden açıkca belli ediyor.. Tamamen Sağ-Sol tartışmasına yol açacak havasındaki bu yazı sağ duyumuzu canlandırarak bizi hüzüne dolayısıyla aynı düşünceye çekmekten başka birşey değildir.. Zaten bu yazı yapanın yolundan gitmeyi düşünsek Türkiyem'izi işgal ettikleri zaman Ülkemizi terkedip Iran'a gidelim.. Kara çarşaf felan tam müslüman oluruz.. Ya arkadaşlar biraz liberal olun.. Hiç bir Türkiye vatandaşı Türklüğünden utanmaz.. utanamaz.. Utanılacak biri varsa oda kendi düşünceniz olmalı.. Atatürk'ümüz 'Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.' dememiş miydi ? 'Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi, sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için, gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir. Laikliği dinsizlikle karıştırmak isteyenler, İlerleme ve canlığın düşmanları ile gözlerinden perde kalkmamış doğu kavimlerinin fanatiklerinden başka kimse olamaz.' dememiş miydi ? Ey bu vatan toprağı elden gidiyor diye yazı yazıp, kendince dertlenen ve stemlenen insanlar sizlere sesleniyorum bu ülkeden hiçbir zaman TÜRK BAYRAĞI İNDİRİLEMEZ, bu ÜLKENİN İSTİKLAL MARŞI değiştirilemez ve bu ÜLKEDEN EZAN SUSUTURULAMAZ şimdi burada şunu belirtmek isterim, hepiniz az çok istiklal marşının tamamını bilirsiniz yada tabir-i caizse sadece papağan gibi ezbere mi bilirsiniz? yoksa RUHUNUZDA yaşayarak mı inanarak mı okursunuz ? her okuduğunuzda fırtınalar kopar mı içinizden? Ona göre mi davranırsınız şayet papağan gibi ezbere ne dediğini anlamadan söylüyorsanız size diyecek bir sözüm yok, ama hem anlayarak hem de kalbimden söylüyorum diyorsanız şayet bu ülkenin okullarının önünde hiçbir zaman haç'lı bayrak ya da çan sesleri falan geçelim bunları izin verdiklerimizin dışında taa "FATİH SULTAN MEHMET zamanında bile dini inanış olduğundan karışılmadığından sadece müsahama gösterilmiştir. Şimdi buradaki yazının başına gelecek olursak "BAYRAK" Bayrağımız AY ve YILDIZDAN oluşur zemin rengi KIRMIZI dır. Bayrağımızda ki HİLAL İslamiyeti temsil eder, YILDIZ ise TÜRKLÜĞÜ, KIRMIZI RENK ise toprağa karışan KAN'ı temsil eder.. esas konuda burda bitiyor zaten hiçbir Müslüman Türk ölene dek vatanının bayragının değiştirilmesine göz yummaz bunu düşünemez dahi vatan toparagı mevzuhatına gelecek olursak kars tan edirne ye bu toprağın işgal edilebileceğini düşünen varsa aramızda yaşamasın şimdiden gitsin bu ülke toprağı nasıl savunulduysa Çanakkale geçilmez denildiyse ve GAZİANTEP, KAHRAMANMARAŞ, ŞANLIURFA .... çok kahramanca savaşlar ve canlar verilmiştir şayet gene aynı şartlar oluşacak olursa bir karış toprağı dahi için olsa can almak için sayısız evlatları vardır bu ülkenin hem CAN ALMAK için hemde CAN VERMEK için gözlerini kapamazlar hatta tereddüt dahi etmezler... Camilere gelinecek olursa bu memleketin toprağı işgal edilemeyeceğinden dolayı CAMİİ sayıları artarak devam eder amma asla azalmaz, işgal edileceğiz diye korkan veya vatan toprağını namustan saymayanlara da derim ki sadece vatan toprağı olarak değil o zaman size örnek vereyim basit IRAK örneği vatan elden gitti mi size göre gidecek ya, Irak ta kadınların hatta yaşı 8 ve 10 değişen kız çocuklarının ırzlarına geçiliyor tecavüzler ediliyor erkeklerinin gözleri önünde keşke yazıyı derleyen kişi öyle pembe tablo çizeceğine çocuk okula gitti yok haçlı bayrak gördü tankta asker vardı işgal altındayız amma okuyoruz harita bulduk ne güzel bir hayat öncelikle karının kızının ırzı gidecek gözlerinin önünde Türkiye işgal edilirse kürdistan kurulacak falan hikaye zaten kurulsa da onlarda ABD’lilerden eksik kalmazlar benim edebim el vermiyor bazı hadiseleri yazmaya lakin ırakta yapılan olayları bi izleyin internet var elinizin altında sonra torağımızın işgalinden bahsedin toprak vatan namustur vatanı olmayanın namusu da olmaz.. Şeriat'ın islam hukuku olması yanlış usul olduğu gerçeğini değiştirmez.. Ben bu yazıyı yazan ve herhangi bir düşünceyle bu yazıdaki sav'ları savunan kişilere söylüyorum : Tüm olaylar LAİKLİK'liğin tam anlamıyla uygulanmamasından çıkıyor.. Laikliği tam anlamıyla öğrenmenizi tavsiye ediyorum. Laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması ve kişinin ibadet özgürlüğü olduğu tartışılamaz.. Buna bir şey diyemem.. Fakat ibadet özgürlüğü kamusal alan'a (ortak alan'a) sokulursa işte o zaman bişe derim.. Ortak alan'a tüm değerlerimizi taşırsak bağlı olunan değerlere karşı ideolojik bir benimseme olur.. Neymiş efendim.. Üniversite'ye mini etekler giriyor da türbanlı niye giremiyor.. ? sorun burada işte.. O mini etek giyen şahısın arkasında bağlı bir ideoloji yok.. Ama türbanlının var.. bugünün imamları Avrupa'ya tüm kini'yle yaklaşırken kamusal alanda başörtü sorununda kendilerine göre olumlu cevap vermesinden dolayı Avrupa'ya övgüler yağdırıyor.. Bumu müslümanlık ? Türkiye'de Laiklik tam uygulansaydı Mehmet Yücel Özbilginler, Bahriye Üçoklar öldürülmezdi..Sağ duyu derken sağ görüş anlamında söylemedim.. sadece insanın soyut olan vicdani duygu anlamında kullandığımı bilmeni isterim.. Ya kör müsünüz? uzakta değil.. tam yanı başımızda oldu.. İran.. İlk önce devlete bağlı kurum ve kuruluşlar örtünme serbestleştirildi.. daha sonra yavaş yavaş şeriat temelini atan zorunlu kara çarşaf uygulandı.. dolayısıyla büyük bir baskı rejimi.. Ben Türkiye'nin geleceğini böyle görmek istemiyorum.. eğer görmek isteyen biri varsa İran'a gidebilir.. müslümanlığa hakaret elbette etmem hiç bir dine hakaret etmem ama bunu kullanlara karşı düşüncemi savunurum.. Türk ve İslam ayrılmaz bir simgedir.. Fakat benim demek istediğim yazı'daki 'hadi türklüğünüzü bıraktınız, islamı niye bıraktınız' sözüne karşıydı.. Bu vatan kolayına kazanılmadı.. Ne canlar verildi.. Şimdi bırak onların hatıralarını anımsatmaya.. gençler yabancı harflerle Türkçemizi kirletiyorlar.. Siz bilirmisiniz ? bilmem ama... Ulu Önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BU GÜNLERİ GÖREREK TÜRK MİLLETİNE ŞU ÖĞÜTÜ VERDİ.... ' EY TÜRK MİLLETİ!! ÜSTTE GÖK ÇÖKMEDİKÇE ALTTA YER DELİNMEDİKÇE. BİLKİ TÜRK MİLLETİ TÜRK YURDU TÜRK DEVLETİ TÜRK TÖRESİ BOZULMAZ... EY ÖLÜMSÜZ TÜRK MİLLETİ KENDİNE DÖN SU GİBİ AKITTIĞIN KANINA DAĞLAR GİBİ YIĞDIĞIN KEMİKLERİNE LAYIK OL.... NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ' Saygılarımla..

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

"Ne mutlu MÜSLÜMAN'ım diyene!"

not: gerekçeli yorumumu müsait bir zamanda yazacağım inşaallah.

A

Atatürkçü

Guest

Sizin gibi sabit fikirli insanlarla tartışmaya girmem ama Atatürkün ' Ne Mutlu Türk'üm diyene ' lafını değiştirip sanki biz müslüman değiliz izlenimi verip cümleyi değiştirmen sadece senin fikirden olanları kandırır.. Ben yazımda müslümanlık ve Türklük ayrılmaz bir simgedir diye bir cümle kullanmama karşın siz ' ne mutlu müslümanım diyene' derseniz müslümanlık ile Türklüğü ayırmış olduğunuzun ne kadar farkındasınız ? Bende Müslümanım Bende Türküm.. Ama Sayesinde burada olduğumuz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e saldırmam.. Ne müslümanlığa ne Atam'a saldırmam... böyle izlenim vermek size yakışır.. Dediğim gibi yazıyı destekleyenler Iran'a gidebilir........

Not : Ölülerden medet ummak, medeni bir cemiyet için, şindir(lekedir). Efendiler ve ey millet, biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Atatürkçü' Alıntı:
Dediğim gibi yazıyı destekleyenler Iran'a gidebilir........
vay canına!
bakar mısınız... dağdan gelip bağdakini kovmak buna derler işte.
dostum farklı bir fikir, kafa yapına uymayan bir görüş beyan etti diye bir insanı kendi öz vatanından kovmak ve anında kapı dışarı etmek size ve sizin zihniyettekilere yaraşır.

eğer isteseydim senin bütün yazdıklarını siler, tek söz dahi söylemene müsaade etmezdim. ama biz sizler gibi değiliz... "urun, öldürün, koman!" demeyiz hiç bir zaman.

Bizim Atatürkle bir sorunumuz yok. her devlet adamı gibi o da ülkesine hizmet etmiş, tarihteki mümtaz yerini alarak bu fani alemden ayrılmıştır. deruhte ettiği kıymetli hizmetler münasebetiyle medyun-u şükranız.

ama dostum o bir insandı... tanrı değildi!

bakın size ne dicem... Cenab-ı Allah sevgili elçisine, 'uğruna alemleri yarattım' sevgili peygamberine vahiy ile fırça atmıştır. bir hatası münasebetiyle azarlamıştır onu. Eğer 'Abese' suresini okursanız görürsünüz bunu.

demem o ki, bir peygamber dahi hata yapabiliyor da... nasıl olur, başkası yapmasın. hatadan münezzeh Allah'tır sadece.

bilmenizi isterim ki... Atatürk'ü haşa tanrı gibi yanılmaz ve hata etmez diye telakki edişiniz öncelikle ona zarar verir, onun ruhunu incitir. yapmayın böyle dostum. bi taraftan müslümanım diyeceksin, ama bu konularda islam ne diyor diye hiç düşünmeyeceksin. sonra da gelip burda ben de müslümanım teranesiyle ambalajladığın asıl düşünce ve fikirlerini zoka gibi yutturmaya kalkacaksın. seni dürüst olmaya davet ederim. ama hassaten müeddep olmaya...

gelelim yukarıdaki yazı vesilesiyle yapacağımı belirttiğim yoruma.

ben bu yazının abartılı olduğunu düşünüyorum. bazen insanlar indi fikirlerini çok masum ve hamaset ihtiva eden ambalajlara sararak satışa arzederler. insanlar gözyaşı dökerken yutturulmak istenen zokanın farkında bile olmazlar.

şunun iyi bilinmesini isterim. yahudi bir ülkeyi kendine ram etmek istediğinde oraya ilk soktuğu fikir ırkçılıktır. çünkü en tehlikeli zoka budur. kimsenin kendi ırkını, mensup olduğu milletini inkar ettiği yok ki... ama eğer siz durup dururken kendi ırkınızı üstün görür ve yüceltirseniz diğer insanları küçültmüş, kırmış, incitmiş ve soğutmuş olursunuz. bu da elbetteki tefrikayı doğuracaktır tabii olarak.

şöyle bir düşünün... neden acaba aslen bir kürt olan ve tekinalp takma isimli bir yahudi olan moiz kohen'in öğrencisi Ziya Gökalp niye türkçülük yapmıştır. hiç merak ettiniz mi acaba?

neyse geçelim. İslam ırkçılığı kat'i bir dille yasaklamıştır. Atatürkçünün hiç adını bile anmadığı Hazreti Muhammed (s.a.) ırkçılık yapanlara lanet etmiş, Arabın arap olmayana üstünlüğü yoktur diye buyurarak ümmet-i Muhammedi bu fitne belasından kurtarmaya çalışmıştır.

eğer benim yanımda bir kürt 'Ne mutlu kürd'üm diyene' bir söz söylese dünyayı başına yıkarım adamın. 'ben türk'üm, bana hakaret mi ediyorsun' yani diye. keza bir yunan, bir ingiliz de aynı şeyi söyleyebilir ve bu durum karşıdakinin yüreğine kor bir ateş gibi düşüverir...

ama eğer bir kürt kardeşimiz, "Ne mutlu müslümanım diyene" dediği zaman kalkar boynuna sarılır kucaklarım onu. işte birlik, beraberlik ve tesanüt böyle sağlanır.

lanet olası pkk belası bu ülkeye bu sakim zihniyet yüzünden musallat oldu. bu ülkenin ezeli ve ebedi harc'ı olan islam hükümferma olsaydı zemin bulabilir miydi acaba? hiç bu soruyu sordunuz mu kendinize?

bir an aksini düşünün... mesela eğer, bu ülkenin her görünen yerinde "Ne mutlu kürd'üm diyene" diye tabelalar asılı olsaydı bizler ne düşünürdük, ne yapardık. ben şahsen öz be öz bir türk çocuğu olarak hiçbir şey yapamasam bile çok incinirdim, gördüğüm her yerde kahrolurdum.

dostum biraz empati yapmaya ne dersin?

bak yunanistan da aynı zihniyetle helenizm kafatasçılığı yapıyor. hiç orada yaşayan soydaşlarımızla, kardeşlerimizle konuştun mu, ne hissediyorsunuz diye...

yazının sonunda 'başaramayacaksınız' diye yazıyorsun. biz birşeyi başarmaya çalışmıyoruz. başarmaya çalıştığımız tek şey var: bu ülke bölünmesin, parçalanmasın ve kimse damarındaki kanı yüzünden aşağılanmadan, horlanmadan ve bu ülkeyi severek, sevmeyi bir ibadet telakki ederek huzur içinde yaşasın istiyoruz. o zaman hepimiz rahat ederiz, huzur ve sükun içinde yaşarız.

ve son söz olarak bilin ki... "Eğer inanıyorsanız üstün olan sizsiniz" (Al-i imran, 139) ve ayrıca "Mü'minler ancak kardeştir" (Hucurat, 10) ayet-i celileleri sizin için yeterli bir cevaptır.

eğer inanıyorsanız!

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

ilgilisine özel not: uzaktan yakından gelip dini bir siteye saatli bomba koyar gibi yazılar sokuşturmayı dürüst bir davranış olarak görmediğimi belirtmek isterim. burada bir kasıt olmasa bile, bir iyilik ve hayır da yoktur!

D

DAMRAM

Guest

MiM' Alıntı:
ilgilisine özel not: uzaktan yakından gelip dini bir siteye saatli bomba koyar gibi yazılar sokuşturmayı dürüst bir davranış olarak görmediğimi belirtmek isterim. burada bir kasıt olmasa bile, bir iyilik ve hayır da yoktur!
denılecek söz söylenmıstir sagol mim hocam daha söylenecek yorum kalmamıstır üsteki yazınızda sagolun allah razı olsun

A

Atatürkçü

Guest

o kadar yazı içinde sadece o söze takılman beni şaşırttı.. yarası olan gocunur derler.. Eğer fikrinizi böyle açık açık söyeleyebiliyorsunuz, saatlerce bilgisayarın başına oturuyorsunuz, rahatlıkla fikrinizi internet aracılıyla iletebiliyorsunuz ve bu yaptıklarınızın Atatürk sayesinde olduğunu unutmayın..

Eğer Türklüğün temel anlamı ve bekasına ne tür neden olursa olsun, karşıt düşünce olup bunu yazıya dökerek ve destek vererek yapılan beyanlara her türlü saatli bomba değil dinamit koymayı emin olun yeğlerim..

Ben yaptığım saldırıcı bir mesaj değildir.. Sadece fikrimi savundum.. Vatanını sevmeyen irana gidebilir dedim. gitsin demedim. sizi kovmak gibi bi ne haddim ve ne yetkim var.

Özgürce düşüncelerimi savunup ardından bir fikir beyan ettiysem buna dağdan geldim bağdakini kovuyor derseniz ben dağdan gelmekten gurur duyarım.. fakat bunun üstüne sizin nereden geldiğinizi merak ederim..

Foruma kayıt olduğumda tek şart ' ne olursa olsun yine gel ' diye yazmışsınız.. Eğer bu sözünün arkanızdaysanız zaten yazılarımı silmemeniz için koskoca neden var..

Haşa.. biz Atatürk'ü yaratıcı gözüyle bakmıyoruz, fakat onun sayesinde halen bir TÜRK olarak rahat yaşayabiliyorsan onun sayesinde olduğunu unutmuyoruz.. Atatürk'ümüzün yaptığı bir savaş değil devrimleride var. 1922'de Saltanatın Kaldırılması 1924'te Halifeliğin Kaldırılması 1923'te Cumhuriyetin İlanı Kadınların 1926'da Erkeklerle Eşit Haklara Sahip Olması.. Bunlar sadece birkaçı..

Ben Atatürk'ü büyük bir kurtarıcı olarak görmem sizin gözünüzde nasıl bir tanrı olarak görmem izlenimi doğdu şaşırılır biçimde..

Ben müslümanım. müslümanlığıma en ufak ambalaj biçimine sokman beni şaşırtmadı.. Benim nereden anladınız müslümanlığa uymayan hal ve hareketlerimi anlamadım... Atatürk'ü Vatanımı seviyorum diye İsterseniz bana Hristiyan deyin.. Ben kendimden sorumluyum ve Ne hata yapacaksam hesabını Allah'a veririm.

Kahrolman gereken çok şey var.. Bu konuda kahrolman yersiz, ben ırkçı değilim.. Atatürk'ümüzün dediği gibi ' Ne mutlu Türk'üm diyene ' Türk gibi hisseden, Türkiyeyi seven herkese karşı sevgili, saygılıyımdır.. Türkiyeyi sevmeyenlerede saygılıyım, sevmeme hakkı vardır ama Türkün temel anlamı ve bekasına derecesi ne olursa olsun saldırı niteliğinde bir yazı varsa ben buna karşı koyma hakkım vardır Arkadaş... yazımda söz konusu olan Ülkeme Kürdistan devleti kurmak isteyenler ile alakalıdır..

İmzamdaki beyan, bizimle konuştuğumuz olay ile karıştırmanız tarafında değilim.. Başaramayacaksınız'daki kasıt: Atatürk'e saldıranlardır.. karikatür'e bakarsanız orada bir kaç dindar görünümlü kişiler tarafından Atatürk'ümüzün heykeli tahrip edilip tıkılıyor.. Yani saldıranları simgeliyor. . Mesela, buna örnek olarak MADIMAK Olayı var.. Hazırda gündemde olan birşey.. Eğer siz Atatürk'e saldırmazsanız eyvallah..
Ama görüntü itibariyle görünüyorki 'hadi Türklüğünüzden vazgeçtiniz bari İslam'ın emirlerine uysaydınız' cümlesine destek vermeniz Atatürk'ün bize en büyük emaneti ' ŞANLI VATANIMIZ ' bekasına büyük bir darbedir..

Atatürk'ümüzün dediği gibi.. ' Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kâfir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslâmların kâfirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır. '

Emin olun kişiliğime ters düşecek çok ağır cümleler kurmak isterdim. Fakat Atatürkçü kimliğime leke değmesin diye kendi cümlelerimle hakkımı savunmaktan başka birşey yapmadım..

Atatürkü çok farklı bakış açısıyla bakıyorsunuz,
Ve biliniz ki.. Atatürk olmasaydı ; Siz bir Fransız, Alman, İngiliz, bir hristiyan olarak yaşama devam edecektiniz.. şimdi Müslüman olup Hristiyanlığa duyduğunuz uzaklık kadar, Siz Hristiyanken Müslümanlığa duyacağınız uzaklığa eş değer olduğunu unutmayın!!

Daha sizinle tatışamayacağım.. İsterseniz bu tartışmayışımı cevap vermediğime bağlayabilir, kendi kendinize övünebilirsiniz.. size daha cevabi bir mesaj yollamayacağımı bildirir, Atatürk'ü daha çok tanımanızı temenni ederim..

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

uzaklardaki' Alıntı:
Türklüğünüzden utanmadınız hiç olmazsa insanlığınızdan utansaydınız baba.
Atatürkçü,

1. sen bu yazıyı yanlış okumuş olmalısın. gördüğün gibi, senin yazdığın biçimde değil. kaldı ki, senin zannettiğin biçimde dahi olsaydı bu asıl, türklüğe değil, islama hakaret olurdu. yani öyle dahi olsa senin gocunmanı müncer kılacak bir durum söz konusu değil.

2. bakın şimdi... Atatürk konusunda bizim bir lafımız yok. Ama sizin bir lafınız var ki... islam akaidi açısından sizi küfre götürecek cesamette bir sözdür. "Eğer Atatürk olmasaydı..." diye başlayan sözünüz Allah'ın külli iradesini yok sayma gibi bir neticeye delalet eder. Atatürkçü olabilirsiniz, ama siz aynı zamanda müslümanım diyorsunuz. Eyvallah! ama mensubu olduğunuz dininizin hassasiyetlerini de gözardı etmemelisiniz.

3. Karşıt görüşte dahi olsak, bu kavga etmemizi ve müeddep olmayan ifadeler kullanmamızı gerektirmez. İki medeni insan gibi de konuşabiliriz; nitekim konuşabildiğimiz gibi... doğru olan da bu değil midir? Aslında sizinle müşterek iki yönümüz var: bir, bu ülkeyi canı kadar aziz bilmek ve sevmek... iki, güzel dilimizi doğru kullanmak ve buna ihtimam göstermek. Sizi bu konuda tebrik ediyor, takdir ve şükran hislerimi sarahaten belirtmek istiyorum. Çünkü ben de, bir ülkeyi ve milleti sevmenin, onun dilini en güzel biçimde ve kusursuz kullanabilmekle eşdeğer olduğuna inananlardanım.

Vesselam.

I

imamhatipliyiz.biz

Guest

Atatürkcüyüm diye geciniyorsun ama hiç bişey bilmiyorsun kardeşim.

öncelikle yasının cok kücük oldugu belli oluyor. cok cahilce konusuyorsun. cok bölücü konusmaların var. Madem öyle sende rusyaya git.

MAdımak oteli olayı demişsin. o olayı PKK yaptı kesinlikle. İspat istersen Başbaglar köyündeki 33 kişinin ölümünün 5 temmuzda yıldönümüydü, ve intikamını aldılar ve yapanlar yine PKK lı idi. Senin gibi cahilleri ahmakları kandırırlarda bizi kandıramazlar koçum.

Madımakta iki tane saz tıngırdatanı aydın olarak gösteren züppeler neden başbaglardaki köylüler öldürülürken sesleri cıkmadı. Hani köylü milletin efendisiydi.

bu resimdekiler insan deilmi? madımaktaki ölen teröristlere acıyorsunda bunlara acımıyormusun?

madımaktakiler vatan hainiydi, Atatürk karsıtı insanlardı. sen gitmiş onları savunuyorsun. senin aklından şüphe ediyorum.

Bende NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyenlerdenim. HAtta Allah a dua ederim Türk üm diye. Hem müslüman hemde türk olmak herkese nasip olmaz.

Osmanlı daki adalet kimsede yoktu. 600 sende sadece 2 defa hırsızlık olmus. Yien sana osmanlıdan bi adalet söylüyeyim, kadına eşitli verildi diyorsun, osmanlı zamaında padisahtan cok maaş alan valide sultandı ve kadındı.

Bende Atatürük ü severim ama sana bir soru daha.

Atatürkün arkasına sıgınıpta onun adını kullanarak ülkenin anasını aglatanlara ne demeli? Biz Atatürke karsı deiliz Atatürkün arkasına sıgınıp Sanki Atatürk demiş gibi o yasak bu yasak diyenlere karısıyız. Hani okuma özgülügü vardı? Sırf dinini seviyor diye kapalı kızları okula sokmayan insanlara ne demeli.

Ben Atatürkcüyüm diyenlere dikkat ettinmi? hep sosyete ve para icinde yüzen insanlar.

Atatürkücüyüm demekle oluyor, hani nerde cagdasca bir yasam, uzay üssümü kurdu atatürkcü düsünce dernegi yada ülkeyi cok üleri bi yeremi getrirdiler. ismet inönü zamanından beri bu halkın anasını aglatıllar.

Ama artık halk uyandı, bu milleti atatürk ün adını kullanarak yediklerini anladılar ve secim zamanı sandıga gömdüler.

Atatürkün hayatını ögrendigin kadar hz. peygamber efendimizn hayatını biliyormusun?

PEKİ SEN peygamber efendimzin s a v hayatını okudunmu? yasam tarzını adaletini okudunmu. Bence sen önce onu oku sonra gel tartıs burda.

Senin yüzünden burda kötü duruma düsüyoruz, sanki biz atatürk karsıtıymısız gibi duruma düstük. COK CAHİL BİRİSİN. Aslında cahile en iyi cevap susarak verilir ama dayanamadım sacma sapan madımak olayını savunmana.

Arkadaslar bu kişiye cevap verip kendini bişey sanmasını sağlamayın. Bırakın kendi kendine yazsın. Umursamayın. Bizi zor durumda bırakmaya calısıyor.

Bizi kışkırtmaya calısıyor. KArdeş BİZ SENDEN DAHA COK SEVİYORUZ ATATÜRKÜ, SEN SADECE ATARÜKÜ SEVİYORSUN AMA BİZ HEM ATATÜRKÜ HEM DİNİMİZİ HEM VATANIMIZI HEM İNSANLARI SEVİYORUZ.

Atatürkün askerleri hepsi dini yerinde insanlardı, bu ülkeyi o dindar imanli inanclı insanlar kurtardı. şimdi onları begenmiyorsunuz ayıptır senin ve senin gibi düsünenlere.

ŞEHİT OLAN ASKERLERİMİZ AİLELERİNE BAKARSAN HEMEN HEMEN HEPSİ DİNDAR İNSANLAR VE VATAN SAOLSUN DİYORLAR. AT GÖZLÜKLERİNİ CIKARDA ÖYLE KONUS. PERSPEKTİF BAK BİRAZ. BEN SENİ KAALE ALMIYORUM, CAHİLLİGİNE VERİYORUM. İKİ KİTAP OKUYRAK KENDİNİ BİŞEY SANIYORSUN. HADİ KENDİ CÖPLÜGÜNE.

R

Resulehasret

Guest

Mim hocam yazılarınızdan dolayı hayranlığımı bildirmek isterim Allah razı olsun .

T

Tuðçenaz Uðurlu

Guest

Ellerine sağlık.
Çok güzel.