Moderatorluk basvurusu

• Konbuyu başlatan samimi
  • Başlangıç tarihi
S

samimi

Guest
forumumuzda uzmanlik alaniniza gore moderator olmak isteyenler ,
hangi konuda bilgileri varsa buradan yazip basvuru yapabilirler...
hayirli olsun...

[TB] Benzer konular

U

umitergun

Guest
Ynt: Moderatorluk basvurusu

hocam ben eksik bir bölüm söylemek istiyorum... Moderatör olmak değil yani...Bayan bir arkadaşımızın yapmasının daha uygun olabiliceği bir bölüm..yapmak isteyen olmazsa bende yapabilirim..

Mesela evlenecek gençlerimize ve bilgisi olmayanlara yönelik, bilgi vermek için "Mahrem Konular" adlı bir bölüm nasıl olur..Maksat dini bilgiler vermek ve müslüman kardeşlerimizi bu bilgiler ışığında yetişmelerini sağlamak değil mi ?

MiM

Admin
Yönetici
Membership

umitergun' Alıntı:
Mesela evlenecek gençlerimize ve bilgisi olmayanlara yönelik, bilgi vermek için "Mahrem Konular" adlı bir bölüm nasıl olur..Maksat dini bilgiler vermek ve müslüman kardeşlerimizi bu bilgiler ışığında yetişmelerini sağlamak değil mi ?
mahrem konular kadın-erkek herkesin bi yerde bulunduğu ortamlarda yazılıp konuşulmasını pek doğru bulmuyorum. bu konu son derece istismara, sulandırılmaya açık, tehlikeli bir girişim olur düşüncesindeyim. sadece bayanların girebildiği bir bölüm açılabilirse belki olabilir... lakin o durumda da kimseye kimlik kontrolu yapma şansımızın olduğunu pek sanmıyorum. çünkü kadın maskesiyle mahrem bölümlere girip çakallık yapacak bi sürü psikopat çıkacağına adım gibi eminim.

yine de herşeye rağmen, diğer yönetici arkadaşlar olumlu görüş bildirip, -hassaten kimliklerinden emin olduğumuz bayan kardeşlerimiz olumlu görüş bildirip talep ettiklerinde- düşünülebilir. yararlı olacağına ben de inanıyorum, lakin istismar edilmesi, nahoş durumlara yol açması gibi korkularımı da öyle kolay izale edemeyeceğimi de belirtmek isterim.

R

Resulehasret

Guest

Mahrem konuların paylaşıldığı bölüme bende razı değilim Mim hocayla aynı düşüncedeyim, Ama birtek hanımların girebileceği bölümün açılmasında bayanların isteği olursa olabilir bence, Hanımlar için açılacak bölüme öyle her bayanım diyen giremeyecek zaten Mim hocam sitemizde tanıdığımız bayan ablalarımız girebilir sadece aynı administratör bölümü gibi onlara özel üye grubu açılırsa olabilir. Ama şöylede birşey var sitemizde beş tane erkek webmaster üye yani en yüksek seviyede olan kişiler yani Fussilet, Mim, sukut, bir. fikir. çilesi Ve ben:) biz muhakak görebileceğiz hanımların bölümünü o sebeple hanımlar haricinde bizde görebileceğiz, hanımlar bu sebeple sıcak bakmayabilir bu fikire:)

U

umitergun

Guest

hocam sadece eksik bir yönü bildirdim... İnsanlarımız böyle konularda çok cahil konu açmamız mümkün olmasa bile bilgilerin güvenilir olduğu bir siteye link verebiliriz diye düşünüyorum..

Amacım toplumuzdaki bilgi eksikliğini gidermek ..Bildiğim bir site var bir kişiye bilgi vermek için araştırma yaptığım bir zaman rastladım o siteye link verebiliriz belki...En azından yardımcı olmuş oluruz kardeşlerimize.. verilecek bilgilerde dini bilgiler...

U

umitergun

Guest

Resulehasret' Alıntı:
Mahrem konuların paylaşıldığı bölüme bende razı değilim Mim hocayla aynı düşüncedeyim, Ama birtek hanımların girebileceği bölümün açılmasında bayanların isteği olursa olabilir bence, Hanımlar için açılacak bölüme öyle her bayanım diyen giremeyecek zaten Mim hocam sitemizde tanıdığımız bayan ablalarımız girebilir sadece aynı administratör bölümü gibi onlara özel üye grubu açılırsa olabilir. Ama şöylede birşey var sitemizde beş tane erkek webmaster üye yani en yüksek seviyede olan kişiler yani Fussilet, Mim, sukut, bir. fikir. çilesi Ve ben:) biz muhakak görebileceğiz hanımların bölümünü o sebeple hanımlar haricinde bizde görebileceğiz, hanımlar bu sebeple sıcak bakmayabilir bu fikire:)
Hasan kardeşim doğru söyledin.. Zaten yazımı yazarkende uygun olmacağını belirten kelimelerde kullanmıştım.. Benim ki sadece bir öneriydi. Tabiki suistimaller olabilir. Belki sadece bayanlarım girmesi sağlanabilirse olur herhalde...

Olmayacaksada üstünde durmaya gerek yok zaten..

S

samimi

Guest

mim hocam gibi ben de mahrem konular fikrine olumsuz bakmaktayim...
link vermek uygun olabilir ama guvenilir siteler olmasi lazim istismara acik bir konu...

U

umitergun

Guest

samimi' Alıntı:
mim hocam gibi ben de mahrem konular fikrine olumsuz bakmaktayim...
link vermek uygun olabilir ama guvenilir siteler olmasi lazim istismara acik bir konu...
tabiki hocam istimara açık bir konu...

sadece öneriydi sadece öneriydi sadece öneriydi sadece öneriydi...

1

112ciyiz.biz

Guest

otomobiller kosunuda iyi sayılırım arkadaşlar... zaten bölüm olarak ta talebim olmuştu.. özellikle modifiye konusunda ;)

N

Nar-ý Hakikat

Guest

Bayanlara özel bir bölüm var zaten ve açıkçası o bölümün herkese açık olması taraftarı değilim.
O bölüm bayanlara özel olmalı.
Yönetici kardeşlerimiz ilgilenirse sevinirim.
Vesselam

B

bir.fikir.cilesi

Guest

aslında düşünmeyi ve yazmayı ilerletmek ve özgün olmak yolunda...

bir konuya tıklayan her üye en az 3 cümle ile cevaplamalı kaydı koyulsa...ya da bir cümle ile...

tabi teşekkür vs cümleleri değil...:)

hiç olmazsa hakiki manada fikir forumu oluşturulabilir bu manada...

MiM

Admin
Yönetici
Membership

Nar-ı Hakikat' Alıntı:
Bayanlara özel bir bölüm var zaten ve açıkçası o bölümün herkese açık olması taraftarı değilim.
Vesselam
tabii ki sadece bayanların girebileceği bir bölüm açabiliriz. bu kolay. yalnız, iki sorun var.

1. doğrusu birilerinin istismar etmesinden korkuyorum.
2. yukarıda sevgili hasanın da belirttiği gibi, süper yöneticilerin hepsi erkektir. ve onların bu bölümü görememe imkanı maalesef yok. diğer bayan olmayan yöneticilere kapatabiliriz, ama süper yöneticiler için maalesef söz konusu olmuyor, olamıyor... bu tamamen sistemle alakalı birşey ve değiştirilmesi mümkün olmayan bir mevzu. bu durumdan hanım kardeşlerimizin rahatsızlık duyması elbette kaçınılmazdır.

şayet yine de, olmalı derseniz... açalım. fakat, bayan olduğuna kesinlikle kani olduğumuz kişilere vereceğimiz bir üyelik grubu formatı ile bunu sağlayabiliriz.

diğer hanım kardeşlerimizde görüş belirtsinler, gerekiyorsa hallederiz inşaallah.

MiM

Admin
Yönetici
Membership

112ciyiz.biz' Alıntı:
otomobiller kosunuda iyi sayılırım arkadaşlar... zaten bölüm olarak ta talebim olmuştu.. özellikle modifiye konusunda ;)
değerli kardeşim, siz bu bölüme bir heyecan getirebilir misiniz? yani hakkıyla doldurabilir, vakit ayırıp uğraşabilir misiniz?
şayet bu bölümü uçururum diyorsanız, sizi bu bölüme moderatör yazalım, olur mu?

N

Nar-ý Hakikat

Guest

MiM' Alıntı:
Nar-ı Hakikat' Alıntı:
Vesselam
tabii ki sadece bayanların girebileceği bir bölüm açabiliriz. bu kolay. yalnız, iki sorun var.

1. doğrusu birilerinin istismar etmesinden korkuyorum.
2. yukarıda sevgili hasanın da belirttiği gibi, süper yöneticilerin hepsi erkektir. ve onların bu bölümü görememe imkanı maalesef yok. diğer bayan olmayan yöneticilere kapatabiliriz, ama süper yöneticiler için maalesef söz konusu olmuyor, olamıyor... bu tamamen sistemle alakalı birşey ve değiştirilmesi mümkün olmayan bir mevzu. bu durumdan hanım kardeşlerimizin rahatsızlık duyması elbette kaçınılmazdır.

şayet yine de, olmalı derseniz... açalım. fakat, bayan olduğuna kesinlikle kani olduğumuz kişilere vereceğimiz bir üyelik grubu formatı ile bunu sağlayabiliriz.

diğer hanım kardeşlerimizde görüş belirtsinler, gerekiyorsa hallederiz inşaallah.
Sanırım yanlış anlaşıldım değerli Hocam:)
Yeni bir bölüm açılmasından yana değilim ki haklısınız bu konuda. Açıkçası mahrem konuların nette konuşulmasını sakıncalı buluyorum. Dediğiniz gibi istismara uğruyor.
Benim demek istediğim; şu an bayanlara özel bölüm var ve bu başlığın herkese kapatılmasını istiyorum. Yani sadece bayan üyelerimiz okuyabilsim o bölümü.

MiM

Admin
Yönetici
Membership

o halde, bu bölümü kapalı hale getiriyorum. bildik tanıdık hanım kardeşlerimiz girebilecek buraya ancak. yeni gelenlerden olursa, ancak referansla bu bölüme yazabiliriz.

N

Nar-ý Hakikat

Guest

MiM' Alıntı:
o halde, bu bölümü kapalı hale getiriyorum. bildik tanıdık hanım kardeşlerimiz girebilecek buraya ancak. yeni gelenlerden olursa, ancak referansla bu bölüme yazabiliriz.
Duyarlılığınız için teşekkür ederim değerli abimiz..
Allah razı olsun önerimi değerlendirdiğiniz için..
Emin olunan en Emin'e emanetsiniz...

MiM

Admin
Yönetici
Membership

değerli kardeşim,
bayanlara özel bölümü kapalı hale getirdim. yeni bir üye grubu oluşturdum. özel grup üyesi adı altında. ve bu bölüme sadece özel grup üyesi yapılan arkadaşlar girebilecekler. bu gruba hemen aklıma gelen bayan kardeşlerimi yazdım. sizi de oraya moderatör yazdım. özel grup üyesi olmayan hiçkimse bu bölümü artık göremeyecektir.

N

Nar-ý Hakikat

Guest

MiM' Alıntı:
değerli kardeşim,
bayanlara özel bölümü kapalı hale getirdim. yeni bir üye grubu oluşturdum. özel grup üyesi adı altında. ve bu bölüme sadece özel grup üyesi yapılan arkadaşlar girebilecekler. bu gruba hemen aklıma gelen bayan kardeşlerimi yazdım. sizi de oraya moderatör yazdım. özel grup üyesi olmayan hiçkimse bu bölümü artık göremeyecektir.
Allah razı olsun değerli abimiz, böyle daha güzel oldu kanaatindeyim:)
Emeğinize sağlık..

E

elem

Guest

dikkate alınmasına sevindim, benim de rahatsız olduğum bir durumdu..
ilginiz için teşekkür ederim sevgili Mim..
Mevlâ razı olsun..
selâm ile..