Mesnevi Hikayeleri Senaryosu ve Asr-ı Saadet'ten tablolar

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi
S

senarist081

Guest
Arkadaşlar bu iki önemli senaryo projemi ilk defa sizlerle paylaşıyorum.. En geç 1 yıl içinde bu projemi hayata geçirme düşüncesindeyim. bunlara ilaveten Hızır A.s. ile ilgili uzun metraj bir film projem daha var.. Dualarınızı bekliyorum ve bu projelerimde dini bilgisine güvenen, arkadaşlarla da beraber çalışmak isterim..

[TB] Benzer konular

R

Resulehasret

Guest
Ynt: Mesnevi Hikayeleri Senaryosu ve Asr-ı Saadet'ten tablolar

Değerli hocam Allah ilminize kuvvet versin , Dini bilgim çok şükür var.Yakışıklı temiz yüzlü bir oyuncu arıyorsanız ben varım :)

S

senarist081

Guest

Resulehasret' Alıntı:
Değerli hocam Allah ilminize kuvvet versin , Dini bilgim çok şükür var.Yakısıklı temiz yüzlü bir oyuncu arıyorsanız ben varım :)
Böyle yakışıklı ve kabiliyetli biriyle çalışmayı kim istemez,tabii ki hay hay :)

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

yav senarist kardeş... bakıyorum bizim yakışıklı elemanları yeşilçam'a doğru çekmeye başladın. şeyyy... acaba, yakışıklılığı ve dini bilgisi biraz kıt olsa da... bi garibana daha yer var mı? :))) ha bak bu arada bu yazılanları fussilet hoca duymasın, elemanlarımı ayartıyon diye seni banlayabilir ha :)))

R

Resulehasret

Guest

Becerebilirmiyim o konuda biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz hocam:) Fakat şöylede bir anımı anlatayım kendimi gösterim hemen:) 8-9 ay önce bir ajans sahibi ile tanıştım çalıştığım yerde tesadüfen bana bu nescafe reklamlarında oynamam için teklif yaptı, hani bu sessiz nescafe reklamları için oynamam teklif edildi.Fakat ben bu hususta nişanlımı razı edemedim, ailemde razı gelmedi ret etmek zorunda kalmıştım. :)

S

senarist081

Guest

MiM' Alıntı:
yav senarist kardeş... bakıyorum bizim yakışıklı elemanları yeşilçam'a doğru çekmeye başladın. şeyyy... acaba, yakışıklılığı ve dini bilgisi biraz kıt olsa da... bi garibana daha yer var mı? :))) ha bak bu arada bu yazılanları fussilet hoca duymasın, elemanlarımı ayartıyon diye seni banlayabilir ha :)))
Herkese yer var Allahın izniyle..Zaten niçin çabalıyoruz Allah rızası için ve bunları proje olarak düşünmemdeki gaye günümüz Türkiyesindeki Avrupa sevdalısı gaflete düşmüş insanları özüne döndürmek asıl gayemiz..

R

Resulehasret

Guest

MiM' Alıntı:

:):):)

S

senarist081

Guest

Resulehasret' Alıntı:
Becerebilirmiyim o konuda biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz hocam:) Fakat şöylede bir anımı anlatayım kendimi gösterim hemen:) 8-9 ay önce bir ajans sahibi ile tanıştım çalıştığım yerde tesadüfen bana bu nescafe reklamlarında oynamam için teklif yaptı, hani bu sessiz nescafe reklamları için oynamam teklif edildi.Fakat ben bu hususta nişanlımı razı edemedim, ailemde razı gelmedi ret etmek zorunda kalmıştım. :)
Galiba bunu aileniz de nişanlınız da kabul eder..Hiçbir menfaat gözetmeksizin sırf Allah rızası için tüm insanlık ve müslüman alemi içinse bu çırpınışlarımız emin olun onlarda kayıtsız kalmıyacaklardır..

R

Resulehasret

Guest

Ederler hocam zaten razı gelmemelerinin nedenide Allah rızasından uzaklaşacağım düşüncesine kapıldıklarındandır,Eğer sizde kabul görürseniz ben bu hususta Allah rızası için birşeyler yapmak çabalamak isterim.

S

senarist081

Guest

Resulehasret' Alıntı:
Ederler hocam zaten razı gelmemelerinin nedenide Allah rızasından uzaklaşacağım düşüncesine kapıldıklarındandır,Eğer sizde kabul görürseniz ben bu hususta Allah rızası için birşeyler yapmak çabalamak isterim.
İnşallah hep beraber Muhammet ümmetini gaflet uykusundan kaldırıcaz Vesselam :)

B

bir.fikir.cilesi

Guest

bana hangi rol uygundur MiM hocam...

şems-i tebrizi yi mi oynasak...

B

bir.fikir.cilesi

Guest

bediüzzaman hazretlerinin ve nur talebelerinin hayatını film yapmayı düşündünüz mü acaba.

hem yakın zaman.

hem dehşetli bir zamanda yapılan ehemmiyetli ve büyük bir hizmet.

hem şahidlerinden hala yaşayanlar var.

hem de böyle bir film daha yapılmadı:):)

B

bir.fikir.cilesi

Guest

bir de şu var. bu fakir senarist değil ama muharrir olmaya yazar olmaya çalışan bir insan yazdıklarıyla.

acizane bir tavsiye sevgili senarist kardeşim.

yapacağınız filmin tesirli olmasını arzu ediyorsunuz onları temsil edecek karakterlerde o manevi şahısları temsil edebilecek takvada...edebde...ahlakta...fıtratta olsunlar...

bilirsiniz film umuma şamil bir durum...herkesin umumun gözünde olmak duygusu var. ve bu da şöhret hissi doğurur... şöhrette zaten bu manevi şahısları her zaman kaçtığı şeydir... Kulların gözünde şöhretli olmaktansa yerilmeyi, rabbinin katında şöhretli olmay tercih etmişlerdir...

Oyuncularınızı seçerken de bence şöhret olmayı isteyen değil...Çünki yazılana muvafık düşmez hal ve hareket...fıtri olmaz... daha çok tevazu ve mahfiyet, ve dünyevi kaygısı-hedefi olmayan insanlar seçin...

o rolü oynarken...ağlasınlar... acıyı çeksinler...

kimin samimi olduğunu -zaten sizin alanınız, benden daha iyi anlarsınız sevgili kardeşim.

muhabbetle...

vesselam.

B

bir.fikir.cilesi

Guest

MiM' Alıntı:
bir.fikir.çilesi' Alıntı:
bana hangi rol uygundur MiM hocam...
şems-i tebrizi yi mi oynasak...
sıraya girmelisin :)))
oynamak gibi bir amacımız ve gayemiz yok.

o mübarekleri rol dahi olsa canlandırmaya maneviyatımız yetmez... edebsizlik sayarım kendime:):)

tabi layık olan kardeşlerim oynasınlar.

ben de iftiharla seyrederim.

S

senarist081

Guest

Malumunuz Türkiyedeki ulusal kanalların durumu ortda hangi kanalı açarsanız fitne fuhuş içki sahnesi görürsünüz,hiç namaz kılan veya Kuran okuyan birine rastladınız mı?Bir Kanal D ve Show'dan bir beklentim yok benim,bir beşinci boyut'ta oynayan oyuncuları görüyorsunuz Beş,inci Boyut örneğini verdim çünkü benim yazdığım senaryoları yayınlayacak iki ulusal kanal biliyorum STV ve Kanal 7 diğerleri irticacıyız diye bize bırakın projemizi alıp yayınlamayı Avrupalılarla araları bozulacak diye bizi kapı dışarı ederler..Sağolun yine de önerileriniz için..

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

nihayetinde bir 'rol'dür bu... yani siz gerçeğin aynı değilsiniz. burada tipoloji ve oyunculuk kariyeri geçerlidir ve bu bir sanattır. ruhen ve ahlaken her ne kadar tereddi etmiş olsanız da... yapacağınız iş bir 'rol'ü canlandırmak olduğuna göre bu bir kabiliyet, yetenek, tecrübe ve bu sahada iyi bir altyapı ister. mesela... ömer muhtarı antony quinn oynamıştı. müslüman değildi. lakin öyle bir oyunculuk sergilemiştiki... anlatılamaz. demek ki, yönetmen mustafa akkad koca ümmeti Muhammed içinde o rolü hakkıyla canlandırabilecek bir oyuncu bulamamıştı.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

senarist081' Alıntı:
Malumunuz Türkiyedeki ulusal kanalların durumu ortda hangi kanalı açarsanız fitne fuhuş içki sahnesi görürsünüz,hiç namaz kılan veya Kuran okuyan birine rastladınız mı?Bir Kanal D ve Show'dan bir beklentim yok benim,bir beşinci boyut'ta oynayan oyuncuları görüyorsunuz Beş,inci Boyut örneğini verdim çünkü benim yazdığım senaryoları yayınlayacak iki ulusal kanal biliyorum STV ve Kanal 7 diğerleri irticacıyız diye bize bırakın projemizi alıp yayınlamayı Avrupalılarla araları bozulacak diye bizi kapı dışarı ederler..Sağolun yine de önerileriniz için..
arzettiğiniz 'şey', gönüllerde ma'kes bulabilecek evsafta ise, merak etmeyin, her zaman alıcı bulabilir, rağbet görebilirsiniz.

S

senarist081

Guest

Allah razı olsun sağolun..

C

cahit

Guest

uzun metrajlı film çalışmalarınızda başarılar dilerim. bizim bir parodi ekibimiz vardı ve bu parodi işiyle anlatılmak istenenlerin daha fazlasını kalıcı ve eğlendirerek verilebildiğine şahit oldum. kısa metrajlı filmlern parodidende daha etkili olacağını düşünmüş ve arkadaşlarla bunun ön hazırlığını yapmıştık fakat bulunduğumuz il küçük olduğu ve arkadaşların dağılması sebebiyle başarılı olamadık hatta hiç deneyemedik bile . sizlere başarılar dliyorum bize de fikir aşamasında olsun başka aşamalarda olsun yardım etme işi düşerse seve seve katılırım. ama anladığım kadarıyla iyi bir ekibiniz ve donanımınız var sizlerin duacılarıyız ve ben sizin bu projenizin çok önemli ve değerli olduğunun farkındayım RABBİM utandırmasın kolay gelsin