Mektupla ğzür de 15 yıl cezadan kurtaramadı

fussilet

Üye
Yönetici
Mektupla özür de 15 yıl cezadan kurtaramadı

AA
Yavuz Selim Mahallesi Çeşme Sokak'ta bir süre önce gerçekleşen olayda, Fatih Özcan eşi Eylem Özcan ve arkadaşları Nihat Bostancı evinde kiracı olarak kaldıklarıA Arife Muslu'nun evde yalnız kaldığı bir sırada ellerini bağlayarak kolundaki altın bilezikleri alarak kaçtı.
Arife Mutlu'nun kendi imkanları ile kurtularak polise haber vermesi üzerine yakalanan zanlılar nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Mahkeme günü öncesinde cezaevinden Arife Muslu ve eşi Kamil Muslu'ya besmeleyle başlayan bir mektup yazan zanlılar, çok pişman olduklarını, maddi sıkıntıdan bu işe kalkıştıklarını belirterek, kendilerinden mahkemede şikayetçi olmamasını istediler.
Muslu ailesinin şikayetçi olmaktan vazgeçmediği dava Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde görülerek karara bağlandı. Mahkeme heyeti zanlılara 15 yıl hapis cezası verdi.
AA muhabirine açıklamada bulunanA Kamil Muslu, zanlıları evine kiracı olarak aldığını belirterek, kendisinin evde olmadığı bir zamanda eşinin bileziklerini gasp ederek kaçtıklarını söyledi.
Duruşma gününden önce zanlıların kendisine besmele ile başlayan bir mektup yazdıklarını bildiren Muslu, 'Fatih Özcan eşi Eylem Özcan ve arkadaşları Nihat Bostancı'yı ben affetsem de Türk adaleti af etmedi. Onlara acıdım evimi verdim, yardımda bulundum. Ama onlar yaşlı eşimin kolunu yaralayarak bilezikleri çıkardılar. Gereken cezayı aldılar. 15 yıl ceza herkese ders olsun. Türk polisine, Türk adeletine teşekkür ederim' diye konuştu.
YAYIN TARİHİ: 28.05.2012
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı haberin tüm hakları Diyalog Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Source: Mektupla özür de 15 yıl cezadan kurtaramadı
 

[TB] Benzer konular

Üst