La İlahe İllalah Mucizesi

  • Konbuyu başlatan ayþegül
  • Başlangıç tarihi
A

ayþegül

Guest
Lâ ilâhe illallah, Kelıme-i Tevhidinin anlamı; ;Allah;tan başka tapılacak kimse yoktur; anlamındadır. İslam dininin temel kurallarından birisidir. La ilahe illallah Muhammedün Rasulüllah demeyen (dil ile ikrar kalp ile tasdik etmeyen ) kimse Müslüman olamaz. Lâ ilâhe illallah kelimei tevhidini Muhammedün Rasulüllah kelimesi tamamlar. İkisi beraberdir. Hz Muhammed allahın kulu ve rasulüdür, (elçisidir) anlamındadır.

Kelime-i Tevhîd kalplerin pasını siler ve nurlandırır. Kelimei Tevhîd ile Allah;ı zikir ve Allahı zikir ile de kalplerin huzur ve rahatı hakkında birçok ayetler ve hadisler mevcuttur.

"Allah-u Teala buyuruyor: LA İLAHE İLLALLAH benim kalemdir. Bu kaleden içeri giren kişi benim azabımdan emin olur.

; "Allah'ı çokca zikreden erkekler ve Allah'ı çokca zikreden kadınlar; Allah bunlar için bir bağışlama ve büyük bir ecir hazırlamıştır." (Ahzab Suresi - 35)
; ;Dikkat edin, Kalpler ancak Allah;zikretmekle tatmin olur; (Rad suresi 28)

Müslümanın her fırsatta söylemesi gereken Kelime-i tevhidin fazileti, sevabı bereketi çoktur. Yine Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:

; (La ilahe illallah diyen bela ve sıkıntılardan kurtulur.) [Bezzar]

; Allah katında amellerin en kıymetlisi ;Lâ ilâhe illallah demektir.

; Allahı zikretmenin en faziletlisi ;Lâ ilâhe illallah; demektir.

; ;Lâ ilâhe illallah demek doksan dokuz belayı önler, bunların en hafifi de üzerinizdeki sıkıntının kalkmasıdır.

; ;Lâ ilâhe illallah; diyen kimseyi işlediği günahlardan dolayı kafir diye suçlamayın. ;Lâ ilâhe illallah; diyen kimseye kafir diyenin kendisi kafir olur.

; ;Lâ ilâhe illallah; diyen kimse bela ve sıkıntılarından kurtulur.

;Kıyamet günü benim şefaatimle en ziyade saadete erecek olan kimse ihlasla (samimi olarak ; içinden gelerek ) Lâ ilâhe ilallah diyen kimsedir.

;Benim ve diğer Peygamberlerin zikrettiği en üstün kelime,;Lâ ilâhe illallah sözüdür.

; La ilahe illallah;ı çok söyleyerek imanınızı tazeleyin! [Taberani]

; (Günde yüz defa La ilahe illAllah diyenin yüzü kıyamette dolunay gibi parlar.) [Taberani]; " Cenabı-ı Hak (C.C.) şöyle buyuruyor: İzzetim, Celalim ve Rahmetim hakkı için "Lâ ilâhe illalah" Diyen kimseyi ateşe koymayacağım.";Lâ ilâhe illallah; diyen kimsenin günahları silinir ve yerine o kadar da sevap yazılır;;Lâ ilâhe illallah; kelimesi cennetin anahtarıdır.;Lâ ilâhe illallah diyen kimse sözünde sadık ise (samimi ve halis bir kalp ile söylerse) bütün günahları affedilir.; Ölüm halindeki kimseye Lâ ilâhe illallah; söylemesini tavsiye ediniz ve onları Cennetle müjdeleyiniz. Şeytanın insana en yakın olduğu vakit bu andır.; Ağır hastayı ;Lâ ilâhe illallah; demeye zorlamayın, sadece telkin edin.; Son sözü ;Lâ ilâhe illallah; olan kimse, ruhunu kolay teslim eder ve ;Lâ ilâhe illallah; kelimesi kıyamet günü onun karşısına bir nur olarak gelir.;Lâ ilâhe illallah zikri, derin bir ihlas ve samîmiyet ister. ;Kırk gün ihlas ve samimiyetle ibadet eden kimsenin kalbinden diline hikmet pınarı akmaya başlarKelime-i Tevhîdin hatmi 70.000 dir. Yetmiş bini tamamlamaya hatmi tehlil denir. Ne niyetle yetmiş bine tamamlanırsa Yüce Mevla icabet eder.
 

[TB] Benzer konular

Y

Yara ßenim

Guest
Ynt: La İlahe İllalah Mucizesi

Allah cc razı olsun son nefeste iman üzere gitmeyi nasip etsin yaradan(amin)
 
K

kalb-i mecruh

Guest
Ynt: La İlahe İllalah Mucizesi

Rabbim bizi cennetine almak için ne kadar çok sebep sunuyor..dert veriyor ama gidermemiz içinde çok kolay bir yol sunuyor...rabbim o güzellikleri görmeyi nasıp etsin.(AMİN)
 
Üst