Kuran kursu ğörencileri denizde boöuldu: 6 ğlü

fussilet

Üye
Yönetici
Kuran kursu öğrencileri denizde boğuldu: 6 ölü

Hatay'ın İskenderun ilçesi'ne bağlı Karaağaç beldesinde serinlemek için denize giren kuran kursu öğrencisi 6 genç boğularak yaşamını yitirdi. 9 öğrenci ise çevreden yetişenler tarafından kurtarıldı.
Alınan bilgiye göre, Kırıkhan ilçesindeki Kur'an kursunda okuyan bir grup öğrenci Karaağaç beldesine gelerek denize girdi.
Denize giren öğrencilerden 6'sı boğuldu, 9 öğrenci çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Kurtarılan öğrenciler İskenderun Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Denize giren öğrencilerden 1'inin kaybolduğu, arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.
Kimlikleri belirlendi
A Denizde boğulan 6 öğrencinin kimliği belirlendi. Karaağaç beldesinde denize girdikten sonra kaybolan öğrencilerden Ömer Faruk Kurter'in cenazesi yapılan çalışmalar sonucu bulundu.
Denizde boğulan diğer 5 öğrencinin isimlerinin ise Eyyüp Can Seher, Ramazan Duran Güven, Mustafa Kul, Mehmet Bilgin ve İzzet Zorba olduğu öğrenildi.
Öğrencilerin cenazesi İskenderun Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılan 9 öğrencinin tedavisi İskenderun Devlet Hastanesi'nde sürüyor.
-"Adli ve idari soruşturma başlatıldı"-
Kırıkhan Kaymakamı Fecri Fikret Çelik ile olay yerinde incelemede bulunan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, burada yaptığı açıklamada, Kırıkhan ilçesi Kur'an kursundan 1 belletmen ve 18 öğrencinin İskenderun'a bağlı Karaağaç beldesine gezi düzenlediklerini belirterek, gezi esnasında yüzmek amacıyla denize giren Kur'an kursu öğrencilerinden 6'sının boğulduğunu bildirdi.
Olayla ilgili adli ve idari soruşturmanın başlatıldığını belirten Vali Lekesiz, "Ölen öğrencilerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum" diye konuştu.
Bu arada İskenderun Sahil Güvenlik Komutanlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri de bölgede incelemede bulundu.
Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Karaağaç beldesinde serinlemek için girdikleri denizde boğulan Kur'an kursu öğrencisi 6 çocuğun cenazeleri ailelerine teslim edildi.
Alınan bilgiye göre, İskenderun Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kırıkhan ilçesindeki Kur'an kursunun öğrencileri Eyyüp Can Seher, Ramazan Duran Güven, Mustafa Kul, Mehmet Bilgin, İzzet Zorba ve Ömer Faruk Kurter'in otopsileritamamlandı.
A Cenazeler ailelerine teslim edildiCumhuriyet savcısının da katıldığı otopsinin ardından cenazeler ailelerine teslim edildi.
Boğulma tehlikesi geçiren ve çevredekiler tarafından kurtarılan 8 öğrenci de İskenderun Devlet Hastanesi'nde yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi.
Öğretmen Yunus Pamuk'un ise aynı hastanedeki tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Bu arada AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, hastaneye gelerek boğulan öğrencilerin ailelerine baş sağlığı dileğinde bulundu.
Cenazelerin yarın öğle namazının ardından defnedileceği öğrenildi.

Source: Kuran kursu öğrencileri denizde boğuldu: 6 ölü
 

[TB] Benzer konular

Üst