Kur'an-ı Kerim Okumaya Başlarken Okunacak Dua

...Tefekkür...

Hüznüm yüreðime dokunan dûamýn sûkûtudur...

Her Kim Kur'an okumak istediğinde Kur'an'a Başlarken bu duayı okursa
ALLAHu Teala Okumuş Olduğu Kur'an-ı Azim'üşşanın Her Harfine ellibin (50000) sevap verir buyurmaktadır (Müslim)

[TB] Benzer konular

F

fenomen

Guest
Ynt: Kur'an-ı Kerim Okumaya Başlarken Okunacak Dua

Kur-an okumak istediğiniz zaman kovulmuş şeytanın şerrinden ALLAH'A sığınırım demek olan euzübesmele okunur.Ayet vardır"feize gare'tel gur'ene fes'teız billahi mineşşeytanirraciym" diye bu okunur yetrlidir.

B

Bevadih

Guest

Kur'anın önüne bu merasimler kondukca tembel olan insan temelli kur'an'dan uzaklaştı..

Sahihliği ne kadar doğru bilmıyorum bu duanın ama Besmele zaten Kur'anın anahtarı Fenomen'e katılıyorum bu konuda..

F

fenomen

Guest

Bevadih' Alıntı:
Kur'anın önüne bu merasimler kondukca tembel olan insan temelli kur'an'dan uzaklaştı..

Sahihliği ne kadar doğru bilmıyorum bu duanın ama Besmele zaten Kur'anın anahtarı Fenomen'e katılıyorum bu konuda..
Allah razı olsun sevgili kardeşim.Kur-an hayat kitabı olmaktan çıktı,ölüler,ayinler,kutsamalar kitabı haline geldi.İçine açıp bakmaktan anlamaya yönelmekten bahsedenin neredeyse yok denecek kadar az olduğu bu dünyada bu seslerin çoğalması arzusu ve temennisiyle diyorum...... hayırlı Ramazanlar Fussılet.com üyelerine......

B

Bevadih

Guest

Size de hayırlı ramazanlar..