Kulakların Ezanı Duymuyorsa...!

  • Konbuyu başlatan KeRRa
  • Başlangıç tarihi
K

KeRRa

Guest
Kulaklarin Ezani Duymuyorsa
Nefsine Yeniliyorsan
Vazifeni Erteleyip
Nasipsizlik Ve Gaflete Koşarak

El Açıp Kucaklayıp Varıyorsan.
Bak Bu Yazı Gözüne İlişti İse
Ve Hala Sağsan Soluk Alıp Veriyorsan
Yüce Mevlam Sana Merhamet Ediyor.
Hadi Kalk Aksatma, erteleme Vesveseye Kapılma.
Çık Rabbinin Huzuruna Vazifeni Eda Et
İste Rabbinden Dua'nla.


Kendini kandırma...!

Onlardan sonra, namazı zayi eden, şehvet ve dünyevi tutkularının peşine düşen bir nesil geldi. Onlar bu tutumlarından ötürü büyük bir azaba çarptırılacaklardır.(Meryem 59)


(Ey Muhammed!) Kitaptan sana vahyolunanı oku, namazı da dosdoğru kıl. Çünkü namaz, insanı hayasızlıktan ve kötülükten alıkor. ALLAH'ı anmak (olan namaz) elbette en büyük ibadettir. ALLAH yaptıklarınızı biliyor.(Ankebut 45)


Hamd, ancak ALLAH (c.c.) içindir. O'na hamdeder, O'ndan yardım ve mağfiret dileriz. Nefislerimizin şerrinden, amel­lerimizin kötülüğünden O'na sığınırız. ALLAH (c.c.) kimi hi­dayete erdirirse onu saptıracak hiç kimse yoktur, kimi de saptırırsa onu hida­yete erdirecek yoktur.


ALLAH'tan (c.c.) başka ibadete layık ilah olmadığına şehadet ederim. O, tektir ve ortağı yoktur. Yine şehadet ede­rim ki, Muhammed (s.a.v.) O'nun kulu ve Rasulü'dür.


Namaz kılmamak, imansızlıktan veya iman zayıflığından ileri gelir. İmanın kuvvetli olmasının alameti, dinimizin emirlerine severek, kolaylıkla uymaktır. Bedeni hasta olana bazı işleri yapmak güç geldiği gibi, kalbi ve ruhu hasta olana da ibadet etmek güç gelir.


"ES-SALATU HAYRUN MİNENNEVM" namaz uykudan hayırlıdır


HAYDİ NAMAZA..


KALKINIZ UYKUDAN,HAYIRLI OLANA..


İŞTE DAVET DALGA DALGA SEMALARDA..


ALLAHUEKBER..ALLAHUEKBER


LAİLAHEİLLALLAH..
 

[TB] Benzer konular

Üst